مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: بخش بزرگی از گیاهان دارویی در مشهد کشت می‌شود چرا که عمده مراکز فرآوری گیاهان دارویی در این شهرستان است.

عمده مراکز فرآوری گیاهان دارویی در مشهد است

به گزارش قدس آنلاین، محمد میری دیسفانی ظهر پنجشنبه در نشست خبری در محل جهاد کشاورزی مشهد با بیان اینکه در سال گذشته به افراد جویای کشت گیاهان دارویی تا سقف ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات داده شد اظهار کرد: نتیجه آن کسب رتبه اول در کشت گیاهان دارویی در کشور بود که بخش بزرگی از آنها در شهرستان مشهد و شهرستان‌های اطراف کشت شده است زیرا عمده مراکز فرآوری گیاهان دارویی در مشهد است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: یکی از راهکارهای ما برای اصلاح الگو کشت، توسعه کشت گیاهان دارویی است.

وی افزود: گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌های خوبی است که به عنوان اقتصاد بدون وابستگی به نفت به آن آنگاه می‌شود ویکی از راهکارهای ما برای اصلاح الگو کشت، توسعه کشت گیاهان دارویی است.

میری دیسفانی افزود: نباید به خام فروشی گیاهان دارویی اکتفا کرد و ارزش افزوده ای که ما انتظارش را داریم پس از فرآوری می‌توان شاهدش بود اما عمده صادرات گیاهان دارویی متأسفانه به صورت خام فروشی است زیرا خطوط فرآوری مورد نیاز در حوزه دارویی و آرایشی به تازگی در دست توسعه قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: ۳۷ دشت در خراسان رضوی ممنوعه هستند که در آنها اجازه حفر چاه داده نمی‌شود، اما در مناطق مرزی که دارای آب آزاد هستند مانند درگز می‌توان به ایجاد شهرک‌های گلخانه‌هایی که نیاز به حق چاه نداشته باشند اقدام کرد.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.