بهرام عین‌اللهی ۷مهر در بیست‌وسومین کنگره ملی سالیانه و نهمین همایش بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی در اردبیل گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد یک شکوفایی تاریخی در ایران اسلامی بودیم.

استان‌های مرزی به دیپلماسی سلامت توجه ویژه کنند

به گزارش قدس آنلاین از وزارت بهداشت، وی با بیان اینکه در حال حاضر در سطح کشور ۶۶ دانشگاه علوم پزشکی، ۲۶۰هزار دانشجوی علوم پزشکی و ۲۰ هزار عضو هیأت علمی در حال فعالیت هستند، افزود: طی ۴۴ سال پس از انقلاب اسلامی ایران، مشکلات متعددی همچون رخدادهای ضدامنیتی، جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی، علمی، نظامی و تکنولوژی توسط دشمنان قسم‌خورده علیه کشورمان جهت جلوگیری از پیشرفت و شکوفایی ایران اعمال شد، اما با وجود این دشمنی‌ها، پیشرفت‌های فراوانی به‌دست آمده است.

عین‌اللهی با بیان اینکه استان‌های مرزی به دیپلماسی سلامت توجه ویژه کنند، تصریح کرد: در اجلاس اخیر ژنو، با وزرای بهداشت منطقه دیدارهایی انجام شد که این وزرا بر قدرتمندی جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منطقه اذعان و درخواست‌های زیادی برای همکاری‌ داشتند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: استان‌های مرزی باید به دیپلماسی سلامت با کشورهای همسایه خود توجه ویژه داشته باشند تا در حوزه بهداشت، درمان، آموزش و تحقیقات ارتباطات تنگاتنگی با همسایگان وجود داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.