سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هدف کی‌یف از اقدامات تحریک آمیز را متهم کردن روسیه به استفاده از سلاح کشتار جمعی دانست.

زاخارووا: زلنسکی به دنبال راه انداختن جنگ هسته‌ای در جهان است

به گزارش قدس آنلاین، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به دنبال به راه انداختن جنگ هسته‌ای در جهان است.

به گزارش الجزیره، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: رئیس جمهور اوکراین به دنبال به راه انداختن جنگ هسته‌ای در جهان است. هدف کی‌یف از اقدام تحریک آمیز با منفجر کردن بمب کثیف، متهم کردن روسیه به استفاده از سلاح کشتار جمعی است.

وی در نشستی خبری در مسکو افزود: غرب برای طولانی کردن درگیری تلاش می‌کند تا قراردادهای تسلیحاتی بیشتری به دست آورد. هدف باج خواهی هسته‌ای اوکراین، گرفتن کمک‌های مالی و نظامی بیشتر از غرب است. زلنسکی از کشورهای غربی خواست حملات پیش دستانه علیه روسیه انجام دهند.

زاخارووا تاکید کرد: از غرب می‌خواهیم تا با اعمال فشار بر اوکراین، آن را از ماجراجویی خطرناک دور کند. نظام کی‌یف، نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا را هدف حمله قرار می‌دهد و حفاظت روسیه از این نیروگاه، مانع وقوع فاجعه شده است.

وی افزود: غرب سلاح‌های جدید خود را در اوکراین آزمایش می‌کند و در واقع خاک اوکراین را به آزمایشگاه تسلیحات جدید تبدیل کرده است. غرب با مصادره کردن اموال بلوکه شده روسیه، برای جمع آوری پول به منظور کمک به اوکراین تلاش می‌کند. رئیس جمهور اوکراین با امضای قانونی، مذاکره با روسیه را ممنوع کرده است. خاک اوکراین و ملت این کشور اهمیتی برای آمریکا ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.