۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۳
کد خبر: 823581

مجموعه مستند هفت قسمتی «اینجا سفارت نیست» با محوریت بیان برخی زوایای پنهان ماجرای ۱۳ آبان، برای پخش در آینده نزدیک از شبکه افق رونمایی شد.

«اینجا سفارت نیست» رونمایی شد

به گزارش قدس آنلاین، مدیر این شبکه در مراسم رونمایی از مجموعه مستند «اینجا سفارت نیست» با بیان اینکه ۱۳ آبان در تاریخ کشور ما یادآور سه حادثه مهم تبعید امام به ترکیه، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی است، گفت: بیان حقایق و ناگفته‌های وقایع انقلاب اسلامی از ماموریت‌های اصلی شبکه افق است و تولید مستندهای این سال‌های شبکه ناظر بر همین ماموریت بوده است.

صادق یزدانی با بیان ویژگی‌های مهم این مجموعه مستند ۷ قسمتی گفت: مصاحبه با گروگان گرفته شده‌ها، پخش تصاویر آرشیوی که برای اولین بار پخش می‌شود و روایتی جذاب و متفاوت و بیان برخی زوایای پنهان ماجرای ۱۳ آبان از ویژگی‌های برجسته این کار است.

وی با اشاره به تولیدات دیگر شبکه افق تاکید کرد: از چنین چنین مستندهایی شبکه افق موارد دیگر را نیز در دست تولید دارد که در آنها تلاش می‌کنیم زوایای مهم دیگری از انقلاب اسلامی را بازگو کنیم. مسئله انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از گنج‌ها و معادن ارزشمندی است که باید تلاش کرد تا با کند و کاو در این معدن به الماس‌های نایاب موضوعات این حوزه دست پیدا کرد.

وی گفت: همه تلاش ما این است تا این مجموعه مستند بزودی و در همین روزها در جدول پخش قرار گیرد، با تعاملی که صورت گرفته قرار است این مستند از شبکه های دیگر هم پخش شود.

«اینجا سفارت نیست» رونمایی شد

نقویان: خلأهای بسیاری در روایت تاریخ انقلاب می‌بینم

محمد حشمتی منش، تهیه کننده این مجموعه مستند نیز در خصوص پژوهش این کار گفت: بالغ بر ۳۰ کتاب انگلیسی و فارسی و ۱۲۰۰ صفحه تحقیقات گسترده کتابخانه ای، تصویری و خبری از روایت های غربی و داخلی این ماجرا را سعی کردیم با جذابیت بیان کنیم.

تهیه کننده این مستند با بیان اینکه اسم این کار برگرفته از سخنرانی معروف امام انتخاب شده، گفت: امام خمینی (ره) بعد از تسخیر سفارت فرمودند: اینجا سفارت نبود، بلکه لانه جاسوسی بود.

مهدی نقویان کارگردان این مجموعه نیز از مدیران شبکه افق که این دسترسی های ناب آرشیوی را با همکاری ها و رایزنی های مختلف در اختیار این تیم تولید قرار داده اند تشکر کرد و گفت: در طول ده سال مستندسازی خلأهای بسیاری در روایت تاریخ انقلاب مشاهده کردم و تلاش کردم تا همیشه مستندهایی بسازم که روایت شفاف تری برای نسل جدید باشد.

وی افزود: معمولا در صدا و سیما طی دهه‌های مختلف کارهای خوب بسیار ساخته می‌شود ولی برای آنها تبلیغاتی صورت نمی‌گیرد و حتی بازپخش مناسبی هم نداشته است اما خوشحالیم که این مسیر در حال اصلاح است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.