مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دلیل ارتباط و همپوشانی بسیار عمیق میان موضوع ارزیابی عملکرد، رسیدگی به شکایات و بازرسی، طرحی جامع با زنجیره کاملی از این سه موضوع در چرخه‌ای رو به پیشرفت تعریف و طرح «زیست بوم فساد ستیزی» تدوین شد.

تدوین طرح «زیست بوم فساد ستیزی» در وزارت کار

به گزارش قدس آنلاین از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مهری طالبی دارستانی» در همایش مدیران بازرسی دستگاه‌های اجرایی که در سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد به گستردگی و ارتباط شرح وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وضعیت اجتماعی و معیشتی مردم اشاره کرد.

وی افزود: به دلیل ارتباط و همپوشانی بسیار عمیق میان موضوع ارزیابی عملکرد، رسیدگی به شکایات و بازرسی، طرحی جامع با زنجیره کاملی از این سه موضوع در چرخه‌ای رو به پیشرفت تعریف و طرح «زیست بوم فساد ستیزی» تدوین شد.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مبنای این طرح را فطرت پاک انسانی و با نگاه به گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توصیف کرد که جامعه را مانند یک انسان پیش رونده و دارای قدرت خودترمیمی می داند.

وی افزود: در تدوین طرح «زیست بوم فساد ستیزی»، مولفه های موثر بر دوگانه فساد اداری و سلامت اداری مد نظر قرار گرفت.

طالبی دارستانی گفت: با تعریف نظام بازرسی و ارزیابی عملکرد بر اساس کاهش و محدود سازی فساد اداری و ارتقاء و افزایش سلامت اداری از دو منظر پیشگیری و درمان، تلاش کردیم که ریل‌گذاری صحیح، در شرایط سالم انجام شود. به هدف نیل به نقطه‌ای که نفع افراد ناسالم هم در عملکرد سالم، تعریف شود.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر بهره گیری از توان نظارت مردمی در کنار فعالیت کمیته نظارت مردمی و لحاظ کردن وظایف قانونی کمیته سلامت اداری و مدیریت عملکرد بر مبنای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر با همکاری دانشجویان بسیجی در هر استان، یک معین مردمی برای اتصال مدیران به مردم تعریف شده که از طریق آنها، صدای مردم به سریع ترین شکل ممکن به مدیران اعلام و موضوع پیگیری می شود. همچنین با تعریف یک کانال مجازی و خط تلفنی مجزا برای ارتباطات مردمی سعی کردیم دسترسی مردم به دفتر را به سهل ترین شکل ایجاد کنیم.

وی همچنین با اشاره به فرآیند جدید شکل گرفته در شرکت ها، از اجرای «طرح بازرسی ادواری» ذیل کمیته هیات امنای تامین اجتماعی جهت ورود به شرکت‌های زیر مجموعه از منظر بازرسی خبر داد.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کسب ۲ رتبه برتر در بخش‌های «سلامت اداری» و «اثربخشی فرایندهای بازرسی» در بین دستگاه‌های اجرایی کشور در این دفتر خبر داد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.