سرپرست مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: از ساعات ابتدایی صبح چهارشنبه تاکنون حدود ۷۵ میلیمتر باران در ایستگاه کوهرنگ به ثبت رسیده اما تاکنون خطر جدی سیلاب گزارش نشده است.

بارش باران در ایستگاه کوهرنگ از ۷۰ میلیمتر گذشت

به گزار شقدس آنلاین خسرو کیانی افزود: مواردی از آبگرفتگی در روستای بارده شهرستان بن و رانش کوه در شهرستان کوهرنگ گزارش شده اما این حوادث جدی نبوده و خسارتی در پی نداشته است.

وی ادامه داد: با وجود بارش باران شدید در بسیاری از نقاط استان اما تاکنون مشکل جدی در خصوص آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها گزارش نشده و وضعیت در استان آرام است.

سرپرست مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی استان در حالت آماده‌باش قرار دارند، تصریح کرد: نیروهای امدادی در نقاط حادثه‌خیز استان مستقر شده و تا روز شنبه در حالت آماده باش قرار دارند.

کیانی به آخرین آمار بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در استان نیز اشاره کرد و گفت: بیشترین بارش در کوهرنگ با ۷۵ میلیمتر گزارش شده و پس از آن بازفت با ۴۳ میلیمتر، فارسان با ۱۷ میلیمتر، اردل با ۱۲ میلیمتر، لیرابی با ۱۴ میلیمتر، ایلبگی با ۱۰ میلیمتر و شهرکرد با ۹ میلیمتر بیشترین میزان بارش را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر پیش بینی هواشناسی بارش‌ها تا پایان روز پنجشنبه در استان تداوم دارد و پس از آن دما حدود پنج درجه کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش ایرنا، بارش‌های ناشی از سامانه اخیر از روز سه‌شنبه در برخی از نقاط این استان آغاز شد و پیش از آن با برگزاری ستاد مدیریت بحران، آمادگی برای مقابله با سیلاب احتمالی در این استان ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.