معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گف: اگر از دشمنی دشمنان لحظه‌ای غفلت کنیم، دشمن از اردوگاه ما یارگیری خواهد کرد.

سردار معروفی: اگر از دشمنی دشمنان غفلت کنیم، دشمن از اردوگاه ما یارگیری خواهد کرد

به‌ گزارش قدس آنلاین، جلسه هم اندیشی سازمان بسیج مستضعفین با اصحاب رسانه عصر امروز(دوشنبه ۱۶ آبان ماه) در مرکز همایش های شهید سلیمانی این سازمان برگزار شد.

سردار حسین معروفی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ضرورت تعامل میان رسانه و بسیج اشاره کرد و گفت: اگر به عقبه اتفاقاتی که در کشور ما در سال ۹۸، ۹۶، ۸۸ ، ۷۷ روی داد، نگاه کنیم نکات بسیار مهمی قابل مشاهده است و اینکه دشمن در دشمنی خود با مردم کشورمان لحظه‌ای درنگ نمی‌کند و چنانچه از دشمنی دشمنان لحظه‌ای غفلت کنیم، دشمن از اردوگاه ما یارگیری خواهد کرد.

سردار معروفی با اشاره به دوران اسارتش در اواخر جنگ تحمیلی تصریح کرد: در آن‌ دوره دو کتاب با عناوین "انقلاب محنت بار" و کتاب "جمهوری دوم" وارد اردوگاه شد که نویسنده آمریکایی آن بر حرکت نرم برای نابودی انقلاب اسلامی تاکید داشت و این ‌نشان می دهد حرکت نرم، اولین موضوعی است که از سال ها قبل در دستور کار دشمنان قرار گرفته و این هم با الگو برداری از حرکت نرم امام خمینی صورت گرفته است زیرا ایشان با استفاده از جوانان توانست بر رژیم پهلوی و ارتش بعث عراق در جنگ تحمیلی به پیروزی برسد لذا دشمن نیز با همین الگو تلاش دارد تا با حرکت نرم سرمایه عظیم ایران یعنی جوانان را از ما بگیرد.

وی افزود،: جنگ رسانه ای یکی دیگر از ابزارهای دشمن برای اسیب به ایران است. دشمن به خوبی می داند که مردم پای حکومت اسلامی ایران ایستاده اند، پس تلاش دارد که میان ملت و نظام انشقاق ایجاد کنند و در این مسیر با ایجاد اختلافات قومی و مذهبی و همچنین استفاده از فضایی مجازی تلاش می‌کند که سرمایه اصلی کشور ما یعنی جوانان را از اسلام و انقلاب اسلامی دور کند.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه رسانه و توانمندی آن یک معجزه است، تاکید کرد: رسانه ها اگر درست عمل کنند می توانند معجزه کنند زیرا اصل وظیفه رسانه های ما در کنار اطلاع رسانی ترویج گفتمان انقلاب اسلامی، عزت و شرف و مطالبه گری هوشمندانه است؛ مطالبه گری بسیار مهم است اما باید به موقع باشد به عنوان مثال در حوزه عفاف و حجاب بیش از ۸۵ درصد طالب حجاب هستند اما نباید حرکات غیر این را به کل جامعه تسریع دهیم.

وی ‌ادامه داد: رسانه باید صادقانه با مردم مطالب را بگوید و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان باشد، چرا که رسانه ابزار عملیات روانی است. اگر رسانه را از عملیلت روانی بگیریم دیگر چیزی نداریم در واقع رسانه می تواند با تاکید بر اصول قابل توجه جامعه وحدت و یک پارچگی ایجاد کند اما اگر خط کش برداشته و جامعه را به چپ و راست تقسیم کرد، وحدت و امید را از بین می برد.

سردار معروفی خاطرنشان کرد: اسلام مورد تاکید بسیج، همان اسلامی است که در غزه بدون داشتن حتی یک شیعه در مقابل آشغال گران می ایستد یا در سوریه و عراق مقابل تکفیری ها سینه سپر کرده و هرجا مظلومی است به فریاد آن می رود.

وی‌ افزود: بسیج یک فکر و اندیشه است که به دنبال اعتلای انقلاب، اسلام و کشور است اما بسیجی تنها آن هایی نیستند که در بسیج ثبت نام کرده اند بلکه به اعتقاد من تمام ملت ایران بسیجی هستند زیرا برای اعتلا و عزت اسلام و کشور تلاش می کنند.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توجه مقام معظم رهبری در این بیانیه به جوانان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ۴۱ بار در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به جوانان اشاره کرده اند که این توجه ویژه ایشان به جوانان را نشان می دهد موضوعی که در انقلاب ما ثابت شد هر جا مسئولیت را به جوانان دادیم تحول و تغییرات ایجاد شد؛ وظیفه بسیج تهییج جامعه برای حرکت رو به جلو و ایجاد تحول در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، معیشتی و علمی و فناوری است.

وی ادامه داد: بسیج تنها در بحران ها حضور ندارد بلکه بسیج در شرایط عادی هم تحول آفرین و فرصت ساز است؛ از سوی دیگر با نگاه به اندیشه و هدف است که می توان تغییر ایجاد کرد و این جوانان و بسیجیان هستند که می توانند تحول ایجاد کرده و تفاوت ها را رقم بزنند.

سردار معروفی در پایان با بیان اینکه محاسبات غلط از داخل ایران و اتفاقات بعد از افزایش قیمت بنزین بود که باعث شد آمریکایی ها با طرح صهیونیست ها دست به ترور حاج قاسم سلیمانی بزنند، خاطر نشان کرد: هر چند قلب حاج قاسم سلیمانی را از کار انداختند. اما، بیش از ۸۰ میلیون قلب برای او تپید و به میدان آمد و نشان داد که محاسبات دشمنان درباره ایران اشتباه بوده است‌.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.