رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر حمایت از طرح‌ها و شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: تمام مجموعه دانشگاه برای رفع مسائل حوزه دانش بنیان تلاش می‌کنند.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ حامی پیشبرد طرح‌ها و شرکت‌های دانش بنیان است

دکتر سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در بیست و یکمین نشست ستاد ارتقای تولید دانش بنیان در حوزه سلامت این دانشگاه با اشاره به اهمیت توجه به تولیدات دانش بنیان به ویژه در حوزه سلامت، یکی از اهداف اصلی برگزاری نشست‌های ستاد دانشگاهی ارتقای تولید دانش بنیان در حوزه سلامت را شنیدن حرف‌های نخبگان و دست اندرکاران شرکت‌های دانش بنیان و بررسی مسائل مختلف و دغدغه‌های آنان برشمرد.

او همچنین بر حمایت دانشگاه از طرح‌های دانش بنیان و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت تاکید کرد.

حسینی اضافه کرد: تمام مجموعه دانشگاه و اعضای ستاد ارتقای تولید دانش بنیان در حوزه سلامت دانشگاه برای رفع مسائل حوزه دانش بنیان تلاش می‌کنند و در این زمینه همکاری‌های لازم برای برطرف شدن دغدغه‌های شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد از سوی دانشگاه انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان یار و همراه دانشگاه برای ارائه خدمات با کیفیت سلامت به مردم هستند، افزود: استفاده صحیح از توانمندی‌های موجود در استان و دانش جوانان و نخبگان، به توسعه و پیشرفت بیشتر حوزه سلامت استان منجر می‌شود.

دکتر حسینی همچنین اهمیت تحقیقات و پژوهش را یادآور شد و ادامه داد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، تسهیل در فراهم سازی زیرساخت‌های لازم برای ارتقای فعالیت شرکت‌ها و تولیدات دانش بنیان و ترویج محصولات این شرکت‌ها می‌تواند به استقلال کشور در حوزه‌های مختلف کمک کند.

دکتر محمود نجابت مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست یکی از وظایف ستاد دانشگاهی ارتقای تولید دانش بنیان در حوزه سلامت را حمایت از شرکت‌های دانش بنیان متخصص و توانمند در استان برشمرد.

او، ماحصل این حمایت‌ها را دلگرمی و ماندگاری نخبگان و جوانان توانمند در کشور و ایجاد انگیزه برای آنان به عنوان آینده سازان مملکت دانست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.