در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «۱۵ خرداد؛ ۶۰ سال بعد»، اسنادی برای نخستین‌بار از این واقعه با مشارکت کتابخانه ملی به نمایش گذاشته شد.

اسنادی از ۱۵ خرداد که برای اولین بار می‌بینید

به گزارش قدس آنلاین، مراسم رونمایی از کتاب «۱۵ خرداد؛ ۶۰ سال بعد» همزمان با سالروز شهادت حاج اسماعیل رضایی و طیب حاج رضایی و با مشارکت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و بنیاد ۱۵ خرداد برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران، در سخنانی تأکید کرد: استقامت شهدایی چون شهید طیب حاج رضایی و حاج اسماعیل رضایی در مسیر الهی از آنها چهره‌هایی ماندگار ساخته است.

در ادامه این نشست عارف نوروزی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)،‌ ضمن برشمردن گوشه‌هایی از خدمات این نهاد انقلابی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد ۱۵ خرداد از یادگارهای معمار انقلاب است و اگر دشمن در حال حمله به این نهادهای انقلابی است؛ یعنی اینکه این نهادها اثرگذار هستند.

در این مراسم برخی از هم دوره های شهدای والامقام طیب حاج رضایی و حاج اسماعیل رضایی ازجمله جواد منصوری، اسدالله بادامچیان، فضل الله فرخ و فرزندان شهید حاج اسماعیل رضایی حضور داشتند.

در پایان این مراسم جمعی از نویسندگان و پژوهشگران برجسته در حوزه تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی، با حضور علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تجلیل شدند.

موسی حقانی، جواد منصوری،‌ محمدجواد بگلو، جمیل موحدی،‌ سعید فخرزاده، ‌قاسم تبریزی، مرحوم روح الله حسینیان (با حضور فرزند روح الله حسینیان)، محمدرضا شرفی، ‌علی باقری فر، محمدباقر علیان‌نژاد، جمیل موحد خویی و مسعود ده‌نمکی از جمله نویسندگانی بودند که در این مراسم تجلیل شدند.

در مراسم رونمایی از کتاب «۱۵ خرداد؛ ۶۰ سال بعد» برخی از اسناد مرتبط با موضوع که در آرشیو ملی موجود است، برای نخستین‌بار به نمایش گذاشته شد. اسناد عرضه شده در این مراسم دربرگیرنده ابعاد مختلف سیاسی در بسته‌بندی تخصصی و منظم اسنادی و حاوی مصاحبه و تحلیل درباره اسناد مربوطه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.