عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر با ۱۲۳ تخت ویژه کودکان سرطانی به همت خیران سلامت طی مراسمی روز سه‌شنبه آغاز شد.

آغاز احداث مرکز کودکان سرطانی در بیمارستان اکبر مشهد به همت خیران

به گزارش قدس خراسان آنلاین، رئیس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر ظهر سه‌شنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی این بیمارستان اظهار کرد: این بیمارستان با زیر بنای حدود چهار هزار متر مربع در ضلع غربی بیمارستان اکبر در پنج طبقه ساخته خواهد شد تا خدمات‌رسانی به کودکان مبتلا به سرطان گسترش کیفی و کمی مطلوبی داشته باشد.

علی جعفری افزود: ساخت این بیمارستان نیازمند ۱۲۳ میلیارد تومان اعتبار است که هزینه آن توسط خیران سلامت و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: با ساخت این مرکز درمانی جدید ویژه کودکان سرطانی در بیمارستان اکبر برای ۳۵۰ نفر پرسنل کادر درمان اشتغالزایی خواهد شد.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر گفت: در این بیمارستان تمامی خدمات درمانی کودکان سرطانی شامل رادیولوژی، سی.تی. اسکن، سونوگرافی، آزمایشگاه و غیره ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه رشته پزشکی کودکان روز به روز در حال تخصصی‌تر شدن است، افزود: هم اکنون خدمت‌رسانی به کودکان بیمار در بیمارستان‌های دکتر شیخ و اکبر مشهد در حال انجام است اما توسعه خدمات تخصصی در حوزه‌های مختلف از جمله خون و انکولوژی برای کودکان ضروری است.

در ادامه، محمد علی کیانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این مراسم اظهار کرد: خیران سلامت تا کنون اقدامات گسترده‌ای در سطح استان خراسان رضوی و شهر مشهد در توسعه خدمات بهداشتی و درمانی داشته‌اند و ساخت بیمارستان اکبر نمونه‌ای از حمایت ارزشمند خیران در حوزه سلامت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: سرطان خون یکی از سرطان‌های نسبتا شایع در میان کودکان است و توسعه مراکز درمانی پیشرفته یکی از نیازهای مهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد محسوب می‌شود که با نیت واقف و خیر سلامت اجرایی شده است.

وی ادامه داد: به طور حتم ساخت و تکمیل این پروژه با همکاری خیران سلامت و دانشگاه در مدت زمان کوتاهی به اتمام خواهد رسید تا بتوان خدمات کیفی مناسبی را به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در حوزه درمان سرطان کودکان ارائه داد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.