۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹
کد خبر: 828493

مراسم تشییع پیکر هفت تن از شهدای حمله تروریستی در شهرستان ایذه آغاز شد.

تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی ایذه

به گزارش قدس آنلاین، مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر پاک شهیدان حادثه تروریستی ایذه دقایقی پیش با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان از میدان ولایت به سمت گلزار شهدا، آغاز شد.

مردم شهرستان ایذه، در مراسم تشییع شهدای این حادثه تروریستی تلخ و وحشیانه با پرچم مقدس جمهوری اسلامی و با در دست داشتن عکس مقام معظم رهبری حاضر شدند.

سران طوایف لر و بختیاری در این مراسم ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی شامگاه چهارشنبه حمله به مردم و حافظان امنیت در ایذه با خانواده شهدا و مجروحان همدردی کردند و با ابراز وفاداری و پایداری در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی از دستگاه‌های انتظامی و امنیتی خواستند عوامل این اقدام وحشیانه شناسایی و به اشد مجازات محکوم شوند.

تاکنون حضور جمعیتی بالغ بر ۶ هزار نفر در این مراسم تخمین زده می‌شود.

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور قرار است در این مراسم به سخنرانی بپردازد.

همچنین نماز میت بر پیکر این ۷ شهید حادثه تروریستی با حضور مردم شهر ایذه، نزدیکان و خانواده‌های شهدای این حادثه اقامه شد.

در حادثه تروریستی ایذه که عصر روز چهارشنبه توسط دو گروه موتوری که با استفاده از سلاح جنگی اقدام به تیراندازی به مردم و حافظان امنیت کردند، هفت نفر شهید و هشت تن دیگر مجروح شدند.

محسن رضایی: سه نفر از عوامل حادثه تروریستی ایذه هنگام خروج از مرز باکو دستگیر شدند

معاون رئیس جمهور گفت: سه نفر از عوامل حادثه تروریستی ایذه در حالی که می خواستند از مرز باکو خارج شوند، دستگیر شدند.

محسن رضایی: سه نفر از عوامل حادثه تروریستی ایذه هنگام خروج از مرز باکو دستگیر شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از ایذه محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور امروز در مراسم خاکسپاری شهدای حادثه تروریستی ایذه اظهار کرد: سه نفر از عوامل حادثه تروریستی ایذه در حالی که می خواستند از مرز باکو خارج شوند دستگیر شدند و در حال بازگشت به سمت اهواز هستند.

وی ادامه داد:مطمئن باشید هرکسی که در این حادثه دخالت داشته است هر که باشد و در هر سوراخی رفته باشد او را دستگیر خواهیم کرد و از او انتقام می گیریم.

رضایی گفت: از مسئولان قضایی درخواست داریم این افراد جنایتکار را در شهرستان ایذه و در مقابل چشم مردم مجازات کنند.

وی با ذکر قهرمانی‌های ایذه در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی یادآور شد: ایذه‌ی قهرمان همیشه پای خود ایستاده است و با شهادت فرزندانش خم نخواهد شد و مسیر تاریخی خود را ادامه خواهد داد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: من به نمایندگی از رئیس جمهور در ایذه حضور پیدا کردم و بررسی تمامی ابعاد این حادثه خونین را تا تا مشخص شدن ابعاد آن دنبال خواهم کرد.

وی گفت: به چه جرمی مردم خوب ایذه را به رگبار بسته‌اند؟ مردم ایذه همواره از آزاد کردن مشروطه تا حادثه ۱۵ خرداد و از پیروزی شکوهمند ۲۲ بهمن تا بیرون کردن صدام از سرزمین های ایران اسلامی یکی از کانون های تاریخ ساز قوم بختیاری بوده‌اند. مگر دشمن می‌تواند ایذه را با شکست مواجه کند؟ مگر می تواند از چهره نورانی مردم ایذه غم و غصه به وجود بیاورد؟

رضایی با بیان اینکه ما امروز غصه‌دار هستیم، بیان کرد: امروز غم در دل ما خانه کرده است اما ایذه سرپای خود می‌ایستد و به مسیرش ادامه می دهد و هیچ دشمنی نخواهد توانست ایذه را به زانو دربیاورد.

خبر در حال به روز رسانی است...

منبع: آنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.