مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲هزار و ۳۵۱ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی در استان شناسایی شده است.

شناسایی ۲۳۵۱ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

به گزارش قدس آنلاین، مجتبی قلنجی بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲هزار و ۳۵۱ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی در استان به مساحت بیش از ۹۷ هکتار شناسایی شده است، اظهار کرد: واحدهای گشت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان در این راستا ۲ هزار و ۳۳۲ مورد اخطار توقف عملیات به مساحت ۹۶ هکتار برای متخلفان در حوزه تغییر کاربری اراضی صادر کرده اند.

وی بیان کرد: اخبار و گزارش‌های دریافتی مردم از طریق سامانه ۱۳۱ نیز دریافت و بلافاصله به واحدهای گشت ابلاغ و بازخورد گیری می‌شود که طی بازه زمانی ۸ ماهه در سال جاری ۱۵۹۱مورد گزارش از طریق سامانه دریافت و تاکنون ۱۱۵۹مورد بازدید و پیگیری شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

قلنجی بیان کرد: هرگونه خرد کردن اراضی کشاورزی، فنس‌کشی و دیوارکشی، ساخت اتاق و اتاقک، نصب کانکس و ریختن مصالح ساختمانی بدون دریافت مجوزهای قانونی لازم از مصادیق تغییر کاربری غیرمجاز زمین‌های زراعی و باغی به شمار می‌رود و با آن برخورد می‌شود.

قلنجی با اشاره به ضرورت صیانت از اراضی کشاورزی، گفت: زمین‌های کشاورزی محدود است و باید آنها را برای حفظ امنیت غذایی جامعه و نسل‌های آینده حفظ کنیم.

وی افزود: با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی و اراضی ملی سامانه ارتباط مردمی ۱۳۱ ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی و سامانه ۱۵۰۴ یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی جهت برخورد با متصرفان و سودجویان در عرصه های ملی و اراضی کشاورزی هستند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.