سازمان ورزش شهرداری تهران و فدراسیون کشتی در راستای توسعه کشتی و بازگرداندن جایگاه رشته ملی به عنوان ورزش اول پایتخت، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

همکاری شهرداری و فدراسیون برای توسعه کُشتی پایتخت

به گزارش قدس آنلاین، با حضور علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در سازمان ورزش و دیدار و گفت‌وگو با حسین اوجاقی مدیرعامل این سازمان، تفاهم‌نامه همکاری در راستای توسعه همکاری‌های مشترک و هم‌افزایی به منظور بازگرداندن جایگاه کشتی به عنوان ورزش اول پایتخت، به امضا رسید.

حسین اوجاقی در این مراسم گفت: در بحث زیرساخت‌ها و تعریف رویدادها، تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا استعدادهای ناب محلات را شناسایی کرده و با معرفی آن‌ها به ورزش قهرمانی، نه تنها در پشتوانه‌سازی برای تیم‌های ملی کمک کرده باشیم بلکه از این طریق، جایگاه تهران را به عنوان شهری که در گذشته حرف اول را در کشتی ایران می‌زد و سکوهای جهانی و بین‌المللی را به زیر پای خود می‌کشید، به این شهر بازگردانیم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران تصریح کرد: ما هم باید همگام با فدراسیون و با سرعت، زیرساخت‌های کشتی را در تهران تقویت کنیم.

وی در بخشی دیگر از اظهارات خود به راه‌اندازی مدارس کشتی و احیای لیگ‌های محلی برای تحقق اهداف یاد شده و دمیدن روح پهلوانی به پایتخت از این طریق اشاره کرد.

رییس فدراسیون کشتی کشورمان نیز گفت: اصولا بدون همیاری و همکاری شهرداری با چنین ظرفیت‌های عظیمی، نمی‌توان به آسانی مسیر را پیمود و به موفقیت دست یافت. هر اتفاق بزرگی در تهران، با کمک و از مسیر شهرداری میسّر می‌شود و اصولا بدون همیاری و همکاری این دستگاه با چنین ظرفیت‌های عظیمی، نمی‌توان به آسانی مسیر را پیمود.

دبیر با بیان این که نگاه مدیریت شهری و اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز به کشتی، نگاهی مثبت و تأثیرگذار است، تصریح کرد: افتخار می‌کنیم که با سازمان ورزش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردیم، این سازمان به ما کمک‌های شایسته‌ای کرده که جای تقدیر دارد. معتقدم هر فدراسیونی باید از این فرصت مغتنم برای توسعه ورزش در تهران استفاده کند.

وی خاطر نشان کرد: از روسای هیئت‌های کشتی می‌خواهم با شهرداری‌ها همکاری نزدیکی داشته باشند زیرا امکانات و ظرفیت‌های کم نظیری در شهرداری‌ها برای توسعه ورزش وجود دارد که می‌توان از آن برای ایجاد سلامت در میان اقشار مختلف مردم و شناخت قهرمانان ورزشی استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.