جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن در عرصه نظامی توان مقابله با ایران را ندارد از این رو در سایر حوزه‌ها نظیر حوزه فرهنگی در حال خراب کاری است.

سردار فدوی: امروز دشمن جرات جنگ نظامی با ایران را ندارد/در اجرای طرح محرومیت زدایی نه خسته می‌شویم نه ناراحت

به گزارش قدس آنلاین، سردار علی فدوی در جلسه قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی سپاه فجر فارس بیان کرد: در طول تاریخ انقلاب اسلامی دشمن همواره تلاش کرده تا در عرصه‌های مختلف به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند که یکی از نمونه‌های بارز آن از نوع سخت و نظامی بود که در جریان جنگ تحمیلی اتفاق افتاد، اما در طول تاریخ انقلاب جنگ‌های مختلف دیگر نیز راه اندازی کرده‌اند.

وی گفت: امروزه آن‌ها در حوزه جنگ نظامی دیگر جرأت جنگ با ایران را ندارند، اما در حوزه جنگ‌های اقتصادی، فرهنگی و … تمام تلاش خود را می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: سپاه نیز در مقابل مانند دوران دفاع مقدس وظیفه خود می‌داند که در مقابل هربه‌های دشمن قرار گیرد.

فدوی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان علیه ایران که با هدف عدم توسعه کشور و افزایش محرومیت‌ها انجام می‌شود، گفت: سپاه و بسیج لازم است در این عرصه ورود کنند و در رفع محرومیت و خدمت به مردم گام بردارند.

وی گفت: خوشبختانه در این مدت اخیر در حوزه محرومیت زدایی کارهای خوبی نیز انجام شده که یکی از نمونه‌های آن جهاد آبرسانی است که با محوریت بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی در سراسر کشور برای تأمین آب آشامیدنی به روستاها فعال شده‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به کم کاری برخی از مدیران در طی سال‌های اخیر که باعث شده برخی از روستاها مشکل آب داشته باشند، گفت: آنچه که اهمیت دارد این است که امروز توفیق خدمت به سپاه و بسیج و جهادگران رسیده و فرصتی است تا خدمتی به مردم انجام دهند و طبق فرمایش امام خمینی (ره) خدمت به مردم عبادت است.

فدوی خطاب به پاسداران بسیجیان و جهادگران گفت: قدر فرصت خدمت را بدانید و تا می‌توانید در راستای آن تلاش شبانه روزی انجام دهید البته در این کار به مساله کیفیت توجه کنید تا ماندگاری کار تا سال‌های سال برای مردم باقی بماند و اولویت کاری خود را بر انجام امور با کیفیت‌های بالا قرار دهید و این باید برنامه تمام قرارگاه‌های فعال در حوزه محرومیت زدایی در کشور و استان فارس باشد.

وی با اشاره به اقدامات جهادی در کمترین زمان ممکن گفت: یکی از اقدامات خوبی که در این طرح‌ها انجام می‌شود سرعت عمل در کارهاست که شیرینی و طراوت خاص خود را دارد و انتظار نیز بر این است که پروژه‌ها را در کمترین زمان ممکن انجام شود و از تأخیر در کارها پرهیز شود.

فدوی همچنین با بیان اینکه میزان فعالیت‌های عمرانی گروه‌های جهادی فقط مختص به اتمام پروژه نیست و باید تمهیدات لازم انجام شود که پس از پروژه نیز در صورت نیاز خدمات مربوطه ارائه شود، گفت: در طول پروژه‌های محرومیت زدایی اگر مشکلی در کار هم پیش آمد به گونه‌ای باید تمهیدات در نظر گرفته شود که در سریع‌ترین زمان ممکن موانع رفع شود و همچنین این تمهیدات به گونه‌ای باشد که پس از اتمام پروژه نیز امکان پشتیبانی و خدمات پس از کار نیز وجود داشته باشد اگر در پروژه‌ای مثلاً آبرسانی لازم به بهسازی، مرمت و تعمیر شد امکان پشتیبانی و خدمات رسانی فراهم باشد و در واقع کار انجام شده رها نشود.

وی در پایان با اشاره به برخی از موانع در اجرای سریع پروژه‌های محرومیت‌زدایی، گفت: متأسفانه برخی موانع اداری را پیش می‌آورند، اما باید بدانند که گروه‌های جهادی و بسیجیان هیچ‌گاه خسته نمی‌شوند و تلاش خود را می‌کنند تا موانع را رفع و امورات را پیش ببرند بنابراین نه خسته می‌شویم و نه ناراحت، چرا که هدف و آرمان ما بالاتر است و نگاهمان به کار در راستای قرب الهی و خدمت رسانی به مردم است.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.