دومین بازی بدون مهاجمان خارجی برای یحیی گل محمدی و او اینبار امیدوار است با برتری برابر پیکان، جایگاه تیمش در صدر بیش از این به خطر نیفتد.

انتخاب یحیی برای خط حمله پرسپولیس مقابل پیکان

به گزارش قدس آنلاین، یحیی گل محمدی دیگر با غیبت دو مهاجم خارجی تاثیرگذار تیمش کنار آمده است و تمام طول هفته بعد از دربی را به دنبال مسیری برای پوشش این ضعف بوده تا تیمش به نتیجه لازم نزدیک شود.

جدایی شوکه کننده یورگن لوکادیا و در ادامه مصدومیت شیخ دیاباته، دست پرسپولیس را برای خط حمله کاملا بسته است و با این حال بعید نیست یحیی گل محمدی بار دیگر به ترکیب دربی اتکا کرده و بدون مهاجم تخصصی برابر پیکان حاضر شود.

انتخاب اول یحیی گل محمدی برای خط دروازه همچنان علیرضا بیرانوند است. دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در بازگشت از جام جهانی نتوانست در دربی تیمش را نجات دهد و روی دو موقعیت جدی روز دروازه این تیم، دو گل دریافت کرد. با این حال سرمربی سرخ‌ها امیدوار است او بار دیگر به روند ثبت کلین شیت بازگشته و برای کسب نتیجه در این جدال به تیمش کمک کند.

در خط دفاعی هم همان ترکیب جدال قبلی و برابر استقلال بار دیگر به کار گرفته خواهد شد. دانیال اسماعیلی فر در سمت راست و علی نعمتی با شعاع حرکتی و تهاجمی کمتر در سمت چپ. گئورگی گولسیانی بعد از دبل در دربی با انگیزه بیشتر در قلب دفاعی در کنار مرتضی پورعلی گنجی قرار خواهد گرفت.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل پیکان/ انتخاب یحیی برای خط حمله مشخص شد

در خط میانی نیز علیرغم بازگشت سینا اسدبیگی، همچنان زوج کمال کامیابی نیا و میلاد سرلک انتخاب اول یحیی گل محمدی خواهد بود. دو هافبک جنگنده که با انگیزه تهاجمی‌تر به واسطه افزایش نفرات میانی، شانس بیشتری برای نزدیک شدن به دروازه پیکان خواهند داشت.

مهدی ترابی نیز بعد از گلسازی در جدال با استقلال و فرصت طلایی که از دست داد، بار دیگر در ترکیب خواهد بود و در سمت مقابل نیز وحید امیری حضور دارد. بار بازیسازی اصلی بازی البته برعهده سعید صادقی خواهد بود که مدت‌هاست از آن انتظاری که از وی می‌رود دور شده و تاثیر بزرگی در نمایش تیمش شکل نداده تا جایگاه فیکس خود را نیز کاملا در خط ببیند و سروش رفیعی نزدیک‌تر به این اتفاق شود. صادقی در این فصل قابل توجه‌ترین نمایشی که داشته برابر هوادار تهران بوده و باید دید با توجه به شرایط سختی که سرخ‌ها برای جذب وی داشته‌اند، آیا بار دیگر در مسیر آمادگی مطلوب و ایجاد نقش پررنگ در ترکیب حاضر خواهد شد یا خیر.

در خط حمله علیرغم حضور حامد پاکدل و مهدی عبدی، انتخاب اول یحیی گل محمدی امید عالیشاه خواهد بود تا بتواند شرایط را برای ایجاد موقعیت‌های مطلوب بهتر شکل دهد. پاکدل با ثبت دو گل و عبدی با چهار گل زده برابر پیکان، یکی از گلزن‌ترین بازیکنان این تیم مقابل حریف محسوب می‌شوند و البته باید امیدوار باشند در جریان بازی فرصت مناسب برای حضور در ترکیب و دستیابی به جایگاه فیکس در ادامه، نصیب آنها شود.

ترکیب احتمالی پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند

گئورگی گولسیانی

مرتضی پورعلی گنجی

دانیال اسماعیلی فر

علی نعمتی

کمال کامیابی نیا

میلاد سرلک

مهدی ترابی

امید عالیشاه

وحید امیری

سعید صادقی

دیدار پرسپولیس مقابل پیکان ساعت ۱۵:۳۰ و در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد.

منبع: مشرق نیوز

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.