شبکه افق سیما با مجموعه‌ای از تولیدات به مناسبت ایام فاطمیه مهمان خانه مخاطبان شده است.

پخش مستند «روضه‌های خانگی» در ایام فاطمیه

به گزارش قدس آنلاین، همچون تمامی مناسبت‌های مذهبی در ایام عزای حضرت صدیقه طاهره(س) شبکه افق با برنامه‌های متنوع بر آن شده تا سهم خود را در این ایام به مخاطبین عزیز این شبکه در مناطق مختلف ایران ادا کند. ویژه برنامه تکیه، مجموعه مستند روضه‌های خانگی و پخش زنده مراسم هیات فدائیان حسین(ع) در این ایام تدارک دیده شده است.

روضه‌های خانگی
«روضه‌های خانگی» نام مجموعه مستند جدیدی است که قرار است از شبکه افق به مناسبت ایام عزای حضرت صدیقه طاهره (س) پخش شود. این مجموعه مستند ۵۶ قسمت به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مصطفی خسروی تولید شده و با موضوع پرداخت به روضه‌های سنتی و خانگی که توسط مردم در گوشه و کنار میهن عزیزمان به مناسبت‌های مختلف مذهبی برپا می‌شود، در قاب شبکه افق سیما جای خواهد گرفت.
روضه خانگی یکی از سنت‌های دیرینه مردم ایران است که در ایام عزای ائمه اطهار برپا می‌شود و خانواده‌های در حد توان خود به برپایی عزا در منازل خود مبادرت می‌کنند.
علاقمندان می‌توانند این مجموعه مستند را از امروز(شنبه) ساعت ۲۰ و تکرار آن را روز بعد ساعت ۱۲:۳۰ به تماشا بنشینند.

پخش زنده هیئت فدائیان حسین(ع)
یکی از برنامه‌های ویژه شبکه افق در ایام عزاداری ائمه اطهار، پخش مراسم عزاداری هیات مذهبی در شهرهای مختلف ایران است.به همین منظور در ایام عزای حضرت صدیقه طاهره(س) شبکه افق بر آن شده تا مراسم عزاداری هیئت فدائیان حسین(ع) شهر اصفهان را در قاب خود جای دهد.
علاقمندان می‌توانند این برنامه را هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به تماشا بنشینند.

تکیه
یکی دیگر از برنامه‌هایی که به صورت ویژه در ایام عزای ائمه اطهار(ع) توسط شبکه افق تولید و پخش می‌شود، «تکیه» است.این ویژه برنامه را شاید بتوان یک مراسم عزاداری تلویزیونی دانست زیرا شامل سخنرانی، مدیحه سرایی و روضه خوانی است و در ایام عزاداری خاندان عصمت و طهارت در کنداکتور برنامه‌های شبکه افق جای میگیرد. علاقمندان می‌توانند این برنامه را از امروز (شنبه) هر شب حوالی ساعت ۲۱ و تکرار آن را روز بعد ۷ صبح و ۱۴:۳۰ تماشا کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.