رییس اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره مشهد گفت: با وارد شدن قیمت سکه به کانال ۲۰ میلیون تومانی، معاملات سکه و طلا در بازار رشد قابل توجهی یافته است.

جهش معاملات سکه و طلا در بازار مشهد

به گزارش قدس خراسان، یوسف تقی زادگان اظهار کرد: با افزایش قیمت سکه و طلا، ارزش پول ملی کاهش یافته و سرمایه های مردم بیشتر به خرید این اقلام سوق پیدا می کند.

رییس اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره مشهد ادامه داد: در واقع در این شرایط مردم تلاش می کنند سرمایه گذاری خود را متمرکز بر بازار طلا و سکه کنند و در این بین نیز بیشتر خریدار زیورآلات طلای مستعملی می شوند که اجرت کار ندارد.

وی گفت: با افزایش یک باره قیمت سکه نیز حباب آن بسیار بزرگتر شده است به طوری که هر سکه کامل بهار آزادی ۲ میلیون تومان، نیم سکه سه میلیون تومان و ربع سکه حدود ۴.۵ میلیون تومان حباب دارد.

تقی زادگان افزود: شرایط کنونی به هیچ وجه مناسب کسبه نیست و این بازار کاذب هیچ سودی برای فروشندگان ندارد و در صورتی که بتوان ثبات در قیمتهای بازار طلا و سکه ایجاد کرد، می توان به سودبری فروشندگان و ایجاد یک بازار خوب برای معاملات امیدوار شد.

رییس اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره مشهد در پاسخ به سوالی در خصوص علت برگزار نشدن نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر در مشهد که قرار بود آذرماه امسال برپا شود گفت: موقعیت زمانی و استقبال از نمایشگاه در این مقطع در حد یک نمایشگاه بین المللی نبود لذا مقرر شد نمایشگاه در سال آینده در شرایط بهتری که در قامت یک رخداد بین المللی باشد برگزار شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.