معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران بزرگ اعلام کرد که ساعات کاری مجاز صنوف در پایتخت تا پایان امسال، ساعت ۲۴ بوده و فعالیت پس از این ساعت غیرمجاز است.

فعالیت صنوف پایتخت پس از ساعت ۲۴، ممنوع است

به گزارش قدس آنلاین، نادر مرادی درباره ساعت فعالیت صنوف در نیمه دوم سال، ابراز کرد: ساعت کاری اصناف در نیمه دوم سال با با یک ساعت کاهش نسبت به نیمه اول سال، ساعت ۲۴ است و پس از آن صنوف اجازه فعالیت ندارد.

وی با بیان اینکه این تصمیم با هدف رفاه حال شهروندان و تامین امنیت صنوف اتخاذ شده است، گفت: شمار گشت‌های پلیس در شب‌های زمستان افزایش پیدا کرده است و ماموران در صورت رویت تخلفات صنوف با آن برخورد خواهند کرد.

مرادی درباره اینکه آیا طلافروشی‌ها و صنوفی مانند صرافی‌ها و غیره نیز می‌تواند تا ساعت ۲۴ فعال باشند، تصریح کرد: برخی از اصناف از جمله طلافروشی‌ها و صرافی‌ها و غیره ساعت کاری مشخصی دارند که به آن‌ها اعلام شده است. ساعت ۲۴ برای صنوف عمومی‌تر مانند اغذیه فروشی‌ها، فروشگاه‌ها و غیره است. صنوفی مانند آهنگری‌ها، صافکاری‌ها، نجاری‌ها و غیره نیز باید توجه داشته باشند که ساعات فعالیتشان نباید مزاحم شهروندان شده و آسایش آنان را سلب کند. متاسفانه بیشترین میزان شکایت نیز از این صنوف به پلیس اعلام شده و آن‌ها هم باید ساعت خاموشی را رعایت کنند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران بزرگ با بیان اینکه در مرحله اول به این صنوف تذکر داده خواهد شد، گفـت: در صورت عدم توجه صنوف به تذکرات پلیس، نسبت به پلمب و جلوگیری از فعالیت آنان با دستور قضایی اقدام خواهد شد.

منبع: صداوسیما

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.