در حمله افراد ناشناس به شبه نظامیان گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) در شرق سوریه، سه نفر از اعضای این گروه کشته شدند.

 سه شبه نظامی آمریکا در شرق سوریه کشته شدند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، منابع محلی در حومه دیرالزور گفتند که در این حمله همچنین چندنفر از نیروهای قسد زخمی شده اند و مهاجمان نیز موفق به فرار شدند.

این منابع افزودند: همزمان با سراسیمگی و دستور آماده باش نیروهای قسد، گروهی از نظامیان آمریکایی از منطقه مورد هجوم یعنی ایست بازرسی «الکازیه» بازدید کردند و نیروهای کمکی برای محاصره منطقه وارد عمل شدند.

هدف گیری شبه نظامیان وفادار به ارتش آمریکا در شرق سوریه در هفته های اخیر رو به افزایش بوده و از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به نزدیک به ۲۰ عملیات و کشته و زخمی شدن گروه زیادی از افراد مسلح مورد حمایت آمریکا منجر شده است.

مناطق و شهرهای کوچک در شرق سوریه شاهد افزایش خشم مردمی و قبیله ای علیه اقدامات ارتش آمریکا و نیروهای قسد است که دست به سرقت نفت و گاز، جلوگیری مردم از رفتن به مراکز آموزشی و همچنین سربازی اجباری می زنند.

«قسد» شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

شهروندان سوری همواره نسبت به حضور این نیروها در مناطق شمالی اعتراض داشته و خواستار خروج آن‌ها از مناطق اشغالی بوده‌اند.

دولت سوریه بارها تاکید کرده که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.