وزیر خارجه عمان با فرستاده ویژه آمریکا درباره راه‌حل سیاسی بحران یمن گفت‌وگو کرد، همچنین هیئتی از سازمان ملل برای بررسی سازوکارهای اجرای هرگونه توافقی آتی برای آتش‌بس به یمن سفر کرد.

مذاکرات عمان-آمریکا درباره راه‌حل سیاسی بحران یمن

به گزارش قدس آنلاین، خلیفه بن علی الحارثی، معاون وزیر خارجه عمان در امور دیپلماتیک در چارچوب اقدامات بین‌المللی و منطقه‌ای برای تمدید آتش‌بس سازمان ملل در یمن که ابتدای اکتبر گذشته به پایان رسید، در مسقط گفت‌وگویی با تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن داشت.

وزارت خارجه عمان در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد، در این دیدار اقدامات انجام شده برای کمک به طرف‌های یمنی در رسیدن به راه‌حل سیاسی که امنیت و ثبات را برای این کشور محقق کند، بررسی شدند.

پیشتر بدر بن حمد البوسعیدی، وزیر خارجه عمان در مسقط نشست مشورتی با فیصل بن فرحان آل سعود، همتای عربستانی خود داشت.

دو طرف در این دیدار بر اهمیت استمرار هماهنگ‌سازی موضعگیری‌ها درباره یمن و نیز همکاری سازنده برای رفع چالش‌های موجود در منطقه از تمامی راه‌ها و ابزارهای مسالمت‌آمیز موجود در گفت‌وگوها و رسیدن به راه‌حل‌های توافقی که موجب تقویت امنیت، ثبات و صلح برای همه شود، تاکید کردند.

همچنین دفتر هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن در توییتر اعلام کرد که هیئتی از دفتر گروندبرگ همراه با آنتونی هایوارد، مشاور نظامی او به عدن و مارب سفر کرده و دیدارهایی با اعضای کمیته نظامی هماهنگی، برخی مقامات، فرماندهان نظامی، روسای قبایل و نمایندگان جامعه مدنی یمن داشته و با آنها درباره تقویت سازوکارهای اجرای هرگونه توافق آتی برای آتش‌بس گفت‌وگو کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.