۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
کد خبر: 849525

سرمربی تراکتور پایان رسمی کار کاوه رضایی در تراکتور را اعلام کرد.

خمس: الهامی باید هزار دلار برای من بفرستد!

به گزارش قدس آنلاین، پاکو خمس، سرمربی اسپانیایی تیم تراکتور با حضور در نشست خبری پیش از بازی این تیم برابر آلومینیوم، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

خمس که تیمش بهترین عملکرد در بین باشگاه‌های فوتبال ایران پس از جام جهانی را به جا گذاشته، در ابتدا در مورد این بازی گفت: "یک هفته تمرینی خیلی خوب داشتیم. بچه ها تلاش شان را کردند و تمرینات خوبی داشتیم. فردا می خواهیم یک برد دیگر که چهارمین برد پیاپی خواهد بود را کسب کنیم که یک کار سخت در هر رقابتی محسوب می شود و لیگ ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. فردا بازی خیلی سختی خواهیم داشت. قطعا آلومینیوم می آید که کار را برای تیم ما سخت کند. ولی ما می رویم که یک بازی خوب دیگر ارائه کنیم و هم در جدول بالاتر بیاییم و هم هواداران از بازی خوب ما لذت ببرند."

وی در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون بازیکنان محروم و مصدوم تیمش گفت: " تنها بازیکنی که نمی تواند برای ما بازی کند، محمدرضا عباسی است که سرما خوردگی دارد و محرومی هم نداریم."

خمس در خصوص استفاده تیمش از تمام مناطق زمین در جریان بازی گفت: " تیم آلومینیوم با سیستم پنج سه دو بازی می کند و به خصوص در مرکز زمین خیلی قوی است و اگر بخواهیم فضاسازی کنیم بازیکنان باید تحرک خیلی زیادی داشته باشند تا به کمک این تحرک فضاسازی کنیم و به آنها ضربه بزنیم و اگر این تحرک نباشد، به مشکل می خوریم. امیدوارم به غیر از این تحرک و جابجایی، چیزی که باید داشته باشیم، یعنی آرامش و صبر و حوصله را هم داشته باشیم تا بتوانیم چیزی که می خواهیم را به نمایش بگذاریم."

خمس در مورد رضایتش از چمن ورزشگاه یادگار امام به عنوان نفر اول فنی باشگاه گفت: "در بازی قبل زمین شرایط خوبی نداشت، ولی ما دیروز آنجا تمرین کردیم و به ما گفتند که مشکل آب دادن به زمین حل شده و چمن را به کوتاه ترین شکل ممکن در بیاورند و به آن آب بدهند که آن طور که می خواهیم بشود و بتوانیم توپ را به گردش در بیاوریم،. ولی این چمن باید در کل باید بلند شود و دوباره کارهای آن انجام شود چون بیس اصلی آن خاک رس است که نرم است. باید آن را درست کنند چون فکر می کنم این تیم و این شهر استحقاق یک زمین ایده آل را دارند تا از آن به خوبی استفاده کنند."

سرمربی سابق رایووایکانو در مورد حضور تماشاگران در بازی فردا گفت: "این بالاترین انگیزه تیم ما است."

خمس در مورد این که از نظر او انتخاب یک سرمربی داخلی برای تیم ملی ایران بهتر است یا سرمربی خارجی گفت: "فکر می کنم اینکه گزینه مربیگری کجایی باشد خیلی به ملیت ربط نداشته باشد. می تواند آلمانی باشد، می‌تواند ایرانی یا اسپانیایی باشد همان طوری که وقتی من می خواهم بازیکن بگیرم برایم مهم نیست که او سوئدی، امریکایی یا اسپانیایی است. مهم این است که خوب باشد و فکر می کنم برای تیم ملی یک مربی خیلی خوب انتخاب خواهد شد و ملیتش مهم نیست."

خمس در مورد اینکه آیا پتانسیل کافی را در بین مربیان شاغل در لیگ برای هدایت تیم ملی دیده است، گفت: "قطعا همین طور است و من در مدت دو ماهی که اینجا هستم دیدم مربی هایی را که روی تیمشان زیاد کار شده و خوب هستند و فکر می کنم حداقل یک مربی باشد که بتواند مسئولیت تیم ملی را قبول کند."

خمس در پاسخی در مورد اینکه علی‌رغم بازی خوب این تیم برابر هوادار، سرمربی این تیم برای کسی که چهار پاس متوالی از بازیکنان تراکتور پیدا کند، هزار دلار پاداش گذاشته و آیا تیمش برابر آلومینیوم هم سبک تهاجمی خواهد داشت، گفت: " من می توانم صحنه هایی بیشتر از یک صحنه نشان دهم که چهار پاس بیشتر دادیم و فکر کنم هزار دلار را ببرم با این حساب و ایشان می تواند این هزار دلار را برای من بفرستد! بازی ای که آنها هم می خواهند انجام بدهند بازی ترکیبی و پاس های زیاد است که اگر می خواهند این کار را بکنند باید نگهداری بهتری از زمین خود داشته باشند. آنها هم توانستند مثل ما بیشتر از چهار پاس بدهند. شرایط زمین و باد شدید اجازه نداد بازی همیشه را انجام بدهیم و کیفیت بازی مثل آن موقع نبود ولی توانستیم سه امتیاز را بگیریم. بگویید هزار دلار را هم فراموش نکنند!"

در ادامه خمس در پاسخ به سوالی پیرامون شرایط کاوه رضایی در این تیم بعد از رای کمیته تعیین وضعیت و خرید جدید باشگاه، خایمه رومرو، گفت: " فکر می کنم در یک کنفرانس مطبوعاتی گفتم کاوه گذشته تراکتور است. تا وقتی من مربی تراکتور باشم، کاوه به تراکتور برنمی گردد. در مورد خرید جدید هم، لیست چند بازیکن را به باشگاه دادیم. نتوانستیم بازیکنان مدنظرمان را جذب کنیم و بعد از پنجره فقط بازیکنان آزاد را می توانستیم بگیریم. به ما اسم خایمه را دادند و باید ببینیم چه چیزی می تواند به تیم اضافه کند. از پانزده دسامبر بازی نکرده و تمرین شخصی داشته است. باید از نظر بدنی آماده شود."

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.