سرویس امنیت فدرال روسیه از خنثی سازی طرح تروریست های داعش برای حمله به یک کارخانه مواد شیمیایی در شهر «کالوگا» در جنوب غرب مسکو خبر داد.

خنثی سازی طرح حمله تروریستی داعش به یک مرکز شیمیایی در روسیه
به گزارش قدس آنلاین، روسیه از خنثی سازی طرح حمله اعضای گروه تروریستی "داعش" در منطقه «کالوگا» خبر داد و اعلام کرد که درگیری با تروریست‌ها تلفاتی در میان نیروهای امنیتی و غیرنظامیان نداشته است.

بر اساس این گزارش، سرویس امنیت فدرال روسیه صبح امروز جمعه اعلام کرد که تلاش برای انجام یک حمله تروریستی را در منطقه کالوگا خنثی کرده است، جایی که اعضای داعش قصد داشتند مخازن سوخت را در یک کارخانه شیمیایی منفجر کنند.

در بیانیه سرویس امنیت فدرال روسیه درباره این عملیات آمده است: سرویس امنیت فدرال روسیه یک اقدام تروریستی را در منطقه کالوگا که توسط دو شهروند وابسته به گروه تروریستی داعش از جمهوری‌های منطقه آسیای مرکزی طراحی شده بود، خنثی کرد.

سرویس ویژه امنیت فدرال روسیه تأکید کرد که قرار بود این اقدام تروریستی با استفاده از یک بمب دست ساز برای منفجر کردن مخازن پر از سوخت در تأسیسات صنایع شیمیایی انجام شود.

طبق بیانیه سرویس امنیت فدرال روسیه، دو تروریست در حین دستگیری مقاومت مسلحانه کردند و در نتیجه تیراندازی متقابل زخمی شدند. این دو نفر با گروه تروریستی داعش که بیعت کرده بودند و پس از ارتکاب جنایت، قصد عزیمت به منطقه درگیری در خاک جمهوری سوریه را داشتند.

سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که درگیری با تروریست‌ها تلفات جانی در میان افسران این سرویس و غیرنظامیان نداشته است و در جریان تحقیقات فوری درباره این حادثه، یک کارگاه تولید مواد منفجره در محل اقامت تروریست‌ها به اضافه یک دستگاه انفجاری پرقدرت آماده استفاده، بشکه‌های محترقه، سلاح گرم و مهمات کشف شد.

گفتنی است که چند روز پیش، سرویس اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرد که آمریکا در حال حاضر برای جذب شبه نظامیان مرتبط با داعش و القاعده برای انجام حملات در روسیه و سایر کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) کار می‌کند.

منبع: روزنامه جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.