آیین افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در سالن اجلاس سران با حضور مسئولان کشوری و لشکری در حال برگزاری است.

آغاز افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن

به گزارش قدس آنلاین، آئین افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم هم اکنون در سالن اجلاس سران با حضور مسئولان کشوری و لشکری در حال برگزاری است.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با استناد به روایتی از مرحوم کلینی اظهار داشت: مرحوم کلینی در اصول کافی روایتی بیان می‌کنند که در فرازی از آن آمده: ای هشام! خداوند رسولان را به سوی بندگان مبعوث نکرد غیر از آنکه آنان فکرشان و اندیشه شأن منور به نور وحی شود، کسی که پاسخ مثبت به دعوت انبیا بدهد نیکوترین فردی است که شناخت بهتری از دیگران دارد و کسی که امر الهی را بیشتر آگاه باشد از لحاظ کردار نیکوتر از دیگران خواهد بود و کسی که عقلش به این وسیله کامل شود در دنیا و آخرت از دیگران پیشی می‌گیرد.

وی افزود: جهل در مقابل عقل است. گاهی اوقات انسان فردی آگاه است اما جاهلانه عمل می‌کند و رفتارش مطابق با رضایت الهی نیست و اهل معصیت و گناه است اما فردی که عمل نیکو دارد و فعل و قول او باید بر اساس حسن باشد چنین فردی از نظر عقل کامل و در مقابل اگر فردی چنین عمل نکند جاهل است حتی اگر لباس علم به تن داشته باشد.

حجت الاسلام خاموشی به این دوره از مسابقات اشاره و تصریح کرد: سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با شعار «یک کتاب یک امت» شکل گرفت و امروز در مرحله نهایی آن هستیم.

در این مرحله ۱۵۰ شرکت کننده از ۸۰ کشور در رشته‌های مختلف از جمله حفظ کل، ترتیل و … حضور داشتند و برای اولین بار رشته ترتیل بانوان نیز به مسابقات افزوده شد.
وی در پایان اظهار داشت: در مرحله نهایی ۳۳ کشور و ۵۲ شرکت کننده در رشته‌های حفظ، ترتیل و قرائت حضور دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.