رئیس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از حضور حماسی و تاریخ‌ساز مردم بصیر ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: ما مسئولین حق نداریم کوتاهی و کم‌کاری خود را پشت این حضور حماسی مردم پنهان کنیم و ناکارآمدی‌ها را نبینیم.

قالیباف: مسئولان حق ندارند کم‌کاری خود را پشت حضور حماسی مردم در ۲۲ بهمن پنهان کنند

به گزارش قدس آنلاین، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(دوشنبه یکم اسفند) در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: از حضور حماسی و تاریخ‌ساز مردم بصیر ایران اسلامی در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن صمیمانه قدردانی ‌می‌کنم و در برابر ملت موقعیت‌شناس ایران سر تعظیم و احترام فرود می‌آورم. پیام مشترک این حضور حماسی آن بود که منافع ملی و آرامش و امنیت ملت خط قرمز تمام مردم ایران است و در سایه این اتحاد، هیچ شخص و گروهی نمی‌تواند گزندی به ایران سرافراز برساند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ملت ایران همچون گذشته دشمن‌شکن است و با تیزبینی نقشه‌های شوم دشمنان ایران و انقلاب اسلامی را می‌بیند و با عمل به موقع خود آن را خنثی می‌کند. نیازمند تاکید است که ما مسئولان حق نداریم کوتاهی و کم‌کاری خود را پشت این حضور حماسی مردم پنهان کنیم و ناکارآمدی ها را نبینیم؛ بر ما بیشتر از گذشته فرض است که با قدردانی از ملت سربلند ایران در راستای برداشتن بار مشکلات از روی دوش مردم اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر آنکه این روزها برادران مسلمان ما در ترکیه و سوریه با فاجعه بزرگ انسانی ناشی از زلزله مهیب، دست و پنجه نرم می‌کنند. ده‌ها هزار نفر در این حادثه جانباخته‌اند و از سرنوشت هزاران نفر دیگر هنوز خبری در دست نیست. اینجانب به نمایندگی از منتخبین مردم ایران بار دیگر این مصیبت را به مردم این کشورها تسلیت می‌گویم. البته مسئولین سازمان هلال احمر و برخی گروه‌های جهادی برای کمک به مردم ترکیه و سوریه فعالانه اقدام کرده‌اند و نوع‌دوستی تاریخی ملت مهربان ایران را به نمایش گذاشته‌اند که وظیفه خود می‌دانم از همه آنها تشکر کنم. در همین زمینه ضروری است کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در صورتی که سازمان هلال‌ احمر در این زمینه نیاز به کمکی از جانب مجلس داشت، گزارش اقدامات مورد نیاز را به مجلس شورای اسلامی ارائه کنند تا اقدام فوری صورت گیرد.

قالیباف خاطرنشان کرد: همچنین لازم است به این نکته توجه داشت که این زلزله سهمگین بار دیگر نگرانی‌ها را درباره میزان آمادگی مدیریت بحران دستگاه‌های مربوط در کشورمان زنده کرد. گرچه احتمال زلزله‌های مهیب در ایران هنوز بطور جدی مطرح نیست، اما باید برای این روز احتمالی که ممکن است حتی در آینده ای دور سر برسد، آماده بود.

وی با بیان اینکه تجربه زلزله اخیر باید همه ما را از خواب بیدار کند و خود را برای هر بحران ناشی از بلاهای طبیعی آماده کنیم، تصریح کرد: در این زمینه لازم است کمیسیون‌های عمران و اصل ۹۰ اقدامات صورت گرفته برای مدیریت بحران در سراسر کشور را به طور دقیق بررسی کرده و گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارائه کنند.

قالیباف افزود: در پایان لازم است به افزایش قیمت ارز در چند روز اخیر اشاره کنم. مدیریت قیمت ارز اهمیت زیادی برای کنترل ثبات در همه عرصه‌های اقتصادی دارد، مجلس در جلسه نظارتی خود راه‌حل‌های زیرساختی و کوتاه‌مدت مدیریت بازار ارز را ارائه کرده بود. ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته از وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی، می‌خواهم به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند تا ما شاهد ثبات در قیمت ارز و اقتصاد ایران باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.