۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷
کد خبر: 851503

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در نخستین روزهای اجرای ممنوعیت خروج دام زنده از خراسان رضوی شاهد کاهش قیمت دام زنده و نیز روند رو به افزایش کشتار و عرضه گوشت قرمز هستیم.

کاهش قیمت دام زنده در خراسان رضوی

به گزارش قدس خراسان، مجید جعفری اظهار کرد: اعمال محدودیت خروج دام زنده از استان طی پنج روز گذشته موجب کاهش قیمت دام شده است.

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: با توجه به روند صعودی قیمت دام و کاهش عرضه گوشت قرمز در بازار و به تبع آن گران شدن گوشت، در وهله اول ممانعت از خروج دام زنده در استان بهترین راهکار برای کنترل قیمت دام زنده و در نهایت گوشت در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: از چهارشنبه هفته اخیر ممانعت از خروج دام زنده در استان اجرا شد و اولویت نخست، تامین نیاز کشتارکُنها و کشتارگاههای خراسان رضوی اعلام شد.

جعفری گفت: در نخستین روزهای اجرای این ممنوعیت خروج دام شاهد کاهش قیمت دام زنده و نیز روند رو به افزایش کشتار و عرضه گوشت قرمز هستیم.

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان این که تا قبل از اجرای این طرح قیمت هر کیلوگرم بره نر آماده کشتار در بازار ۱۸۰ تا ۱۸۵ هزار تومان بود افزود: این نرخ هم اکنون به بین ۱۵۸ تا ۱۷۰ هزار تومان کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: خراسان رضوی نخستین تولیدکننده دام و گوشت در کشور است که به تبع این جایگاه، مازاد تولید هم داریم.

جعفری گفت: با اجرای این تصمیم بسیاری از کشتارکُن‌های استان با خارج استان قرادادهایی دارند و به طور قطع دچار خسران می شوند اما به دلیل شرایط خاص استان و مسافرپذیر بودن آن اعمال این محدودیت باهدف کنترل بازار انجام شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.