نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با بیان اینکه زبان زور و تهدید به دیپلماسی این روزهای اتحادیه اروپا تبدیل شده، از توسل بروکسل به این لحن در گفتگو با ایران انتقاد کرد.

اولیانوف: زبان تهدید علیه ایران، جواب نمی‌دهد

به گزارش قدس آنلاین، اظهارات تهدیدآمیز و تند «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره تماس تلفنی‌اش با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، با واکنش دیپلمات روس همراه شد.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز (دوشنبه) تاکید کرد که زبان زور، تهدید و ارعاب علیه ایران، جواب نمی‌دهد.

اولیانوف در صفحه توئیتر خود ضمن به اشتراک‌گذاشتن اظهارات بورل، با کنایه نوشت: «[این اظهارات] شبیه یک ضرب‌الاجل به‌نظر می‌رسد. چیزی که این روزها به آن دیپلماسی اتحادیه اروپا می‌گویند!»

وی در ادامه توضیح داد: «بروکسل هنوز نمی‌فهمد که چنین لحنی (زبان تهدید و زور) با مسئولان ایرانی، جواب نمی‌دهد و فایده‌ای ندارد».

روز گذشته بورل در صفحه توئیتر خود درباره گفتگو با امیرعبداللهیان نوشته بود: «بار دیگر بر موضع اتحادیه اروپا در مورد رفتار ایران تاکید کردم، توقف نقض حقوق بشر، توقف حمایت از جنگ تجاوزکارانه روسیه و توقف بازداشت غیرموجه شهروندان اتحادیه اروپا».

این در حالی است که امیرعبداللهیان درباره تماس تلفنی خود با بورل گفته بود: «امشب در گفت‌وگوی تلفنی با جوزپ بورل در خصوص روابط ایران و اتحادیه اروپا، توافق برای رفع تحریم‌ها، همکاری ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تحولات اوکراین بحث و تبادل نظر کردیم.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز نیز مدعی شد که این اتحادیه بسته تحریمی جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران آماده کرده است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.