منابع خبری رژیم صهیونیستی از مشارکت ۱۰۰ هزار نفر از شهرک‌نشینان در تظاهرات امروز مخالفان دولت بنیامین نتانیاهو خبر دادند.

«هاآرتص»: در تظاهرات امروز علیه نتانیاهو، ۱۰۰ هزار نفر شرکت داشته‌اند

به گزارش قدس آنلاین، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» گزارش داد که در تظاهرات امروز مقابل کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در قدس که در اعتراض به قانون اصلاحات قضایی مورد نظر نتانیاهو صورت گرفته است، ۱۰۰ هزار نفر از شهرک‌نشینان حضور داشته‌اند.

وبسایت العربی الجدید گزارش داد که پلیس رژیم صهیونیستی امروز چند نفر از تظاهرات‌کنندگان را که مقابل منازل اعضای کنست تظاهرات کرده بودند، بازداشت کردند تا مانع خروج آنها برای رفتن به کنست و در نتیجه عدم تصویب «کودتای قضایی» شوند.

همزمان با تصمیم کنِسِت (پارلمان) رژیم صهیونیستی برای اولین دور بررسی لایحه تغییرات در نظام قضایی این رژیم، شماری از صهیونیست های متعرض جلوی خانه های نمایندگان ائتلاف حاکم بست نشستند یا جلوی خودروهای آنها برای رفتن به پارلمان را گرفته و تظاهرات کردند.

ائتلاف حاکم راست افراطی به ریاست «بنیامین نتانیاهو» از زمان روی کار آمدن، یک سری اقدامات و تصمیماتی را اتخاذ کرده که از نظر جناح اپوزیسیون و رئیس رژیم صهیونیستی باعث خواهد شد که این رژیم به سمت تشدید بحران داخلی و حتی جنگ داخلی حرکت کند. تصمیم کابینه نتانیاهو برای تغییرات در نظام قضایی رژیم صهیونیستی هم اکنون به محور تنش های سیاسی و اختلاف نظرها بین ائتلاف حاکم و جناح اپوزیسیون منجر شده است.

در هفته های گذشته، ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا صحنه تظاهرات علیه کابینه راست افراطی نتانیاهو بوده است. شنبه شب نیز هزاران نفر برای هفتمین هفته در تل آویو و سایر شهرهای فلسطین اشغالی علیه کابینه نتانیاهو تظاهرات کردند.

این تظاهرات‌ ها در سایه جدال شدید بین ائتلاف کابینه راست افراطی به ریاست نتانیاهو و جناح اپوزیسیون به ریاست «یائیر لاپید» نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی برگزار می شود.

سران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی هدف کابینه نتانیاهو برای تغییرات در نظام قضایی را تضعیف آن و تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می‌دانند.

مخالفان لایحه اصلاحات قضائیِ مورد نظر کابینه حاکم بر رژیم صهیونیستی اعلام کردند که امروز دوشنبه بعداز ظهر، تظاهرات بزرگی را در سراسر سرزمین های اشغالی در اعتراض به این اصلاحات برگزار می کنند.

سازمان دهندگان این تظاهرات خواستار برگزاری تظاهرات سراسری صهیونیستها علیه لایحه اصلاحات قضائی مورد نظر کابینه نتانیاهو شده اند و در شرایطی که کنِسِت (پارلمان) رژیم صهیونیستی امروز اولین مرحله از رای گیری در اینباره را انجام می دهد، مخالفان در مقابل کنست تجمع کرده اند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.