درحالی که یک سال از انتشار سریال «جیران» در شبکه نمایش خانگی می‌گذرد، حالا خبر انتشار سریال «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی در ایام نوروز توسط یکی از پلتفرم‌ها به گوش می‌رسد.

سریال جدید حسن فتحی در ایام نوروز پخش می‌شود

به گزارش قدس آنلاین؛ قرار است نوروز امسال «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه‌کنندگی مهران برومند در قالب سریال هشت قسمتی از پلتفرم‌های نمایشی در ایران پخش شود. گفته می‌شود این روزها عوامل سازنده به صورت فشرده در حال دوبله این اثر هستند.

اواخر مرداد امسال، مهران برومند، تهیه‌کننده فیلم «مست عشق» اعلام کرده بود که این فیلم به‌زودی در ایران و ترکیه به صورت همزمان اکران می‌شود و بعد از اکران سینمایی، نسخه مینی‌سریال شش قسمتی هم توسط یکی از پلتفرم‌ها منتشر خواهد شد.

حالا گویا ماجرای اکران فیلم پیش از انتشار سریال لغو شده و عوامل تصمیم گرفته‌اند نسخه مینی‌سریالی «مست عشق» را در هشت قسمت منتشر کنند.

«مست عشق» به عنوان محصول مشترک ایران و ترکیه از همان ابتدا هم با حواشی زیادی روبه‌رو بود. آن اوایل برخی مراجع تقلید اعلام کردند ساخت چنین فیلمی سبب اشاعه فرقه صوفیه می‌شود و آن را حرام دانستند اما حسن فتحی بالاخره از این سد عبور کرد و سریال را جلوی دوربین برد.

این اثر در سال ۹۷ در قالب یک پروژه مشترک با کشور ترکیه، وارد فاز تولید شد. با شروع پاندومی کرونا تصویربرداری تعدادی از سکانس‌های آن باقی ماند و بعد از آن فتحی درگیر تولید سریال «جیران» شد. در همین اثنا طرف ترک، براساس راش‌های موجود اقدام به تهیه نسخه‌ای سریالی از این پروژه کرد. انتشار تیزرهای این سریال واکنش مهران برومند تهیه‌کننده و حسن فتحی را به همراه داشت. سرانجام بعد از کش و قوس‌های فراوان، طرف ترک کلیه امتیازات فیلم را به طرف ایرانی واگذار کرد.

«مست عشق» براساس فیلمنامه‌ای از فرهاد توحیدی تولید شده و فتحی در این پروژه به روایت چگونگی آشنایی شمس تبریزی با مولانا و دوستی آن‌ها پرداخته است. پارسا پیروزفر نقش مولانا جلال‌الدین محمد بلخی را بازی می‌کند و شهاب حسینی هم نقش شمس تبریزی را دارد. بنسو سورال در نقش مریم، هانده ارچل در نقش کیمیا خاتون (دختر مولانا)، و ابراهیم چلیک‌کول در نقش اسکندر، سایر بازیگران این سریال هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.