۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
کد خبر: 852010

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت اعلام کرد که سقف تولید ماهانه خودرو در پنج سال اخیر با تولید ۱۳۱ هزار خودرو در بهمن‌ماه سال‌جاری شکسته شد.

سقف تولید ماهانه خودرو شکسته شد

به گزارش قدس آنلاین، عبدالله توکلی لاهیجانی، مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت اظهار کرد: خودروسازان کشور از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه توانستند، بیش از یک‌میلیون و ۱۲۶هزار دستگاه خودرو تولید کنند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۲۵ درصدی نشان می‌دهد.

وی افزود: نکته درخشان کار خودروسازان و زنجیره تأمین توانمند داخلی این است که فقط در بهمن‌ماه امسال بیش از ۱۳۱هزار خودرو در کشور تولید شده که سقف تولید در همه ماه‌های پنج سال گذشته از سال ۱۳۹۷ تاکنون را شکسته است و نشان از عبور از بحران تولید در صنعت خودروی کشور دارد.

توکلی لاهیجانی خاطرنشان‌کرد: نکته مهم دیگر، تکمیل ۱۰۵هزار خودروی ناقص سال ۱۴۰۰ در نیمه نخست امسال بود که با احتساب آمار خودروهای ناقص، میزان افزایش تولید و تکمیل خودروهای ناقص در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از ۳۶درصد افزایش داشته است و با ادامه روند کنونی، تولید و تکمیل خودرو در سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰، بیش از ۴۰ درصد رشد خواهد داشت.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت بیان‌داشت: با این میزان رشد تولید در سال جاری در مقایسه با چهار سال گذشته، در عمل یکی از بالاترین رشدهای تولید خودرو در بین کشورهای تولیدکننده خودرو در کشور ما رقم خورده است.

وی ادامه‌داد: براین اساس هدف‌گذاری انجام شده برای سال آینده تولید یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو است که البته پوست اندازی پلتفرمی و حرکت به سمت پلتفرم‌های(بُن‌سازه‌های) جدید خودروسازان بزرگ و خودروسازان بخش خصوصی درسال آتی برنامه ریزی شده است.

توکلی لاهیجانی همچنین گفت: استفاده از بُن‌سازه‌های مشترک و هم افزایی در بین خودروسازان داخلی و تشکیل سازندگان رده یکم، از برنامه‌های پیش روی صنعت خودروی کشور در اجرای طرح تحولی این صنعت است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.