مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۶ هزار فقره تخلف وارد شعب تعزیرات حکومتی شده است، گفت: ۱۵ هزار میلیارد ریال میزان محکومیت ها برای متخلفان صادر شده است.

محکومیت ۱۵ هزار میلیارد ریالی برای پرونده متخلفان تعزیرات از ابتدای سال

به گزارش قدس خراسان، سید مرتضی مدنی ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: در سال ۱۴٠٠، ۵۱ مورد پرونده ارزی داشتیم که در سال جاری ۲٠۹ فقره پرونده ارزی معادل۳۱٠ درصد افزایش پیدا کرده است

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با بیان اینکه نباید در اطراف حرم مطهر رضوی تخلفی صورت بگیرد، گفت: با توجه به شرایطی که در حال حاضر در حوزه اقتصاد و بازار حاکم است نباید زائرانی که به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند با موضوع تخلف از سوی کسبه های اطراف حرم مواجه شوند.

وی با اشاره به اینکه سازمان تعزیرات حکومتی وظیفه نظارت و بازرسی را ندارد افزود: وظیفه نظارت و بازرسی با دستگاه های متولی همانند سازمان صمت، جهادکشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و اتاق اصناف است اما با توجه به اینکه در ایام پایانی سال هستیم سازمان تعزیرات حکومتی به این موضوع ورود پیدا کرده و به کمک این دستگاه ها آمده است.

مدنی در ادامه گفت: با توجه به نوسانات ارز و افزایش قیمت ها احتمال سو استفاده، کاهش عرضه و افزایش قیمت ها وجود دارد که سازمان تعزیرات حکومتی از چند روز گذشته گشت های نظارتی خود را در دو نوبت صبح و بعدازظهر آغاز کرده است و تاکید شده تا واحدهایی که اصرار به تخلف دارند در محل برخورد و مغازه های آنها را پلمپ کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی بیان کرد: در سال جاری و با توجه به کمبود داروها در سطح استان ما به این موضوع ورود پیدا کردیم و سازمان تعزیرات حکومتی در محوریت این موضوع بود که ما توانستیم با شناسایی متخلفین در این حوزه کمک جدی در حوزه کمبود دارو داشته باشیم.

وی در ادامه اظهار کرد: ما در سال گذشته بیش از ۷ هزار پرونده در حوزه آرد و نان داشتیم که در سال جاری ۳ هزار و ۸۹۰ پرونده ثبت شده، با اجرای طرح نانینو توسط دولت سیزدهم در سطح استان شاهد کاهش تخلفات نانوایی ها نسبت به سال گذشته بودیم، با نظارت هوشمند ما دورترین نانوایی ها را در دورترین نقطه استان رصد می کنیم.

مدنی افزود: در سطح استان شاهد فروش گوشت های فانتزی بودیم که قیمت گوشت را گرانتر از قیمت مصوب به مردم می فروختند که سازمان تعزیرات حکومتی به این موضوع ورود پیدا کرد و جلوی فروش این گوشت ها را گرفت، در ستاد تنظیم بازار مصوب شده است که قیمت های گوشت باید روند کاهشی داشته باشد.

طبق گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در حوزه قاچاق سوخت متاسفانه نسبت به سال گذشته شاهد روند افزایشی هستیم و پرونده های متعددی در این خصوص تشکیل شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در اطراف حرم مطهر رضوی متاسفانه عرضه کالاهای تقلبی همانند زعفران و ادویه جات زیاد شده است و باید جلوی این تخلف ها گرفته شود، باید تمرکز نظارت ها و بازرسی ها در خصوص اطراف حرم مطهر رضوی بیشتر انجام بگیرد.

مدنی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۶ هزار فقره تخلف وارد شعب تعزیرات حکومتی شده است خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار میلیارد ریال میزان محکومیت ها برای متخلفان صادر شده است که در مدت مشابه در سال گذشته ما بیش از ۴۵ هزار پرونده داشتیم که شاهد افزایش ۲۱ درصدی پرونده ها بودیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی افزود: بیشترین تخلفی که در خراسان رضوی صورت گرفته مربوط به کالاها و خدمات است، در حوزه فراوانی تخلف نیز مربوط به عدم درج قیمت و گران‌فروشی است

افزایش ۳۱٠ درصدی پرونده های ارزی در خراسان رضوی

وی اظهار کرد: ما در سال ۱۴٠٠، ۵۱ مورد پرونده ارزی داشتیم اما در سال جاری ۲٠۹ فقره پرونده ارزی که ۳۱٠ درصد افزایش پیدا کرده است و با توجه به ایجاد مرکز مبادلات ارز و طلا به هیچ عنوان دلالی و واسطه گری در حوزه ارز مورد قبول نیست و باید دستگاه های نظارتی به این موضوع ورود پیدا کنند.

مدنی گفت: ما در سال گذشته ۳۲۳ مورد نصب پارچه تخلف داشتیم که در سال جاری ۶۹۷ فقره نصب پارچه تخلف ثبت شده است که ۱۱۵ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در ادامه افزود: ۱۰۹ مورد تعطیلی واحدهای صنفی را در سال ۱۴۰۰ داشتیم که در سال جاری شاهد تعطیلی ۲۰۳ مورد پلمپ واحد صنفی بودیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲ هزار و ۴۱۸ فقره در گشت های سازمان تعزیرات حکومتی شناسایی شده است که ۹۰ میلیارد ریال متخلفین محکوم به پرداخت جریمه شده اند که در سال جاری بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ فقره پرونده توسط گشت های این سازمان تشکیل که ۶۵۲ هزار میلیارد ریال محکوم شده که شاهد افزایش ۴۲ درصدی تشکیل پرونده ها بودیم.

مدنی با بیان اینکه نانوایی های یارانه ای و نیمه یارانه ای به هیچ عنوان حق فروش نان را به جرء جلوی نانوایی ها را ندارند گفت: اگر شرکت اسنپ هزینه نان را جداگانه و قیمت سفر را جداگانه حساب کند تخلف است و باید جلوی این کار گرفته شود.

شناسایی۲۷ پزشک زیرمیزی در خراسان رضوی

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷ مورد از پزشکان زیرمیزی به سازمان تعزیرات خراسان رضوی اعلام شده است که بیشترین تخلفاتی که بین پزشکان زیرمیزی اعلام شده مربوط به جراح‌ها و پزشکان زنان و زایمان است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری و در حوزه دارو و قاچاق دارو ۶۷۵ پرونده به سازمان تعزیرات حکومتی وارد شده است که بیش از ۱۱۴ میلیارد ریال محکومیت در حوزه دارو داریم گفت: در حوزه تخلفات پزشکی ما دکتری داشتیم که از تبعه خارجی خود ۲ هزار دلار گرفته است یا دکتری دیگر که شاکی خصوصی هم داشته و ۱۱۶ میلیارد تومان محکومیت داشته است.

مدنی با اشاره به اینکه اکثر پرونده های ارزی در فرودگاه و زمانی که فرد قصد خروج از کشور را دارد کشف می شود گفت: اکثر پرونده هایی که در حوزه تعهدات ارزی رخ می دهد به علت عدم شناسایی ها به نتیجه نمی رسند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با اشاره به چند مورد از متخلفین در استان گفت: در یکی از شهرستان های خراسان رضوی شرکتی اقدام به گرانفروشی الکل داشته است که بیش از ۵۷ میلیارد ریال محکوم به پرداخت جریمه شده است، ۱۰۴ دستگاه قاچاق ماینر در استان کشف شد که ۹ میلیارد ریال محکوم به جریمه شد، یک شرکت تخم مرغ در استان بیش از ۱۸ میلیارد ریال محکومیت داشته است، قاچاق ۲۷۵ دستگاه تلفن همراه که ۳۲ میلیارد ریال محکوم شده است.

وی در ادامه گفت: ۹۶ فقره احتکار در سال گذشته داشتیم که ۹ میلیارد ریال محکوم شدند اما در سال جاری ۲۲۲ فقره شاهد احتکار با ۹۲ هزار میلیارد ریال بودیم.

مدنی در پایان افزود: املاکی ها از ۲۵ درصد حق افزایش اجاره بها را ندارند و شورای حل اختلاف نیز حق ندارد افزایش بیش از ۲۵ درصد را قبول کند.

خبرنگار: امیرحسین قربانپور

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.