اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی برای سی و یکمین روز متوالی به نافرمانی در برابر اقدامات کابینه تندرو رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهند.

ادامه نافرمانی اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی

 اسرای دربند در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی برای سی و یکمین روز متوالی، به «نافرمانی» در برابر اقدامات «ایتمار بن گویر»وزیر امنیت داخلی این رژیم ادامه می دهند.

اسرای فلسطینی گام‌های مبارزاتی خود را تحت شعار «نبرد آزادی یا شهادت» در واکنش به اقدامات سخت‌گیرانه اشغالگران اسرائیلی در حق آنها ادامه می دهند.

در این راستا تعدادی از زندان‌های رژیم صهیونیستی در پی تصمیمات وزیر امنیت داخلی در حق اسیران شاهد تنش و بحران است. آخرین مورد آن تعیین زمان چهار دقیقه‌ای برای استحمام اسرا فلسطینی و کاهش مقدار آب مصرفی آن ها در دو زندان نفحه و جلبوع بود.

منابع صهیونیستی نگران ادامه این وضعیت با آغاز ماه رمضان و وخیم‌تر شدن آن هستند.

رسانه های فلسطینی همچنین اعلام کردند که  شیخ «خضر عدنان» از رهبران جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری برای چهلمین  روز متوالی به اعتصاب غذا در زندان رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد.

این در حالی است که نهادهای حقوقی فلسطینی از وخامت حال این اسیر فلسطینی خبر دادند.

رژیم صهیونیستی 5 فوریه گذشته خضر عدنان را بازداشت کرد  و او از آن زمان تاکنون در اعتراض به بازداشت خودسرانه خود دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است. وی تاکنون چندین مرتبه به اسارت رژیم صهیونیستی درآمده و سابقه چند بار اعتصاب غذا را دارد.

رژیم صهیونیستی در نتیجه ادامه اعتصاب غذای وی و وخامت اوضاع جسمانی اش مجبور به آزادی وی شده است.

از سوی دیگر  کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که «زکریا الزبیدی» قهرمان عملیات تونل آزادی نزدیک به یک سال و نیم  است که  در سلول انفرادی در زندان « عسقلان» رژیم صهیونیستی به سر می برد.

بر اساس بیانیه کمیته مذکور، وی با اراده قوی و باشرایط سخت و غیر انسانی سلول انفرادی زندان رژیم صهیونیستی به سر می برد و مسئولان صهیونیستی عمدا تصمیم  اسیر کردن وی در سلول انفرادی  را به عنوان بخشی از اقدامات تنبیهی انجام می دهند.

در جریان عملیات تونل آزادی 6 اسیر فلسطینی به نام های «محمود العارضه»، «محمد العارضه»، «یعقوب قادری»، «مناضل نفیعات»، «ایهم کممجی» و «زکریا الزبیدی» از فرماندهان گردان های نظامی «الاقصی» شاخه نظامی جنبش «فتح» موفق شدند تا با استفاده از غفلت نگهبانان با حفر تونلی ضمن فرار از این زندان برای چندین روز وحشت را بر سرزمین های اشغالی حاکم کرده و تمامی دستگاه های امنیتی، نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را به حالت آماده باش درآورند.

اخیرا باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که شمار اسرای تحت بازداشت موقت در زندان‌های رژیم صهیونیستی به بیش از 900 نفر رسیده است.

در میان اسرای تحت بازداشت موقت یک زن و 5 کودک نیز دیده می‌شود. 379 نفر از این اسرا در زندان عوفر، 345 نفر در زندان النقب و 160 نفر هم در زندان مجدو هستند.

تعداد اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی حدود 4780 تن است که از جمله آن‌ها 160 کودک، 29 اسیر و 914 بازداشتی اداری هستند.

باشگاه اسرای فلسطینی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی طی 9 سال اخیر بیش از 12 هزار حکم بازداشت موقت را علیه فلسطینیان صادر کرده که اوج صدور این احکام مربوط به سال گذشته با 2 هزار و 409 حکم بوده است.

طی چند ماه اخیر یورش‌های نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

گزارش نهادهای حقوقی فلسطینی حاکی از آن است رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون 1300 فلسطینی را در قدس اشغالی و کرانه باختری بازداشت کرده است.

این آمار نشان می دهد که نظامیان صهیونیست از ابتدای 2023 تاکنون، حداقل 17 فلسطینی را در هر روز بازداشت کرده‌اند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به‌منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.