اسامی ویژه برنامه‌های نوروزی و ماه مبارک رمضان در شبکه‌های مختلف سیما اعلام شد.

نوروزی‌ها و رمضانی‌های شبکه‌های سیما معرفی شد

همزمان شدن بهار طبعیت و بهار قرآن در سال ۱۴۰۲ هرکدام مناسبتی ویژه برای تولید و پخش برنامه در ایام نوروز محسوب می شوند. از همین رو تلویزیون امسال با تدارک ویژه برنامه های نوروزی و ماه مبارک رمضان به استقبال سال نو می رود.

پخش فیلم های مستند، پویانمایی (انیمیشن)، مسابقه های جذاب، برنامه های مفرح و سرگرمی، برنامه های معارفی ویژه ماه مبارک رمضان و ... تدارک سیما در نوروز ۱۴۰۲ است.

همچنین مجموعه‌ای از برنامه‌های آموزشی و سرگرمی در فهرست شبکه‌های سیما قرار گرفته است.

شبکه یک سیما

فصل جدید برنامه «رویان» ویژه تحویل سال نو با پرداختن به قهرمانان و چهره‌های مردمی از ابتدای اسفند (هر شب) آغاز و در نهایت به عنوان ویژه برنامه تحویل سال خواهد بود. این برنامه به مدت ۱۸۰ دقیقه ساعت ۲۳ روی آنتن می رود.

«بی کرانه شو» در ۳۰ قسمت ۷۵ دقیقه در ساختار مستندگونه روایتی قهرمانانه از مناطق و سواحل جنوبی کشور (فرهنگ، اقلیم، زیست بوم، هویت تاریخی، استکبارستیزی و ...) است.

برنامه «بی واسطه» با اجرای محمد دلاوری و به تهیه کنندگی سیدعلی صدری‌نیا در ایام نوروز ۱۴۰۲ روی آنتن شبکه یک تلویزیون می‌رود.

این برنامه در هر قسمت، بی واسطه سراغ یک سوژه و موضوع چالشی و دغدغه‌مند رفته و به همراه محمد دلاوری ماجراجویی جدیدی را برای مخاطبان به تصویر می‌کشد.

«بی واسطه» محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که از ۲ فروردین هر روز از ساعت ۱۶ از شبکه یک پخش خواهد شد.

همچنین مستند جذاب «ایرانگرد» نیز در ایام نوروز از قاب شبکه یک سیما دیدنی می شود.

شبکه دو سیما

ویژه برنامه نوروزی شبکه دو سیما از جمعه ۲۶ اسفند تا ۲۸ اسفند ساعت ۲۱ تا ۱:۳۰ بامداد و ویژه برنامه تحویل سال روز ۲۹ فروردین از ساعت ۱۳ تا ۲ بامداد ربه روی انتن خواهد رفت.

برنامه «سندباد» ویژه ماه رمضان روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۲ پخش خواهد شد که به سنت های ماه رمضان در سایر کشورها می پردازد.

مسابقه «دو به دو» از ۱ فروردین با محوریت اطلاعات عمومی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲ (بجز لیالی قدر) پخش خواهد شد.

برنامه طنز «سیدخندان» از اول فروردین هر شب ساعت ۲۳ (بجز لیلالی قدر) تا انتهای ماه رمضان پخش خواهد شد.

برنامه های «کافه بازی» ساعت ۱۴:۳۰ و «باغ شادونه» ساعت ۱۰ صبح به صورت ویژه برنامه نوروزی از اول فروردین تا پایان نوروز پخش خواهد شد.

برنامه «از مامان بگو» به صورت ویژه برنامه از اول فروردین تا پایان ماه رمضان هر روز ساعت ۱۹ روی انتن شبکه دو خواهد رفت.

برنامه «چند روایت معتبر» از سوم فروردین تا پایان ماه مبارک رمضان ساعت ۱۷:۱۵ پخش خواهد شد. در این برنامه نظرات و تجربه زیسته افراد شرکت کننده با طراحی بازی های مختلف بیان می شود تا بتواند برای مخاطب نسبت به موضوع برنامه تصویر ذهنی ایجاد کند.

شبکه سه سیما

مسابقه «قهرمان» یک برنامه با محوریت رقابت در زمینه آمادگی جسمانی است که در ایام عید نوروز ۱۴۰۲ به آنتن شبکه سه سیما می‌آید. استعدادهای ورزشی با حضور در این برنامه و پشت سر گذاشتن آیتم‌ های مختلف و دشوار، رقابتی دیدنی و پر هیجان را رقم خواهند زد. یوسف تیموری و ایمان قیاسی میزبان قهرمان‌ ها و جوانان ورزیده می‌شوند.

«قهرمان» کاری از گروه اجتماعی شبکه سه در ایام نوروز، هر شب روانه آنتن این شبکه خواهد شد.

مسابقه «اعجوبه ها» و برنامه های «خودمونی» و «رویانیوم» در ایام عید نوروز از شبکه سه سیما پخش می شود.

«محفل» بزرگ‌ترین پروژه قرآنی صداوسیماست که با فضایی جذاب و نوآورانه تولید شده و در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

این برنامه با حضور قاریان و حافظان برتر قرآن و استعدادهای برتر قرآنی ایران و جهان با ارائه های هنرمندانه و دیدنی همراه خواهد بود.

حامد شاکرنژاد، احمد ابوالقاسمی، حجت الاسلام و المسلمین قاسمیان، رضوان درویش از کشور سوریه و حسنین حلو از کشور عراق، کارشناسان ایرانی و بین المللی برنامه «محفل» هستند و اجرای این برنامه را رسالت بوذری بر عهده خواهد داشت.

زمان پخش این برنامه شب‌های ماه مبارک رمضان قبل از افطار از شبکه سه و ساعت ۲۳ از شبکه قرآن است.

شبکه چهار سیما

مستند «چهارسوی علم» هم برای علاقه مندان در ایام نوروز ساعت ۱۹ پخش می شود. سه مستند جذاب با نام های «سیاره سبز» (۵ قسمت اول تا ۵ نوروز)، «سیاره ماقبل تاریخ» (۵ قسمت ۶ تا ۱۰ نوروز) و «مونتی دون در باغ های آدریاتیک» (۳ قسمت ۱۱ تا ۱۳ نوروز) در این برنامه پخش می شود.

مستند «اهل ایمان» نیز که روایتی از آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در سراسر ایران است هر روز ساعت ۱۶به روی آنتن می رود.

شبکه پنج سیما

برنامه «به خانه بر می گردیم»، برنامه گفت و گو محور «دلبرونه»، «مهمان مامان» و مسابقه «کهکشان» از برنامه های شبکه پنج است.

برنامه «تماشاخانه» در ۱۳ قسمت ۸۰ دقیقه به فیلم های سینمایی کودک و نوجوان در قالب انیمیشن و رئال اختصاص دارد.

سری جدید مسابقه جذاب «کهکشان» ویژه نوروز و ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۱۹ با اجرای محمد مختاری و با حضور هنرمندان و ورزشکاران روی آنتن شبکه پنج سیما می رود و همان شب ساعت ۲۳ و روز بعد ساعت ۹:۳۰ بازپخش می شود.

شبکه افق سیما

سری جدید مسابقه تاریخی سیاسی «رخداد» یکی از ویژه‎‌های شبکه افق سیما در ایام نوروز است که هر روز ساعت ۲۱ و تکرار آن را روز بعد ساعت ۸ و ۱۵ تماشا کنند.

به دلیل هم زمانی ایام نوروز با ماه مبارک رمضان همچون سال‌های گذشته برنامه «انارستان» در حوزه طب سنتی بر آنتن شبکه افق نقش خواهد بست که هر روز ساعت ۱۶ و تکرار آن را روز بعد ساعت ۹ صبح تماشا کنند.

مسابقه «فامیل‌بازی» هم که در طول سال در جدول پخش برنامه‌های شیکه افق قرار داشته است، در ایام نوروز نیز با بخش‌های متنوع و مسابقه‌ای جذاب بین اعضای خانواده مهمان خانه مخاطبان خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند این مسابقه را در ایام نوروز هر روز ساعت ۲۲ و تکرار آن را روز بعد ۷ صبح تماشا کنند.

مستند «یکی از میان جمع» یکی دیگر از تولیدات شبکه افق سیما است که در ایام نوروز پخش می‌شود.

این مجموعه مستند به تهیه‌کنندگی مهدی محمد خانی و کارگردانی امیر نصیری تولید شده و در هر قسمت به سراغ یک کنشگر فعال اجتماعی می رود که فارغ از امور روزانه به دنبال دغدغه های فرهنگی و دینی و اجتماعی هستند و در این مستند هر قسمت روایتگر زندگی یکی از این افراد هستیم. «یکی از میان جمع» در ۵ قسمت تولید شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را در ایام نوروز پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۹:۳۰ تماشا کنند.

مستند «سرزمین ستاره‌ها» یکی دیگر از تولیدات شبکه افق سیما است که در ایام نوروز پخش می‌شود.

این مجموعه مستند به تهیه‌کنندگی علی اصغر سلطانی‌نژاد و کارگردانی مسعود زارعیان تولید شده و سفرنامه سه قاری بین المللی قرآن است که هر سه برادر هستند و به همراه هم با ماشین آفرود عازم شهرهای ایران می‌شوند.

مستند «ماندگار» یکی از تولیدات شبکه افق سیما است که در ایام نوروز پخش می‌شود.

این مجموعه مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی میلاد مولازاده تولید شده و در هر قسمت تلاش می‌کند تا آثار ماندگار سینمایی، سریال و... که همچنان در اذهان مخاطبان به یادگار مانده است را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

شبکه آموزش

مجموعه «مدرسه جنگلی» برنامه طنز نمایشی و عروسکی با ساختار آیتمی با محوریت تله های روانشناسی در دل جنگل که حیوانات مختلف در این مدرسه گرفتار آن می شوند هر شب ساعت ۲۲ پخش می شود.

برنامه «مدرسه تلویزیونی» (پیک نوروزی) هر روز ساعت ۱۴ آموزشی شاد و مفرح را در ایام نوروز برای دانش آموزان تدارک دیده است.

«مدرسه کنکور» هر روز ساعت ۱۹ با رویکرد عدالت آموزشی روزی سه ساعت کل مباحث کنکوری را به صورت رایگان تدریس می کند. این برنامه از اول خرداد هم برنامه‌ای جامع ویژه امتحان نهایی روی آنتن می برد.

شبکه جهانی جام جم

مجموعه «فرشی از عشق» عنوان مستند جذابی است که با محوریت تاریخ فرش ایران به تهیه کنندگی و کارگردانی «محمدرضا جعفری» در ۳ قسمت ۵۰ دقیقه ای برای پخش در ایام نوروز تولید شده است.

مستند «مه زاد» نام دیگر برنامه گروه فرهنگ، ادب و هنر است که با هدف انعکاس زندگی بانوان موفق و نخبه ایرانی در ۵ قسمت ۳۰ دقیقه ای، در این ایام پخش می شود. زمان پخش این برنامه ۱۸ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران خواهد بود.

برنامه «میراث مشترک» نیز با حضور سه مجری ایرانی، افغانستانی و تاجیکستانی برای نوروز ۳ برنامه را پیش بینی کرده است. در این برنامه هر یک از مجریان از آئین ها و سنت های موجود در کشور خود به مناسبت عید نوروز می گویند و این هویت و میراث مشترک پاس داشته می شود.

«گنجینه های ما» عنوان برنامه دیگری است که گروه فرهنگ، هنر و ادب برای ایام نوروز روانه پخش خواهد کرد.

«میراث کهن» عنوان ویژه برنامه گروه تولیدات بین الملل شبکه جهانی جام جم است که در ۹ قسمت ۱۵ دقیقه ای با اجرای «شمیم علیزاده» از ایران و یک مجری از تاجیکستان پخش خواهد شد.

در این برنامه با سفرای کشورهای عضو سازمان اکو که شامل کشورهای افغانستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان، آذربایجان، پاکستان و ترکیه می شود در خصوص نوروز مصاحبه و گفتگو خواهد شد.

این برنامه هر روز ساعت ۲۳ و ۴۵ دقیقه به وقت تهران پخش خواهد شد.

«نمای نزدیک» نام برنامه دیگر گروه تولیدات بین الملل است که از مراسم جشن نوروز در آلمان، ترکیه، پاکستان، ازبکستان، افغانستان، هند و بوسنی توسط ایرانیان خارج از کشور گزارش خواهد داد. این میان برنامه در ۱۰ قسمت ۵ دقیقه ای پخش خواهد شد.

«ستارگان پارسی» عنوان مسابقه ای است که به تهیه کنندگی «احمد کاوه» در سه کشور ایران، هند و افغانستان تولید شده است؛ این برنامه که کاری از گروه تولیدات خارج از کشور است، در ایام نوروز، روزهای شنبه، ساعت ۲۱:۴۰ دقیقه به وقت تهران و ساعت ۱۹:۱۰ دقیقه به وقت وین از کانال های شبکه جهانی جام جم به روی آنتن خواهد رفت.

گروه کودک و نوجوان شبکه جهانی جام جم «مسابقه محله» را از میان جمع کودکان و نوجوانان ایرانی ساکن در کشورهای امارات متحده عربی، کویت و قطر روانه آنتن خواهد ساخت. این برنامه با حضور دانش آموزان ایرانی و والدین آنها و با اجرای «مسعود روشن پژوه» در ۱۳ قسمت ۲۰دقیقه ای پخش می شود.

زمان پخش این برنامه ۱۹ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران خواهد بود.

جنگ شب نشینی نیز در ایام نوروز، لحظات شاد و پرخاطره ای را برای ایرانیان و فارسی زبانان خارج از کشور رقم خواهد زد. در این برنامه نخبگان، هنرمندان، ورزشکاران و گروه های موسیقی به معرفی خود و نیز اجرای برنامه خواهند پرداخت.

شبکه قرآن و معارف سیما

ویژه برنامۀ «نمادین» به تهیه کنندگی محمدهادی سرانجام با حضور فعالان حوزوی فعال در عرصه سینما به بیان رابطه دین و سینما می‌پردازند. رضا جوان آراسته، منصوره مصطفی‌زاده، پرستو عسگرنژاد، سیداحمد بطحایی و سیدحمیدرضا قادری از جمله میزبانان این برنامه هستند. «نمادین» را هر شب پس از افطار دنبال کنید.

برنامه «نفحات» کار اثر بخش دیگری است که امسال در این ایام به روی آنتن خواهد رفت که در این پاس و اوقات شبانگاهی، هادی صلح جو میزبان قاریان نام آشنا و برگزیده کشوری خواهد بوده این برنامه به تهیه کنندگی علیرضا امینیان است.

برنامه «روایت انسان» به تهیه کنندگی عبدالحسین میرداماد به بیان تاریخ انسان از قبل از خلقت انسان تا خاتم پیامبران به صورت روایت داستانی و با کارشناسی حجت الاسلام نخعی در ایام ماه مبارک رمضان تهیه و تولید می گردد.

برنامه «نجوای آسمانی» ویژه برنامۀ دیگر این ایام با موضوع اشعار قرانی و با اجرای اسماعیل آذر هر روز به مدت ۱۰ پرداخته می شود. این برنامه به تهیه کنندگی امیری است.

برنامه «منم بچه مسلمان» با مخاطب کودک در ایام نوروز و از روز ۲۹ اسفند تدارک چیدن سفره هفت سین را در برنامه خواهند داشت، این برنامه از روز اول ماه مبارک با موضوعات مناسب برای کودکان در این ایام نورانی مهمان خانواده ها می باشد و هر روز از ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد. تهیه کننده این برنامه حسین عطار است.

مستند داستانی «سفر قند (۳ )» با عنوان «بود و نبود»، روایت نوجوانان سفرقند از انسان ها و اتفاقات مهم تاریخی و کنونی استان بوشهر است. تیم سفرقند با سفر به بوشهر و بازدید از موزه پزشکی، کشتی سازی، نیروگاه اتمی، پایگاه ششم شکاری، جزیره خارگ، موزه مقاومت و منزل رییسعلی دلواری، ناو شهید سلیمانی و گفتگو با علما، مورخین، اساتید قرآن، خلبانان، پزشکان، دریانوردان و ... ضمن معرفی تاریخ پر افتخار کشور ایران در خطه بوشهر به معرفی و نقش انسان های مهم در هر جامعه ای پرداخته و با محوریت ملاک اهمیت انسان ها و وقایع به گفت و گو می نشنید. در این مستند هر روز داستان های جذابی به تصویر کشیده شده و با نگرشی صحیح به موضوع انسان مهم، سخن جدیدی به میان می آید. این برنامه تولید گروه کودک و نوجوان شبکه قرآن و معارف سیما است که هر روز ساعت ۱۹:۳۰ و ساعت ۱۰:۱۵ و ۱۳:۳۰ بازپخش آن از این شبکه تقدیم مخاطبان نوجوان شبکه خواهد شد. تهیه کنندگی این برنامه بر عهده امین سلمانزاده است.

شبکه امید

فصل سوم مسابقه «کهکشان» در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۰ و تکرار ساعت ۲۴ از شبکه امید پخش می شود که به صورت مشترک با شبکه پنج تولید شده است.

مسابقه تلفنی «راز جزیره» مسابقه‌ای تلفنی تعاملی است که قابلیت برقراری تعامل با مخاطب هدف نوجوان خود را دارد. این برنامه بخش راز فانوس و همچنین سؤالاتی که در خلال برنامه از مخاطب خود می‌پرسد دارای تعامل فراوانی با مخاطبان در ایام نوروز در بستر پیام رسان شاد می باشد. این مسابقه هر شب ساعت ۲۲ پخش می شود.

مجموعه طنز «خندیل» در این ایام ساعت ۱۹:۰۰ پخش می شود. این برنامه یک مجموعه طنز آیتمی است که در تلاش است تا در هر قسمت مسائل نوجوانان را با بیانی طنز را از طریق استفاده از آیتم‌های نمایشی مختلف پیگیری کند. این برنامه به‌طور ویژه برای عید نوروز و ایام ماه مبارک تدارک دیده شده است.

مسابقه «بازی ویزیون» نخستین برنامه در حوزه بازی های رایانه ای و همچنین پرمخاطب ترین برنامه در این حوزه است که فصل جدید آن با محوریت قراردادن حوزه گیم استریم با پرداختی متفاوت به معرفی جهان بازی های رایانه ای می پردازد. ضمن آن که کاربر محور بودن این برنامه، آن را برای اهالی بازی با دیگر برنامه‌ها متفاوت کرده است. این برنامه فضایی مفرح و شاد را به ویژه برای علاقه مندان بازی‌های ویدئویی با طراحی جدیدی فراهم کرده است. این برنامه هر شب ساعت ۲۳:۰۰ روی آنتن می رود.

ویژه برنامه صبحگاهی «صبکوک» هر روز ساعت ۷:۰۰ با آیتم‌های مختلف نمایشی، غیر نمایشی، گزیده آثار انیمیشن و مجموعه‌های نمایشی جذاب روی آنتن می رود.

مجموعه انیمیشن «جوانمردان» نیز هر روز ساعت ۱۹:۳۰ روی آنتن می رود. مجموعه انیمیشنی «فرآیند» تولید مرکز صبا در ایام نوروز ساعت ۹:۴۵ روی آنتن می رود. این مجموعه اطلاعات عمومی گروه سنی دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم را با استفاده از تکنیک‌های جذاب بالاتر می‌برد.

شبکه مستند

سری جدید مجموعه مستند «اهل سفر» با نام «مسافران آذران» در ایام نوروز ساعت ۲۲ روی آنتن خواهد رفت.

همچنین مجموعه هایی مانند سلاح ایرانی و جاسوسان صنعتی از دیگر برنامه های ویژه این شبکه برای نوروز است.

جموعه مستند «انسان سازان»، «قهرمان های معمولی» و «همسایه خوب» به ترتیب تا پایان ماه رمضان، هنگام افطار از ساعت ۱۹ پخش خواهد شد.

در نوروز ۱۴۰۲ مجموعه های خارجی مانند «مزرعه کلارکسون»، «رخنه در اسرار طبیعت» و... نیز پخش خواهد شد. همچنین مجموعه های حیات وحش های جدید با نام های «سیاره منجمد»، «بزرگ شدن جانوران»، «خرس قطبی» و.... مانند گذشته ساعت ۲۳ روی آنتن خواهد رفت.

شبکه نسیم

شبکه نسیم با سری پنجم «کودک شو» ویژه نوروز، «چهار شگفت انگیز» چالش مفاهیم و موضوعات روز جامعه با دوربین مخفی اختصاص دارد، مهمان خانه های مخاطبان می شود.

«سرنخ»، «دست فرمون»، «اقا رشید»، «شهروند و مافیا»، «موزه گرد»، «تهمتن»، «نسیم اوا»، «شکرستان» و «بگو بخند» از دیگر برنامه های این شبکه است که در این ایام روی آنتن می رود.

شبکه سلامت

شبکه سلامت برای عید نوروز و تعطیلات پیش رو برنامه های جذاب و مهیج با محور سلامت جسم و روان تهیه و آماده پخش دارد.

از ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ برنامه های «مادر کودک» شنبه تا جمعه ساعت ۹ با موضوعات متنوع مرتبط با نوزادان، کودکان و مادران، «پیرانه سر» شنبه تا جمعه ساعت ۱۰ صبح با موضوع سالمندی، «سینما اشاره» فیلم های سینمایی متنوع با زیرنویس و مناسب سازی شده برای ناشنوایان هر روز ساعت ۱۰:۳۰، «ضربان» شنبه تا جمعه ساعت ۱۶ با موضوع ترویج سبک زندگی سالم و آموزش و پیشگیری خانواده ها در مورد بیماری های زمینه ای، «ناسلامتی» شنبه تا جمعه ساعت ۲۰ با موضوعات متنوع حوزه سلامت در قالب طنز، «حال خوب» شنبه تا جمعه ساعت ۲۱ با موضوع روانشناسی منعطف با حال و هوای عید، «بلا به دور» شنبه تا جمعه ساعت ۲۳ با موضوع شعر و ادبیات طنز در حوزه سلامت و برنامه زنده «مثبت سلامت» به موضوعات متنوع حوزه سلامت مرتبط با سال نو در پنج بخش ۹:۴۵، ۱۰:۴۵، ۱۱:۳۰، ۱۵:۴۵، ۱۶:۴۵ از شبکه سلامت پخش خواهد شد.

برنامه «سلامتکده» درخصوص طب سنتی و دستورات لازم برای تغذیه این ماه مبارک از ساعت ۱۷ تا ۱۷:۳۰ دقیقه به روی آنتن می رود.

برنامه «اورژانس» هر روز ساعت۸:۳۰ اتفاقات روزانه اورژانس در سفرهای نوروزی را به اطلاع مخاطبان می رساند.

مستندهای جذاب در حوزه سلامت هم هر شب ساعت ۲۲ پخش می شود.

شبکه ورزش

برنامه «فینالیست ها» رقابت های فینال و جذاب رشته های مختلف ورزشی در رقابت های بین المللی مانند تنیس، فوتبال، والیبال و ... که در سال ۱۴۰۱ برگزار شد، هر روز ساعت ۷ صبح برای علاقمندان به رشته های مختلف ورزشی به نمایش گذاشته خواهد شد.

علاقه مندان دنیای رالی و اتومبیل می توانند در قالب مجموعه مستند «رالی قهرمانی جهان» آخرین مسابقه WRC را مشاهد کنند.

«ورزش های ناشناخته» که هر روز ساعت ۱۱:۳۰ پخش خواهد شد به عجیب ترین و جذاب ترین ورزش های دنیا که کمتر به آنها پرداخته شده است خواهد پرداخت. ورزش هایی نظیر چیس تگ، چوب بری، دراگون بوت و ... .

«سینما ورزش» هر روز ساعت ۱۲:۳۰ یک فیلم سینمایی با موضوع ورزش را تقدیم مخاطبان شبکه ورزش سیما خواهد کرد. فیلم های سینمایی جذابی همچون تیکی تاکا، برادران داسلر، نقطه آغاز و ...

برنامه «جهان ورزش» به مدت سی دقیقه به مرور اتفاقات و لحظات ماندگار ورزش جهان در سال ۱۴۰۱ که به صورت ماهیانه مرور می شود، می پردازد. این برنامه ساعت ۱۴ پخش می شود.

«منتخب جام جهانی» سال ۱۴۰۱ سال برگزاری مسابقات جام جهانی در قطر بود. در منخب جام جهانی که هر روز ساعت ۱۴:۳۰ پخش می شود، به صورت خلاصه کلیه بازی های جام جهانی مرور می شود و به حواشی جذاب این مسابقات خواهد پرداخت.

شبکه ورزش ساعت ۱۵، از یکم تا هفتم فروردین با مستند جذاب «مارادونا در مکزیک» و از هفتم تا چهاردهم با مستند «باشگاه بایرن مونیخ» در کنار علاقه مندان مستندهای ورزشی است.

یکی از ویژه برنامه های نوروزی و جذاب هر سال شبکه ورزش «نوروز فوتبالی» است. این برنامه از ساعت ۱۶تا ۱۸ از یکم تا سیزدهم فروردین با اجرای مهدی توتونچی و میهمانان فوتبالی به حواشی و اتفاقات جذاب فوتبال ایران می پردازد و مخاطبان می توانند بهترین فوتبال ایران را در پست های مختلف انتخاب نمایند.

در مسابقه فوتبال «جام رمضان»، چهره های ورزشی و هنری بزرگ کشور دور هم جمع شده اند تا در زمین منحصر به فرد فوتبال شبکه ورزش با یکدیگر به رقابت بپردازند. علی فریادی مجری این برنامه و نیما تاجیک و سغید زلفی گزارشگران این مسابقه را تشکیل می دهند.

مسابقه جذاب «همه فن حریف» که به استعدادیابی بهترین های کشتی ایران می پردازد به مراحل نهایی و حساس خود نزدیک شده است. این ماسبقه که با داوری محمد بنا، پژمان درستمار، عباس جدیدی و علی محمدی در جریان است در ایام نوروز هر شب ساعت ۱۹ از شبکه ورزش پخش خواهد شد و برندگان نهایی مشخص خواهند شد.

شبکه کودک

جشنواره تلویزیونی «عروسک خونه» هر روز ساعت ۱۳ با اجرای فاطمه امینی، مریم کاظمی و عروسک علی لوپتو روی آنتن می رود. در هر قسمت یک گروه عروسکی مهمان جشنواره عروسکی می شود و نمایش های خود را اجرا می کند و مخاطبان شبکه کودک بهترین های جشنواره را برای تولید برنامه های عروسکی در سال آینده انتخاب می کنند.

سریال عروسکی «خانه آب نباتی ۲» هر روز ساعت ۱۱ و ۲۳ پخش می شود. مینا و نیما (عروسک های برنامه) خیلی روزها با پدر و مادرشان به خانه پدربزرگشان (با بازی جواد انصافی) و مادربزرگشان (با بازی سوسن مقصودلو) می روند و قصه های مختلفی را با آنها تجربه می کنند. این بار در ایام نوروز به خانه پدربزرگ و مادربزرگشان رفته اند و هر قسمت اتفاقات شیرینی را رقم می زنند.

برنامه «دورت بگردم ایران ۵» هر روز ساعت ۱۶ و ۲۰ روی آنتن می رود. این بار کاروان «دورت بگردم ایران» راهی سواحل مکران شده اند و کودکان کاروان در سیستان و بلوچستان دنبال رستم و قهرمان های آن خطه می گردند.

طنز آیتمی «برپا» با معرفی یکی از دستاوردهای کشور با بیانی نمایشی در ۲۰ قسمت به تهیه کنندگی سیدحمید امامی برای پخش در کانال نهال در ایام نوروز تهیه و تولید شده است.

انیمیشن جدید «چل پله زیرزمین» که مجری طرح آن مرکز انیمیشن حوزه هنری است، نیز در این ایام روی آنتن می رود. داستان این انیمیشن درباره یک پسربچه است که به آزمایشگاه زیرزمینی می رود و با دانشمند و موجودات که زیرزمین مواجه می شود قصه های جذابی را رقم می زند.

طنز « قلقلک ۲» هر روز ساعت ۹:۳۰ روی آنتن می رود. هر قسمت با به تصویر کشیدن تصاویر طنز ارسالی از کودکان ایرانی، پخش انیمیشن و گفتگوی طنز با خردسالان لحظاتی مفرح را برای خردسالان فراهم می اورد.

۱۷ انیمیشن سریالی جدید نیز در ساعات مختلف شبانه روز از کشورهای مختلف دنیا و استان های مختلف کشور در این ایام پخش می شود. فصل ۳ انیمیشن «آرمن»، انیمیشن «میرزا بلد ۲»، «هوپری»، «جنگل آبی»، فصل جدید «پاندای کونگ فوکار»، «بچه رییس» و «پدینگتون» و ... از جمله این انیمیشن ها است.

شبکه فراتر

مسابقه تلویزیونی «کودک شو» که از روز میلاد صاحب‌الزمان (عج) روی آنتن شبکه فراتر رفته و قرار است روزهای آخر هفته از قاب این شبکه میهمان خانه‌های مخاطبانش شود، در ایام نوروز تا روز سیزدهم هرشب در ساعت ۱۹:۰۰ پخش خواهد شد و تکرار آن در ساعات ۱:۰۰ بامداد و ۸:۰۰ صبح روز بعد خواهد بود. این برنامه یک کلاکت ویژه برای تحویل سال ۱۴۰۲ تدارک دیده که در روز دوشنبه ۲۹ اسفند، همزمان با شبکه نسیم پخش خواهد شد.

پخش یک فیلم سینمایی جدید که قبلاً از قاب شبکه فراتر پخش نشده در ساعت ۲۲:۰۰ هرشب خواهد بود. ساعت بازپخش فیلم‌های سینمایی نسبت به قبل تغییر کرده و اولین تکرار آنها روز بعد در ساعت ۱۰:۰۰ صبح و بازپخش دوم آن، دو روز بعد در ساعت ۲:۳۰ بامداد خواهد بود.

افزوده شدن ریل جدید سریال به آنتن شبکه فراتر، از دیگر اقدامات جدید این شبکه است. از روز یکشنبه ۲۸ اسفندماه تا روز سیزدهم فروردین ۱۴۰۲ در ساعت ۲۰:۳۰ قسمت‌های جدید سریال تلویزیونی پخش خواهد شد. اولین سریالی که شبکه فراتر اقدام به پخش آن خواهد کرد فصل اول سریال خارجی و ۱۰ قسمتی «گمشده در فضا» خواهد بود که یک درام ماجراجویی و تخیلی فضایی محصول ۲۰۱۸ نتفلیکس است. داستان آن درباره خانواده رابینسون است که در حال عزیمت به سوی یکی از سکونتگاه‌های فضایی است و در مسیر خود با بحرانی پیش‌بینی نشده روبرو شده و در نهایت سر از سیاره‌ای ناشناخته درمی‌آورند. پس از آن از روز نهم فروردین ماه، فصل اول سریال ۸ قسمتی «مندلورین» مهمان خانه‌های شما می‌شود که تا روز سیزدهم فروردین در همین ساعت پخش می‌شود. تکرار آن روز بعد در ساعت ۶:۴۵ صبح و ۱۴:۳۰ خواهد بود.

از روز ۱۴ فروردین، پخش اصلی این ریل، فقط در روزهای شنبه تا سه‌شنبه خواهد بود که زمان آن متعاقباً اعلام می‌گردد و در ایام پایانی هفته، قسمت‌های مختلف سریال، بازپخش می‌شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.