رئیس پلیس فتای استان زنجان با بیان اینکه یکی از ترفندهای کلاهبرداران فروش اینترنتی تورهای مسافرتی است، گفت: کلاهبرداران با فروش ارزان بلیط این تورها، درصدد کلاهبرداری هستند.

هشدار پلیس فتای زنجان به مسافران نوروزی/ مسافران بلیط را از سایت معتبر خرید کنند

احمد موسوی، رئیس پلیس فتای استان زنجان با بیان اینکه با توجه به آغاز سفرهای نوروزی هموطنان به دنبال برنامه‌ریزی برای سفر هستند و بازار خرید و فروش بلیط و تورهای مسافرتی داغ است، اظهار کرد: در همین راستا شرکت‌های مختلف گردشگری در حال تبلیغات وسیع و گسترده در فضای سایبر و به‌ ویژه شبکه‌های اجتماعی برای تورهای مسافرتی خود هستند که افراد سودجو نیز از روش‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
 رئیس پلیس فتای استان زنجان افزود: یکی از ترفندهای کلاهبرداران اینترنتی فروش تورهای مسافرتی با قیمتی بسیار پایین است، از این رو مراقب کلاهبرداران اینترنتی در ایام نوروز باشید.
وی گفت: یکی از ترفندهای کلاهبرداران در این زمینه فروش بلیط از طریق سایت‌های اینترنتی تقلبی است و با توجه به این موضوع که برای خرید بلیط به صورت اینترنتی نیاز است کاربران اطلاعات شخصی و مالی خود را وارد سیستم کنند از این رو کلاهبرداران از این فرصت سوء استفاده کرده و اقدام به سرقت اطلاعات افراد می‌کنند.
 موسوی در توصیه به مسافران نوروزی گفت: هموطنان دقت داشته باشند برای تهیه بلیط به مراکز و سایت‌های مجاز مراجعه کرده و از سایت‌های واسط که به‌صورت غیرمجاز اقدام به فروش بلیط و بعضاً گران‌تر از قیمت مصوب ارائه می‌دهند خودداری کنند.
رئیس پلیس فتا استان زنجان در ادامه به شهروندان توصیه کرد: سعی کنید در مورد تشخیص کلاهبرداری‌های رایج اینترنتی بیشتر اطلاعات کسب کنید و اطلاعات خود را در زمینۀ تشخیص کلاهبرداری‌های رایج اینترنتی افزایش دهید.
 وی خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارش‌های مردمی یا از طریق شماره 096380 مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.
 

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.