مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: از ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین ماه سال جاری تعداد ۲۸۰۱ نفر روز در قالب ۵۶۲ تیم امداد و نجات در جاده‌های استان به ۲۶۸ حادثه دیده در ۷۶ مورد حادثه امدادرسانی کرده‌اند.

۵۶۲ تیم نجات در جاده های خراسان رضوی به حادثه دیدگان امداد رسانی کرده اند

به گزارش قدس خراسان، محسن ذاکریان اظهار کرد: با آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر از ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین ماه سال جاری، در این استان به ۳۳۹ حادثه‌ دیده در سطح استان امدادرسانی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به استقرار ۲۷ پایگاه امداد و نجات ثابت در استان افزود: در این مدت ۱۳ پست موقت امداد و نجات، ۲۴ مرکز پاسخگویی اضطراری، یک تیم واکنش سریع، یک تیم امداد هوایی، یک تیم آنست و یک مرکز کنترل وهماهنگی عملیات (EOC) در سطح استان فعالیت شبانه‌روزی داشته‌اند.

وی بیان کرد: در همین بازه زمانی به تعداد ۳۳۹ حادثه دیده در ۷۶ حادثه امدادرسانی شده که از این تعداد ۲۰۲ نفر مصدوم، ۷ نفر درمان سرپایی، ۶۴ نفر انتقال مصدوم به مراکز درمانی، ۳۶ نفر امدادرسانی و برای ۳۰ نفر اسکان اضطراری انجام شده است.

ذاکریان با توجه به پوشش امدادی مراسم سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری در خصوص خدمات امدادرسانی این جمعیت اظهار کرد: ۲۱۷ نفر امدادگر و نجاتگر در قالب ۵۴ تیم عملیاتی به ۱۴۶ نفر حادثه دیده امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اضافه کرد: طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی نیز یکی دیگر از طرح‌های این جمعیت بود که در تاریخ اعلام شده با ۱۸ پست خدمات بشردوستانه، ۶ تیم سحاب، ۱۸ پست فضای دوستدار کودک با تعداد ۱۷۴۴ نفرروز از امدادگران و نجاتگران در استان انجام شده است.

وی با اعلام خدمات بشردوستانه در این طرح گفت: در همین مدت امدادگران در قالب این طرح به ۴۰ هزار و ۴۲۰ نفر در زمینه نقاط حادثه‌خیز و راهنمایی مسافران اطلاع‌رسانی کردند، ۸۶۶۱ نفر در پویش بهرفت مشارکت داشته‌اند، ۱۹ هزار و ۳۶۸ کودک از فضای دوستدار کودک بهره‌مند شده‌اند، ۳۴۲۴ نفر به خیمه‌های نماز مراجعه کرده‌اند، ۶۵۴ مکان در استان ایمن‌سازی و از ۶۶۹ حادثه پیشگیری شده است، ۵۶۷۶ نفر از خدمات امدادی و کمک‌های اولیه بهره‌مند شده‌اند، ۷۷۷۳ نفر آموزش مهارت‌های امداد وکمک‌های اولیه را فراگرفته‌اند، ۲۳ هزار و ۴۷۲ قلم، اقلام فرهنگی و زیست‌محیطی بین مسافران توزیع و از ۳۴۶ خطر پیشگیری ‌شده است و ۱۹۰۹ نفر از خدمات کنترل فشار خون استفاده کرده‌اند.

ذاکریان طرح ملی هلال رحمت با ۱۶۱۷ نفرروز نیروی فعال را از دیگر طرح‌های جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در سفرهای نوروزی دانست و تشریح کرد: در اجرای این طرح تاکنون ۵۲ بسته معیشتی در سطح شعب استان توزیع، همچنین ۱۰۵۲ بسته معیشتی به سیستان وبلوچستان، ۱۰۰ کیسه آرد معادل (۴۰۰۰ کیلوگرم) به مناطق محروم شهرستان سرخس، ۵۰۰ جفت کفش و ۱۰۰۰ لباس به مناطق محروم شهرستان تایباد ارسال شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.