وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دستور داد گذرگاه‌های کرانه باختری و نوار غزه به دلیل تشدید شرایط امنیتی همچنان مسدود بماند.

تمدید مسدود ماندن گذرگاه‌های غزه و کرانه باختری

به گزارش قدس آنلاین، «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دستور داد تا مسدود بودن گذرگاه‌ها با کرانه باختری و نوار غزه به دلیل تشدید شرایط امنیتی تمدید شود.

از سوی دیگر وزیر جنگ این رژیم دستور تقویت نیروی پلیس در ارتش رژیم صهیونیستی به دلیل تنش‌های اخیر را داده است.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز نوشت که پلیس اسرائیل از ورود یهودیان به حرم قدس در 10 روز پایانی ماه رمضان خودداری خواهد کرد.

 برخی منابع گزارش دادند که مصر تماس‌های گسترده‌ای با طرف آمریکایی برای دستیابی به توافقی جهت پایان دادن به تنش‌ها در تمامی شهرهای فلسطین انجام داده است.

این منابع گفتند که یک هیأت مصری بزودی با هدف دیدار با مقامات صهیونیست و تلاش برای دستیابی به توافق نهایی جهت کاهش تنش‌ها در تمامی شهرهای فلسطین، به تل‌آویو سفر می‌کند.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، گروه‌های فلسطینی نیز مطالبات خود را به قاهره ابلاغ کرده‌اند که شامل پایان دادن به تجاوزات صهیونیست‌ها در مسجدالأقصی و توقف عملیات‌های نظامی در نوار غزه است.

این منابع همچنین گفتند که رژیم صهیونیستی به قاهره ابلاغ کرده که برقراری آتش‌بس مرتبط با عدم شلیک راکت از نوار غزه و توقف عملیات‌های استشهادی است.

از سوی دیگر رسانه‌های فلسطین گزارش دادند که جنبش جهاد اسلامی تأکید کرده هر گونه برقراری آتش‌بس مشروط به توقف تجاوزات صهیونیست‌ها علیه مسجدالأقصی و نمازگزاران فلسطینی است.

طی روزهای اخیر تنش‌ها در فلسطین اشغالی تشدید شده و از سوی دیگر رژیم صهیونیستی برخی نقاط جنوب لبنان و نوار غزه را هدف حمله خود قرار داد که گروه‌های مقاومت به آن پاسخ دادند و شبکه صهیونیستی «کان» روز جمعه در این خصوص گزارش داد که شب گذشته ۴۰ فروند موشک از نوار غزه به سمت شهرک‌های اشغالی شلیک شد. به گفته رسانه‌های صهیونیستی روز پنج‌شنبه نیز بالغ بر ۱۰۰ راکت از جنوب لبنان به سمت شمال فلسطین اشغالی شلیک شده بود. این حملات پس از آن صورت گرفت که بامداد روز چهارشنبه نظامیان صهیونیست با یورش به مسجدالاقصی دهها نمازگزار و معتکف را ضرب و شتم و بازداشت کردند. تجاوزی که با واکنش بین‌المللی و منطقه‌ای همراه شد.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.