۸ تیر

دبیر کانون‌های خدمت رضوی گفت: کرمانشاه امسال میزبان سه کاروان از خدام امام رضا(ع) در دهه کرامت خواهد بود و در صورت موافقت شورای تامین استان برنامه‌ای با حضور این کاروان‌ها در مرز قصرشیرین برای سه هزار نفر از شیعیان خانقین عراق برگزار می‌شود

پراکنده شدن عطر رضوی دهه کرامت در کرمانشاه و خانقین عراق

به گزارش قدس‌آنلاین «محمدجعفر امامیان»، روز چهارشنبه در نشست خبری با موضوع تشریح برنامه‌های دهه کرامت در استان از برگزاری جشن های کریمانه در هشت محله کرمانشاه و سایر شهرستان های استان خبر داد و افزود: ۲ برنامه ویژه اطعام رضوی با پخت ۲۸ هزار پرس غذای متبرک در ۲۰ آشپزخانه استان و توزیع میان نیازمندان انجام خواهد شد.

دبیر کانون های خدمت رضوی استان کرمانشاه همچنین برقراری مهمانسرای حضرت رضا (ع) در استان در یکی از روزهای دهه کرامت را دیگر برنامه ویژه اطعام رضوی اعلام کرد و افزود: در این برنامه معلولان و سالمندان بر سر سفره اطعام دعوت می شوند.

امامیان از اعزام گروه دوچرخه سواری استان به حرم حضرت معصومه (س) و حرم امام رضا (ع) خبر داد و گفت: همچنین در روز اول دهه کرامت جشن بزرگ دختران کرمانشاه با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در محوطه تاق‌بستان برگزار می شود.

به گفته امامیان برگزاری مسابقات مجازی خانواده رضوی همراه با پویش مردمی «همه خادم الرضاییم» دیگر برنامه های دهه کرامت است که در این پویش مردم می توانند با نیت امام رئوف از خدمت های خود به نیازمندان عکس و فیلم تهیه و آن را ارسال کنند.

برگزاری پیاده روی بزرگ خانوادگی در جمعه پنجم خرداد ماه از تقاطع ولایت و پارک فدک تا تاق‌بستان به همراه قرعه کشی و اهدا جوایز نفیس دیگر برنامه دهه کرامت بود که امامیان به آن اشاره کرد و افزود: یک کاروان ۴۰ نفره معلولان و نیازمندان زیارت اولی استان به حرم امام رضا(ع) اعزام می شود که ایاب و ذهاب آنها توسط خیرین تامین شده و اسکان و تغذیه آنها را آستان قدس رضوی بر عهده گرفته است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته کاروان‌های در سایه خورشید برای تجلیل به منزل برگزیدگان فرهنگی و اجتماعی می رفتند، تصریح کرد: امسال قصد داریم تا یک روز مانده به میلاد امام رضا (ع) به صورت متمرکز یک آیین را برگزار کنیم.

مرخصی زندانیان با نام های رضا و معصومه به صورت نمادین و نیز افتتاح لیگ مسابقات ورزشی امام مهربانی از دیگر برنامه هایی بود که امامیان به آن اشاره کرد.

به گفته دبیر کانون های خدمت رضوی حسن ختام برنامه های دهه کرامت جشن بزرگ میلاد امام رضا(ع) و اجرای سرود «سلام فرمانده ۲ » در ورزشگاه آزادی با حضور عموم مردم به خصوص کودکان و نوجوانان و نیز حضور «ابوذر روحی» خواننده اصلی این سرود خواهد بود.

امامیان در پایان با اشاره به آزادی ۵۰ زندانی معسر جرایم غیر عمد مالی خانم در زندان های استان در سال گذشته توسط خیرین و کانون های خدمت رضوی، بیان داشت: در مرحله جدید سعی می کنیم آقایان معسر جرایم مالی غیر عمد استان را آزاد نماییم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.