مجید مجیدی در نشست نقد و بررسی مستند رضای رضوان گفت: خلا امروز ما ساخت تولیدات فاخر مذهبی ویژه جوانان و نوجوانان است. هنوز نتوانستیم گوهر وجودی و شخصیت حضرت رضا(ع) را به این قشر معرفی کنیم.

خلأ امروز، تولیدات فاخر مذهبی برای جوانان است

به گزارش قدس خراسان، در پنجمین شب از رویداد 60 سال سینمای ایران و ارادت به امام رضا، مستند رضای رضوان به کارگردانی مجید مجیدی در پردیس سینمایی مهر مشهد به نمایش درآمد. علاوه بر مستند «رضای رضوان» دو مستند یا «ضامن آهو» به کارگردانی پرویز کیمیاوی و «مشهدمقدس» و «ایمان» به کارگردانی حسین ترابی که در سال ۱۳۵۰ تولید شده به روی پرده سینما رفت.

آستان قدس رضوی گنجینه ای که مغفول مانده است

بعد از اکران این مستند، نشست نقد و بررسی فیلم با حضور کارگردان برگزار شد. مجید مجیدی در این نشست با اشاره به ظرفیت و گنجینه عظیم فرهنگی، تاریخی و اعتقادی آستان قدس رضوی بیان کرد : در این مجموعه زوایای پنهان ویژه ای وجود دارد که متاسفانه مغفول مانده است.

وی با تاکید بر اینکه در این سال های انقلاب، آثار محدود و اندکی نسبت به ساحت امام رضا(ع) ساخته شده است افزود: این در حالی است که حرم مقدس حضرت رضا(ع) دارای گنجینه های گرانبهایی است که می توان کارهای پژوهشی بسیاری روی آن انجام داد و مستندهای زیادی ساخت. همچنین بزرگانی در این مکان مدفون هستند که به قداست این مکان می افزاید.

مجیدی بیان کرد: ما ادعای انقلاب فرهنگی و انقلاب ارزش ها را داریم و مسئولین امر به پاسداشت خون شهیدان این مرزوبوم، باید راه را برای ساخت فیلم ها و مستندهای تاریخی مذهبی باز کنند چرا که ما در این حوزه ظرفیت های عظیمی داریم.

خلا ما در سینمای دینی و تاریخی

این کارگردان سینما عنوان کرد: هر کاری که منتسب به اهل بیت(ع) باشد، چون با عشق همراه است ماندگار خواهد شد. خلا امروز ما ساخت تولیدات فاخر مذهبی ویژه جوانان و نوجوانان است. دشمن با هدف گرفتن اندیشه و اعتقاد جوانان می خواهد آنان را دین گریز کند و شاهد هستید این اتفاق هم در حال وقوع می باشد اما هنوز نتوانستیم گوهر وجودی و شخصیت حضرت رضا(ع) را به این قشر معرفی کنیم.

وی خطاب به فیلمسازان جوان گفت: فیلمسازان امروزی به لحاظ سخت افزاری و خلاقیت تصویری بسیار رشد پیدا کرده اند اما آنچه را که باید مورد توجه قرار دهند، تولید محتوای قوی است. یک فیلمساز باید صاحب اندیشه و فکر باشد در غیر این صورت هیچ وقت نمی تواند نسبت به سوژه و موضوعی به یک دیدگاهی برسد.

کار فرهنگی کار برای آینده است

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: چنانچه متولیان فرهنگی ما نگاه عمیق و بینش کافی نسبت به ساخت فیلم های تاریخی- مذهبی نداشته باشند به حوزه اعتقادی جوانان و نوجوانان لطمه خواهد خورد. باید توجه داشته باشیم که کار فرهنگی، کار برای آینده است و بذری که امروز در حوزه فرهنگ می‌کاریم، سال‌ها بعد نتیجه می‌دهد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.