رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ورزشگاه آزادی ۳ بهره بردار دارد و نمی دانیم چگونه باید هزینه VAR را در آن تامین کنیم.

تاج: نمی‌دانیم چگونه باید پول VAR در آزادی تأمین شود

به گزارش قدس آنلاین، مهدی تاج با مثبت خواندن دیدارش با حمید سجادی، اظهار داشت: روز گذشته به همراه مهدی محمدنبی، نایب رییس اول فدراسیون فوتبال، امیر قلعه نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و رضا عنایتی، سرمربی تیم ملی امید جلسه‌ای با وزیر ورزش و جوانان در محل وزارتخانه برگزار کردیم. در این نشست در ارتباط با نحوه ی انتخاب سرمربی تیم ملی امید و چگونگی آماده‌سازی تیم های ملی گزارشی را ارائه کرده و در خصوص مسائل و موضوعات مربوط به فوتبال و رویدادهای پیش رو به بحث و تبادل نظر پرداختیم.

وی با بیان اینکه در این نشست به تفصیل در خصوص رویدادهای پیش رو، صحبت های مختلفی مطرح شد، گفت: وزیر ورزش و جوانان نقطه نظرات خود را بیان کرده وبرای حضور موفق تیم های اعزامی مواردی را متذکر شدند.

رئیس فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان خواستار موفقیت های تیم های ملی فوتبال در رویدادهای مهم بین المللی هستند، تاکید کرد: برای دستیابی به موفقیت باید موانع را پشت سر بگذاریم و سجادی نیز قول داد در این خصوص اقدامات لازم صورت بگیرد.

تاج در ادامه به تبیین رویدادهای پیش روی فوتبال پرداخت و با اعلام این مطلب که هم اکنون 4 تیم آماده اعزام به رویدادهای مهم هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تیم ملی زیر 20 سال در تورنمنت کافا به سر می برد و تیم فوتبال ساحلی کشورمان نیز در مسابقات آسیایی به نایب قهرمانی رسید.

وی در ادامه سخنانش از اعزام تیم ملی نوجوانان و تیم بانوان خبرداد و افزود: درحال حاضر فکر نمی‌کنم با همین ۴ اعزام پیش رو، فعالیت‌مان با هیچ مجموعه‌ای قابل مقایسه باشد و باید تلاش کنیم تا تیم های اعزامی بتوانند بهترین نتایج را برای کشورمان به دست بیاورند.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه به مشکلات پیش رو این مجموعه اشاره کرد و تحریم‌ها را تهدیدی جدی برای این فدراسیون دانست و گفت: این مساله برای ما یک فشار جدی است. به واسطه تحریم‌ها، نه فدراسیون فوتبال و نه باشگاه‌ها نمی‌توانند به هیچ شکلی، مبلغی را از فیفا و AFC دریافت کنند.

وی با بیان اینکه تجهیز ورزشگاه آزادی به VAR یکی دیگر از موضوعات مطرح شده با وزیر ورزش و جوانان بود، اظهار کرد: در این جسله، درباره تجهیز VAR و اخذ مجوز حرفه‌ای و شرایط الزامات فیفا و AFC نیز مطالب لازم را بیان کردیم و در خصوص روند اجرایی شدن آن‌ها گزارش لازم را ارائه کردیم.

تاج تاکید کرد: ورزشگاه آزادی تحت اجاره استقلال، پرسپولیس و فدراسیون فوتبال است. بسیاری از بازی‌های تیم ملی در آنجا انجام می‌شود بنابراین باید چگونگی تجهیز ورزشگاه آزادی برای همه مهم باشد. ورزشگاه آزادی علاوه بر ساخت و تجهیزش، بحث‌ دوربین‌هایش، فوق‌العاده حائز اهمیت است و همچنین بحث VAR مطرح است که باید ورزشگاه‌ها را برای سال آینده به آن تجهیز کنیم.

وی با بیان اینکه پرسپولیس و استقلال درآمد کافی برای تامین هزینه‌های مختلف ورزشگاه آزادی را ندارند، اظهار داشت: نمی‌دانیم چگونه پولش باید تامین شود. خود فدراسیون فوتبال یکی از بهره‌برداران این موضوع است. این مساله درحال بررسی است اما به طور کلی، مسائل مربوط ورزشگاه گل‌گهر سیرجان را خود باشگاه گل‌گهر پیگیری می‌کند یا هزینه‌هایی که مربوط به ورزشگاه نقش جهان اصفهان باشد را خود باشگاه سپاهان مورد بررسی قرار می‌دهد. در حال حاضر این ورزشگاه 3 بهره‌بردار دارد و در این ارتباط باید یک راه‌حلی برایش در نظر گرفته شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره کسب مجوز حرفه‌ای و صحبت‌هایی که در این خصوص با وزیر ورزش و جوانان داشته است، گفت: سجادی ریز مسائل را می داند و امیدوارم در شرایط مطلوب ،مسائل پیش برود. آن‌هایی که مجوز حرفه ای را کسب کردند که تکلیف‌شان مشخص است و آن‌هایی که نتوانستند مجوز حرفه‌ای بگیرند، زمانی برای اعتراض به استیناف دارند و باید کمیته استیناف تشکیل شود و ببینیم چه اتفاقی رقم می‌خورد.

وی در پایان گفت: خوشبختانه تیم‌های ما نتیجه می گیرند. با این وجود دوست نداریم شکست بخوریم. تیم ساحلی، فوتسال و تیم بانوان نتایج خوبی کسب کرده اند و دل‌مان نمی‌خواهد شکستی را تجربه کنیم و به همین خاطر تلاش می‌کنیم موانعی که در حوزه تیم ملی وجود دارد را رفع کنیم. در واقع دوست داریم مثل بقیه تیم‌ها، تیم فوتبال بزرگسالان هم نتیجه بگیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.