نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد اکثریت مردم آمریکا از قوانین سختگیرانه‌تر کنترل سلاح حمایت می‌کنند.

حمایت مردم آمریکا از قوانین سختگیرانه کنترل سلاح

به گزارش قدس آنلاین نتایج نظرسنجی های جدید که به صورت مشترک توسط سی ان ان و موسسه اس اس آر اس منتشر شده، حاکی از آن است که ۶۴ درصد مردم آمریکا از قوانین سختگیرانه تر کنترل سلاح حمایت می کنند. این در حالی است که ۳۶ درصد با این موضوع مخالف هستند.

براساس این نظرسنجی، ۵۴ درصد مردم آمریکا معتقدند چنین قوانینی میزان مرگ و میر و کشتار شهروندان با سلاح گرم را کاهش می دهد و ۵۸ درصد نیز بر این باورند که دولت می تواند اقدام موثری برای جلوگیری از تیراندازی های گسترده انجام دهد.

علاوه بر این ۵۹ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی، اظهار کردند که از ممنوعیت سلاح های نیمه اتوماتیک حمایت کرده در حالی که ۹۴ درصد معتقدند باید قوانینی برای جلوگیری از دراختیار داشتن سلاح توسط مجرمان سابقه دار و افرادی با مشکلات ذهنی وضع شود.

همچنین ۸ نفر از هر ۱۰ نفر می گویند افراد زیر ۲۱ سال نباید اجازه خرید هیچ گونه سلاحی را داشته باشند.

از دیگر نتایج این نظرسنجی می توان گفت ۳۶ درصد حمل سلاح باعث ناامنی مکان های عمومی می شود و ۳۲ درصد معتقدند حمل سلاح باعث افزایش امنیت در مکان های عمومی شده یا اینکه تفاوتی ایجاد نمی کند.

در همین حال جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گذشته از کنگره خواست تا اقدامات بیشتری در مورد خشونت های مسلحانه از جمله ممنوعیت استفاده از سلاح های تهاجمی و بررسی های زمینه ای و ایجاد قوانین پرچم قرمز و پایان مصونیت برای تولیدکنندگان سلاح، انجام دهند.

بالا گرفتن خشونت‌های مسلحانه در آمریکا تا حدی است که هر هفته شاهد تیراندازی‌های خونین در نقطه‌ای از ایالات متحده هستیم.

گفته می‌شود آمار بالای تیراندازی‌ها در آمریکا موجب اضطراب و ناامنی مردم شده و بحث‌های سیاسی زیادی را به راه انداخته است. منتقدان افراطی‌های جمهوری‌خواه حامی سلاح را به همکاری خیانت‌آمیز با لابی‌های اسلحه متهم می‌کنند.

گفتنی است از ابتدای سال ۲۰۲۳ میلادی تاکنون حدود ۱۴ هزار نفر در خشونت‌های مسلحانه در آمریکا کشته شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.