شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی به مناسبت ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد ویژه‌هایی را تدارک دیده‌اند.

برنامه‌های رادیو و تلویزیون در ارتحال امام خمینی(ره)

به گزارش قدس آنلاین، شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی به مناسبت فرا رسیدن ۱۴ خرداد سی وچهارمین سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ ویژه برنامه‌ها، مستندها و ... را برای پخش آماده کرده‌اند. مستند، برنامه‌های گفت‌وگومحور، ترکیبی و ... از جمله ساختارهایی است که به مناسبت این ایام روی آنتن می‌روند. 

جزئیات این برنامه‌ها را در ادامه ببینید:

تلویزیون/

شبکه یک با ایران امروز و روایت رهبری

همزمان با فرارسیدن سالگرد رحلت جانسوز امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ویژه برنامه «ایران امروز» در دو قسمت روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

این برنامه از ۹:۳۰ صبح ۱۴ خردادماه روی آنتن می‌رود و شامل بخش‌های مختلف از جمله نمایش تصاویر و روایت‌های کمتر دیده و شنیده شده از امام خمینی (ره ) و پخش بیانات مقام معظم رهبری می‌شود.

«ایران امروز» یکشنبه و دوشنبه در بخش‌های متعددی ساعت ۹:۳۰ الی ۱۳، ۱۵:۱۵، ۱۷:۳۰ و ۱۹ روی آنتن شبکه یک می‌رود.

همچنین برنامه «جماران» پیرامون بازخوانی و سیره حضرت امام خمینی (ره) از شنبه ۱۳ خرداد تا چهارشنبه هرشب ساعت ۲۰ با اجرای حبیب رحیم پورازغدی با میهمانان برجسته کشوری پخش خواهد شد.

«جماران» بعد از این هفته نیز سه‌شنبه‌ها در همین ساعت روانه آنتن شبکه یک خواهد شد.

ویژه برنامه «کلمه»، یادنامه امام خمینی (ره) است که با فضای عرفانی و اخلاقی بنیانگذار کبیر انقلاب شنبه و دوشنبه ساعت ۲۳ با اجرای وحید یامین‌پور پخش خواهد شد.

میهمان روز شنبه برنامه «کلمه» آیت‌الله دکتر رضا رمضانی گیلانی خواهد بود.

مستند «روایت رهبری» نیز در این شب‌ها ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه یک پخش خواهد شد.

شبکه چهار و فصل روح‌الله

- برنامه «فصل روح الله» به تهیه‌کنندگی و اجرای مرتضی صفایی در روزهای ۱۳ تا ۱۷ خرداد در ۵ قسمت از ساعت ۲۱ روی آنتن می‌رود.

این برنامه با محوریت گفت‌وگو درباره شخصیت و اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) با اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی تولید شده است.

شبکه پنج و تشییع بزرگ

شبکه پنج سیما به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد مستندهای ویژه‌ای با مضامین مرتبط با این ایام را در جدول پخش برنامه‌های خود قرار داده است.

بامداد یکشنبه حوالی ساعت ۲۴ مستند «دکتر الیاسی» با موضوع بازسازی زندگیِ پزشک معالج امام خمینی (ره) و ذکر خاطرات ایشان از این شبکه روانه آنتن می‌شود.

 مستند پرتره «تشییع بزرگ» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مصطفی فتاحی و نویسندگی محمد طه امیری دیگر تدارک این شبکه روایت‌گر سیر پرشور مردم در بدرقه، تشییع و تدفین پیکر مطهر حضرت امام خمینی (ره) است. این مستند با محوریت گفت‌وگو با خلبان‌هایی که وظیفه جابه‌جایی پیکر امام خمینی(ره) را بر عهده داشتند و نمایش تصاویر دیده نشده‌ای از روز تشییع (۱۶ خرداد ۱۳۶۸) و کابین خلبان بالگرد حامل پیکر امام (ره) تهیه شده است. «تشییع بزرگ» یکشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۱ صبح روانه آنتن می‌شود.

همچنین به مناسبت ۱۴ خرداد و انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری، مستند «ضیاءالدین» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و کارگردانی محمدرضا دهستانی یکشنبه ساعت ۲۲ به روی آنتن می‌رود. «ضیاءالدین» یک مستند پرتره اجتماعی-سیاسی است که حقایقی کمتر شنیده شده از زندگی رهبر معظم انقلاب را از دوران کودکی تا جوانی روایت می‌کند. این مستند به علاقه‌ و بهره‌مندی رهبر معظم انقلاب نسبت به تفسیر، تبیین و قرائت قرآن کریم، از کودکی تا زمان انقلاب و تمام مراحل زندگی او و نقش ایشان در ترویج قرآن کریم می‌پردازد.

مستند روایی «آن روز» به واقعه ۱۵ خرداد ۱۳۴۲در شهر ورامین و روستاهای اطراف آن می پردازد و این واقعه را از زبان شاهدان عینی و خانواده‌های شهدای ۱۵ خرداد به تصویر می‌کشد. در این مستند همچنین زندگی شهید والامقام حسن خانی روایت خواهد شد. «آن روز» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید احمد مصطفوی با استفاده از تصاویر آرشیوی کمتر دیده شده از واقعه ۱۵ خرداد دوشنبه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

مستند «عیسای خمینی» به کارگردانی محسن سلیمانی روایتی از حاج عیسی معروف به «عیسای خمینی» است. این مستند داستان عیسی جعفری، خادم روزهای حیات امام خمینی(ره) و ارتباط او با رهبر انقلاب اسلامی ایران را نقل می‌کند و بامداد دوشنبه حوالی ساعت ۲۴ از شبکه پنج روانه آنتن می‌شود.

فیلم‌های سینمایی و مستند روایت رهبری برای ایرانیان خارج از کشور

در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد، ویژه برنامه‌های «رخ خورشید»، «روایت رهبری»، «احیاگر قرآن»، «آن سوی داستان»، «میراث»، «کنکاش» و گلچینی از برترین فیلم های سینمایی از شبکه جام‌جم پخش می‌شود.

برنامه «رخ خورشید» در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد، به صورت mc، با اجرای آقای سیدهاشم کمال زاده و به تهیه‌کنندگی علی سردرودیان، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶:۳۰ به روی آنتن جام‌جم خواهد رفت.

مستند «روایت رهبری» شامل تصاویر، فیلم‌های دیده نشده و گفت‌وگوهای ویژه از ماجرای انتخاب شدن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان جانشین امام خمینی(ره) است، علاقه‌مندان می‌تواند در سه بخش این مجموعه را مشاهده کنند، قسمت اول ۱۳ خرداد ساعت ۲۱:۴۵ دقیقه به وقت تهران، قسمت دوم ۱۴ خرداد ماه ساعت ۲ بامداد به وقت تهران و قسمت سوم ۱۴ خرداد ماه ساعت ۲۱:۴۵ دقیقه به وقت تهران از جام‌جم۱ پخش می‌شود.

«احیاگر قرآن» در روز ۱۴ خردادماه ساعت ۲۳ به وقت تهران از جام‌جم پخش می‌شود.

«میراث» در روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه ساعت ۰۵:۳۰ صبح به وقت تهران از جام جم خواهد شد.

همچنین دو بخش از مجموعه «آن سوی داستان» تقدیم بینندگان می‌شود که قسمت اول با عنوان نوفل لوشاتو در ۱۳ خرداد ماه ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران، و بخش دوم در ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۰:۱۵ صبح به وقت تهران پخش می‌شود.

شبکه جهانی جام‌جم در ۱۴ خرداد ماه انیمیشن «پا به پای آفتاب» را برای بینندگان نوجوان خود مهیا کرده که ساعت ۱۲ به وقت تهران پخش خواهد شد.

ضمناً فیلم‌های سینمایی «بیست و چهار»، ۱۴ خردادماه ساعت ۱۴:۳۰، «مهمان حبیب خداست» ۱۴ خردادماه ساعت ۰۶:۴۵ صبح، «مردی شبیه باران» ۱۴ خردادماه ساعت ۰۸:۴۰ صبح، «ملاقات در مدار بسته» ۱۴ خردادماه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد، «مثل یک پدر» ۱۵ خرداد ساعت ۰۶:۴۵ صبح، «سرآغاز یک نهضت» ۱۵ خردادماه ساعت ۰۸:۴۰ صبح، «مدرسه فیضیه» ۱۵ خردادماه ساعت ۱۲:۳۰ پخش می‌شود.

برنامه «کنکاش» هم به صورت ویژه با موضوع "جایگاه امام راحل نزد مردم ایران، نقش ایشان در احیای دین اسلام در جهان و توجه به شخصیت رهبر انقلاب در سال‌های بعد از رحلت امام" برای علاقه‌مندان برنامه‌های سیاسی تقدیم مخاطبان خواهد شد.

در نهایت ارتباط مستقیم با حرم مطهر امام راحل و پخش سخنرانی و مصاحبه های مردمی در ایام ۱۴ و ۱۵ خردادماه از مهمترین برنامه های است که برای بینندگان جام‌جم پخش می‌شود.

برنامه‌های رادیویی/

ویژه برنامه‌های شبکه‌های رادیویی به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد تقدیم حضور مخاطبان می‌شود. تولید مستند زندگی امام خمینی(ره)، انعکاس مراسم حرم امام خمینی(ره) و پخش زنده سخنرانی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بخش‌هایی از ویژه برنامه «روح الله» از رادیو تهران است.

«روح الله» در قالب گفت‌وگو و مستند به مناسبت ۱۴ خرداد، از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ روی آنتن رادیو تهران می‌رود. از جمله بخش‌های این ویژه برنامه، تولید مستند زندگی امام خمینی(ره) از زمان شروع مبارزه ایشان با حکومت پهلوی تا پیروزی انقلاب اسلامی و پرداختن به متن وصیت‌نامه ایشان است. تولید مستند حکومت اسلامی در اندیشه امام، گفت‌وگو درباره تازه های نشر، مصاحبه با افراد انقلابی به عنوان نقش اصلی ایشان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و شخصیت‌شان در منظر جهانی و الگوبرداری به عنوان رهبری مقتدر و تأثیرگذار در انقلاب های دنیا است.

انعکاس مراسم حرم امام خمینی(ره) و پخش زنده سخنرانی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همراه با گزارشگر مستقر در حرم و ارتباط با مرکز خمین از مراسم ویژه در بیت تاریخی امام از بخش‌های دیگر این ویژه برنامه خواهد بود.

میدان ۱۵ خرداد روی آنتن رادیو تهران                                                      

قیام خونین ۱۵ خرداد، از ویژه برنامه «میدان ۱۵ خرداد» شبکه رادیویی تهران ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ تقدیم مخاطبان می شود. این برنامه با نگاهی به سیل خروشان کشاورزان غیور و کفن پوش ورامین، دهقانان کن و مردم جماران که به سوی تهران سرازیر شدند. 

در این ویژه برنامه ضمن گفت‌وگو با شاهدان عینی آن روز، همراه با گفت‌وگوهای تبیینی و آگاهی بخش، فضای این خیزش مردمی برای نسل جوان ترسیم می‌شود. از جمله بخش‌های این ویژه برنامه؛ بیان و روایت خاطرات ماندگار مردم از قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ ، نقش قیام پانزده خرداد و حضور مردم در پیروزی انقلاب با حضور شخصیت‌های انقلابی، تولید مستند بازداشت امام خمینی(ره) ، شهید شاخص قیام ۱۵ خرداد(طیب رضایی)، مستند با موضوع آغاز رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، گفت‌وگو با مورخان معاصر درباره نقش این روز در پایه‌ریزی انقلاب اسلامی، ارتباط با مرکز قم و اطلاع‌رسانی و انعکاس مراسم گرامیداشت ۱۵ خرداد در ورامین و شهرستان‌های استان تهران خواهد بود.

رادیو فرهنگ و واکاوی اندیشه‌های امام خمینی(ره)

ویژه برنامه‌های «روح الله» ،« پا به پای آفتاب» ، «بهار بیداری» ، «تیغ‌ها و ستیغ‌ها» و «طلیعه آزادی» یکشنبه و دوشنبه از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

مستند «روح الله» عنوان برنامه‌ای با مرور زندگی حضرت امام خمینی(ره) از بدو تولد تا روز ارتحال یکشنبه ساعت ۸ صبح روی آنتن می‌رود. آشنایی مخاطبان با زندگی امام(ره) و نقش ایشان در مراحل حساس تاریخی و تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران از اهداف این برنامه است .

 برنامه «کوچ دلها» ساعت ۸:۴۰ صبح به واکاوی اندیشه‌های امام خمینی (ره) می‌پردازد، در قلمرو فرهنگ که به معرفی آثار تألیف شده حضرت امام خمینی(ره ) و رهنمودهای ایشان و فلسفه انقلاب می‌پردازد.

«پا به پای آفتاب» به صورت زنده از ساعت ۱۰ صبح ضمن پوشش مراسم مرقد امام خمینی (ره) درباره اندیشه حضرت امام (ره) به عنوان بیدارگر ملت‌های اسلامی و تأثیر اندیشه امام بر ملت‌های منطقه گفت‌وگو خواهد شد. در برنامه «بهار بیداری» کتاب‌های مرتبط با این مناسبت از جمله «بهار بیداری» و «روز شمار ۱۵ خرداد»  معرفی می‌شود.  

«تیغ‌ها و ستیغ‌ها» از ساعت ۹ صبح مستندی از ریشه‌های شکل‌گیری قیام ۱۵ خرداد و پیامدهای این قیام و وقایع بعد از آن که زمینه‌های پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کرد برای شنوندگان روایت می‌کند.

رادیو اقتصاد و نگاهی به ابعاد اقتصادی وصیت‌نامه امام (ره)

رادیو اقتصاد در سالروز رحلت امام (ره) و در برنامه شاخص به بررسی دیدگاه‌های امام راحل از بعد اقتصادی می‌پردازد.

بررسی دیدگاه‌های اقتصادی امام در وصیت‌نامه ایشان از طریق رسانه‌ها کمتر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. شاخص‌ترین وجه این برنامه به نسبت سایر برنامه‌ها، موشکافی دیدگاه‌های امام(ره) در حوزه‌های کشاورزی، صنعت، خدمت‌رسانی، توجه به مستضعفان ، خودکفایی و استقلال اقتصادی، مصرف تولیدات داخلی و روحیه ایثارگری ملت ایران است. قرائت وصیت‌نامه امام با صدای فرزندان شاهد که در ادامه کارشناسان در خصوص همین بندهای قرائت شده توضیحات و واکاوی‌های کارشناسی را ارائه می‌دهند.

این برنامه ۱۴ خرداد ساعت ۱۴ به مدت ۵۵ دقیقه پخش می‌شود.

رادیو ایرانو «خاطرات ماندگار» ۱۵ خرداد

«امام دل‌ها» ویژه برنامه‌ای در سه قسمت که از شنبه ۱۳ تا ۱۶ خرداد، ساعت ۱۸ با نگاهی به سبک زندگی امام خمینی (ره) می‌کوشد تا با احیای تاریخ به جلوگیری از تحریف های تاریخی بپردازد و برای نسل حاضر، ترسیمی درست و شفاف از گام‌های انقلاب ارائه کند.

«نوبت نوا» در این روز ساعت ۱۷:۳۰ با مروری بر اشعار امام خمینی(ره) و «باغ ازغوان» نیز با پخش قطعات  موسیقی با اجرای مریم نشیبا ساعت ۱۵ به روی آنتن می‌رود. «معیار» به موضوع رهبری و انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعد از ارتحال امام خمینی(ره) اشاره دارد، این برنامه در سالروز ارتحال امام ساعت ۸:۳۵ صبح پخش می‌شود. «پا به پای آفتاب» نیز در همان روز ساعت ۹ صبح به بیان اندیشه‌های تابناک رهبرکبیر انقلاب امام خمینی(ره) می‌پردازد.

«همیشه با امام» در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) ساعت ۱۰ صبح مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)  را از مرقد ایشان منعکس می‌کند. «جام جم» با محوریت جایگاه ادبی امام خمینی(ره) و مرور آثار ایشان ساعت ۱۲:۴۰ تقدیم علاقه‌مندان می‌شود. «وقتی کوچک بودم» نمایش رادیویی پیرامون رهبری امام خمینی(ره) که ساعت ۱۴:۳۰ روی آنتن رادیو ایران می‌رود.

«افق روشن» ۱۴ و ۱۵ خرداد، با موضوع رهبری آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای پس از ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) ساعت ۱۴:۳۰ پخش می‌شود. «خاطرات ماندگار» روایت مردم از قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ است که یکشنبه ۱۴ خرداد، ساعت ۴:۴۵ صبح پخش می‌شود. «خیزش خونین» با نگاهی به سیل خروشان کشاورزان غیور و کفن پوش ورامین، دهقانان کن و نیز مردم جماران که به سوی تهران سرازیر شدند،  در این روز  ساعت ۰۸:۴۰ صبح پخش می‌شود.

رادیو نمایش و نمایش روزهای پرخاطره

ویژه برنامه «عروج »به مناسبت ۱۴ خرداد، مستند نمایشی که از بخش های کارشناسی و نمایش «روزهای پرخاطره» متشکل شده است. «عروج» از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح به تهیه‌کنندگی محسن جواهری، نویسندگی سهیلا خدادادی و گویندگی پیمان قریب  شنیده می‌شود. گزارش از حرم مطهر حضرت  امام خمینی(ره) توسط آتنا السادات محمد پناه و  بخش مستند «روایت زندگی امام » از دیگر بخش‌های این برنامه است.

مستند «بیدارباش» در روز ۱۵ خرداد از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ صبح نگاهی به وقایع ۱۵ خرداد و شکل‌گیری انقلاب اسلامی دارد. ضمن اینکه مستندی نیم ساعته، در این روز پخش می‌شود که به مرور وقایع انقلاب اسلامی از سال ۱۳۴۲ تا شکل‌گیری انقلاب اسلامی می‌پردازد.

رادیو ورزش در سوگ امام راحل

ویژه برنامه "به یاد مرشد" در این روزها با هدف تبیین اندیشه‌های امام راحل به خصوص برای جامعه ورزش تقدیم مخاطبین خواهد شد. در این برنامه ضمن پخش بیاناتی از امام خمینی (ره) و دیدارشان با ورزشکاران، اندیشه ایشان در موضوع ورزش و تربیت‌بدنی مورد توجه قرار می‌گیرد.

انعکاس گزارش‌هایی از حضور جامعه ورزش در مرقد امام راحل، بیان خاطرات نزدیکان امام از ورزش در بخش‌هایی همچون نوای مرشد، مرشدنامه، به شیوه مرشد و در فراق مرشد شنوندگان را همراهی می‌کند. بررسی تاریخ پهلوی، هویت جهانی-امتی، سبک زندگی و خانواده و جوان مومن انقلابی از سند تحول رسانه ملی از جمله موضوعاتی است که در این برنامه مطرح می‌شود.

«به یاد مرشد» روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه از ساعت ۱۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه از آنتن رادیو ورزش روی موج اف‌ام ردیف ۹۲ مگاهرتز پخش خواهد شد.

رادیو جوان و تبیین ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی(ره)

همزمان با فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی (ره) رادیو جوان با ۴ ویژه برنامه به تبیین ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی (ره) و حادثه قیام خونین ۱۵ خرداد خواهد پرداخت.

«به قول تاریخ» مستندی که در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد با محوریت اقدامات امام خمینی(ره) و اقدامات ایشان برای بنیان نهادن نهضت اسلامی خواهد بود و نگاه ویژه ای به رویدادهایی مثل پروژه کشف حجاب، انقلاب سرخ و سفید حکومت و ملت، کاپیتولاسیون و لایحه اصلاح اراضی خواهد داشت.

«حدیث سرو» ویژه برنامه دیگر رادیو جوان به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد است. این برنامه گفت‌وگومحور در یک گپ و گفت صمیمانه با نزدیکان و آشنایان امام خمینی(ره) ناگفته‌های این افراد را در مورد نحوه آشنایی با رهبر کبیر انقلاب اسلامی، ابعاد و ویژگی‌های شخصیتی امام  و سیر انقلاب اسلامی به نظر مخاطبین خواهد رساند.

ویژه برنامه «من به تو نزدیکم» نگاه متفاوتی به سبک زندگی و شیوه حکومت امام خمینی(ره) و نحوه رفتار ایشان با خانواده، کودکان و عموم جامعه برای حفظ وحدت بین اعضای کشور روی آنتن خواهد رفت. این برنامه در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ صبح از شبکه جوان پخش خواهد شد.

رادیو صبا و روایت رهبری

شبکه رادیویی صبا در برنامه‌هایی با عنوان‌های«صبح ارادت»، «تهیه یک گزارش»، «در جستجوی آفتاب»، «ساده و صمیمی »،«نواهنگ»، «روایت رهبری» و به گرامی‌داشت این روز و سالگرد قیام ۱۵ خرداد می‌پردازد.

ویژه برنامه زنده «صبح ارادت» روزهای یکشنبه و دوشنبه ساعت ۶:۳۰ صبح با رویکرد گرامیداشت سالروز رحلت رهبر انقلاب و قیام ۱۵ خرداد تقدیم مخاطبان می شود. «نواهنگ» عنوان ویژه برنامه‌ای است که به صورت زنده و با پخش ترانه‌ها و تصنیف‌های به مناسبت سالروز ارتحال امام (ره) و قیام ۱۵ خرداد به گرمیداشت این روزها می‌پردازد.

مستند گزارشی «در جستجوی آفتاب» روز دوشنبه ۱۵ خرداد ساعت۱۵  با موضوع زندگینامه امام خمینی(ره) و آشنایی با ابعاد شخصیتی ایشان پخش می‌شود. «روایت رهبری» به صورت مستند با موضوع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) یکشنبه و دوشنبه ساعت ۱۴ پخش می‌شود.

صدای فضیلت و «نیمه خرداد»

ویژه برنامه «نیمه خرداد» با موضوع بررسی  شاخص‌ها و معیارهای خط حضرت امام خمینی(ره) از  ۱۳ تا ۱۵ خرداد ساعت ۹ صبح از رادیو معارف شنیده می‌شود.

رادیو پیام و آوا با «پیام نیمه خرداد»

با توجه به ساختار شبکه رادیویی پیام تمامی بخش‌های این شبکه ۴۰ درصد مطالب به موضوع  سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد اختصاص دارد که  همراه با موسیقی متناسب با فضای سنگین آن روز تهیه  و پخش می‌شود. «پیام نیمه خرداد» برنامه‌های کوتاه در مورد انتصاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری جمهوری اسلامی ایران است. مجید امجدی‌فرد تهیه‌کننده نیز برنامه‌هایی کوتاه در مورد آرمان‌ها و اندیشه‌های امام راحل تهیه کرده است.

رادیو سلامت  در «رثای آفتاب»

ویژه برنامه «در رثای آفتاب» ویژه ۱۴ خرداد با محوریت نقش رهبری در ایجاد انسجام اجتماعی، نقش امام در شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی، مبانی انسان شناختی امام خمینی(ره)، دیدگاه امام در مورد پزشکان و  نظر شخصیت‌های جهانی در مورد امام  و وصیت‌نامه ایشان از ساعت ۱۰:۰۵ تا  ۱۱:۳۵ صبح شنیده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.