رئیس پلیس پیشگیری فراجا گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده، پلیس فرودگاه‌های کشور در آمادگی کامل برای تامین امنیت زائران در ۲ مرحله اعزام و بازگشت از سرزمین وحی قرار دارند.

آمادگی کامل پلیس برای تأمین امنیت زائران در حج تمتع

به گزارش قدس آنلاین،سردار رضا بنی اسدی فر با اشاره به اینکه اعزام زائران حج تمتع در سال جاری از سوم خرداد آغاز شده است و سوم مرداد ماه پایان خواهد یافت، افزود: ۲۱ ایستگاه پروازی شامل فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، چابهار، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، گرگان، قشم، مشهد، همدان، یزد و زنجان، رشت پذیرای زائران خواهند بود.
وی با بیان اینکه در راستای تکریم زائران، کارکنان مجرب و با مهارت در گیت‌های بازرسی فرودگاه به کارگیری خواهند شد، گفت: جلسات متعدد همکاری و هماهنگی با سازمان حج و زیارت، شرکت‌های هواپیمایی و سایر نیروهای مسلح مرتبط با این عملیات بزرگ به منظور تسهیل در ارائه خدمات به زائران برگزار شده است.
رئیس پلیس پیشگیری فراجا با اشاره به بررسی دقیق و هوشمندانه اقلام و وسایل همراه زائران توسط در محیط‌های فرودگاهی افزود: چنانچه از زائری مواد مخدر و روانگردان به هر میزان کشف شود، ضمن جلوگیری از ادامه سفر وی به استناد ماده ۱۷ قانون مبارزه با مواد مخدر در مرحله اول یک الی ۵ سال و در مرحله دوم ۵ الی ۱۵ سال ممنوع الخروج از کشور خواهد شد.
وی همچنین توصیه کرد: زائران از حمل برخی داروهای گیاهی که از نظر ظاهری شباهت زیادی با مواد مخدر دارند مانند شیرین بیان باتوجه به اینکه برای پلیس عربستان ناشناخته است، خودداری کنند، همچنین استفاده از انواع داروهای آرام‌بخش و خواب‌آور و حاوی کدئین در کشور عربستان ممنوع است و در صورت کشف این قبیل داروها در کشور عربستان، نسبت به آن مجازات اعمال خواهد شد، لذا شایسته است افرادی که دارای بیماری خاص و مجبور به استفاده از دارو هستند مراتب را با کارشناسان سازمان حج و زیارت مطرح کنند.
رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه پلیس فرودگاه‌های کشور با شماره تلفن‌های ۶۳۹۵۶۶۴۳ - ۰۲۱ یا ۱۱۰ آماده دریافت گزارش‌های مردمی است از زائران این سفر پر خیر و برکت درخواست کرد به دلیل کمبود فضای مناسب در محیط‌های فرودگاهی و جلوگیری از مشکلات ترافیکی مراسم بدرقه و استقبال، در منزل یا اماکن عمومی انجام شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.