راهپیمایی یوم الله قیام خونین ۱۵ خرداد در شهر قم روز دوشنبه هفته جاری از میدان روح الله به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار می شود.

راهپیمایی سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد در قم برگزار می شود

به گزارش قدس آنلاین،  به مناسبت شصتمین سالگرد قیام یوم الله ۱۵ خرداد قم، راهپیمایی مردم انقلابی و ولایتمدار شهر مقدس قم روز دوشنبه ۱۵ خرداد ساعت ۹:۳۰ صبح با تجمع از جوار بیت حضرت امام (ره) در میدان روح الله به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می‌شود.

راهپیمایان در پایان راهپیمایی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) اجتماع کرده و حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان از اساتید حوزه و دانشگاه نیز در جمع آنان به ایراد سخن می‌پردازد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم نیز طی بیانیه ای از عموم مردم قم برای شرکت در راهپیمایی ۱۵ خرداد دعوت کرده که متن ان به شرح زیر است.

۱۵ خرداد روز حماسه و تولد جدید اسلام و مسلمانان و ضامن استقلال کشور است

قیام خونین و حماسه آفرین یوم الله ۱۵ خرداد؛ حرکتی الهی از سوی مردم موحّد، خداجو و زمان شناس ایران اسلامی و نقطه عطف تاریخ و سرآغاز نهضت اسلامی ایران است. قیام لله برخاسته از خاستگاه مذهبی و برگرفته از شعله‌های فروزانِ نهضت سید مظلومان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در مقابل دستگاه استبداد یزیدی و فداکاری ملّت شجاع و متدیّن ایران در سایه فداکاری و ایثار سید الشهدا علیه السلام بود.

۱۵ خرداد روز حماسه و تولد جدید اسلام و مسلمانان و ضامن استقلال کشور است که با حضور به هنگام مردم غیور قم در حمایت از مرجعیت و روحانیت انقلابی رقم خورد و هرگز از خاطره‌ها محو شدنی نیست .

یوم الله ۱۵ خرداد تابلوی زیبای پیوند ناگسستنی مردم دیندار و ولایتمدار ایران اسلامی با روحانیت اصیل و انقلابی است که علی رغم تبلیغات تخریبی شیاطین و مستکبرین عالم در طول تاریخ جلوه گر خواهد ماند.

در اهمیّت بزرگداشت روزی با این عظمت همین بس که به فرموده احیاگر اسلام ناب محمدی صلی‌الله علیه و آله و سلم و ارزش‌های انسانی، حضرت امام خمینی (ره)، «بزرگداشت روز حماسه آفرین ۱۵ خرداد، بزرگداشت ارزش‌های انسانی در طول تاریخ است. همان سان که بزرگداشت روز سرنوشت ساز عاشورا، بزرگداشت اسلام و قرآن کریم است. ملت شریف ما، بلکه ملت‌های مظلوم، از هرچه غفلت کنند از این دو روز الهی نباید غفلت کنند.... باید در پناه قضیه عاشورا، مصیبت جانسوز ۱۲ محرم و ۱۵ خرداد زنده و جاوید بماند.... بر ملّت شریف ماست که این ایام الله را که هدیه‌هایی از عالم غیب ربوبی است، باجان و دل حفظ و باچنگ و دندان نگهداری کنند».

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در شصتمین سالگرد قیام تاریخ ساز یوم الله ۱۵ خرداد از امّت حزب الله، تاریخ‌ساز و حماسه آفرین قم برای شرکت در راهپیمایی و مراسم بزرگداشت یوم‌الله ماندگار ۱۵ خرداد و طلایه‌داران نهضت اسلامی دعوت می‌نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.