دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان در سال ۲۰۱۷ تاکید کرد که بعد از خداحافظی از دنیای قهرمانی قصد بازگشت داشته اما باوجود احترامی که به چرخه گذاشته؛ به او سهمیه حضور در جام تختی داده نشد.

نوری: می‌خواستم به کشتی برگردم اما به عنوان حریف تمرینی به اردو دعوتم می‌کردند

به گزارش قدس آنلاین، حسین نوری که بعد از شکست در اولین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی فرنگی در مسابقات کشوری از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده بود با اشاره به اینکه به دنبال سهمیه حضور در جام تختی بود که به او مجوز شرکت داده نشد، اظهار داشت: من در آن مقطع با مشکلات خانوادگی مواجه بودم و وضعیتم اصلا خوب نبود، البته به لحاظ بدنی مشکلی نداشتم اما از نظر روحی اصلا وضعیتم مساعد حضور در مسابقات نبود و می‌خواستم در مسابقات کشوری کشتی نگیرم؛ با این حال گفتم به چرخه احترام بگذارم و با مربیانم هم که صحبت کردم، گفتند حتما کشتی بگیر، چون مهم این است که در چرخه حاضر باشی و بیرون نمانی. من هم این کار را انجام دادم، هر چند که می‌دانستم وضعیتم خوب نیست و همان سه دقیقه اول می‌خواستم اصلا کشتی را ادامه ندهم.

وی درباره اینکه آیا تصمیمش برای خداحافظی با نیت قبلی بوده؟، گفت: همان‌طور که گفتم شرایطی به لحاظ روحی برایم پیش آمد که به هم ریخته بودم. بعد قرار شد که برای جام تختی تمرین کنم و با سرمربی تیم ملی هم صحبت کردم که می‌خواهم کشتی بگیرم و بعد تمریناتم را شروع کردم. تمرین خودم را زیر نظر کریم کاکاحاجی انجام دادم، بیشتر از 2،3 ماه تمرین کردم، شرایطم خوب بود اما یک هفته مانده به جام تختی گفتند که سهمیه نمی‌دهند. این در حالی بود که من در چرخه بودم و کشتی‌گیری خارج از چرخه نبودم که به دنبال سهمیه باشم. در مسابقات کشوری روی تشک آمده بودم.

نوری با تاکید بر اینکه آمادگی خوبی هم برای حضور در جام تختی داشته، ادامه داد: اگر سهمیه می‌دادند، با شرایطی که داشتم می‌توانستم خوب نتیجه بگیرم که متاسفانه نگذاشتند و این حرکت دلسردم کرد. من 15 سال عمرم را در اردوها و مسابقات گذراندم. در این سال‌ها این همه اول شدم و مرا نبردند، مورد بی‌مهری و بی‌محبتی قرار گرفتم. فکر نمی‌کنم درخواست سهمیه جام تختی، در حالی که من به چرخه هم احترام گذاشته بودم و این جام هم بین‌المللی نبود که محدودیت تعداد کشتی‌گیر داشته باشند، توقع زیادی بوده باشد. مگر چند کشتی‌گیر در این وزن حضور داشتند که به من اجازه مسابقه ندادند؟ این بی‌معرفتی بود. من کم برای تیم ملی زحمت نکشیدم. هر چیزی که بود را من در این سال‌ها چشیدم، بی‌عدالتی، عدم حضور در تیم ملی، حذف شدن از تیم، همه این‌ها به من خورد. اگر می‌گذاشتند در کشور خودم و جامی که اینجا برگزار شده بود، کشتی می‌گرفتم، اتفاقی نمی‌افتاد.

این کشتی‌گیر که نماینده ایران در اولین مسابقه گزینشی المپیک 2020 توکیو بود و با شکستی که مقابل حریف چینی تجربه کرد، به شدت مورد انتقاد سرمربی پیشین تیم ملی فرنگی قرار گرفت، دراین خصوص تاکید کرد: بعد از آن داستان من خیلی اذیت شدم. شرایط بدی داشتم. بعد هم مسائل خاصی در اردوها بود. اگر چرخه بود، چطور کشتی‌گیری که در چرخه نبود را به مسابقات کشورهای اسلامی اعزام کردند؟ اما به من اجازه حضور در یک مسابقه داخلی را ندادند. من در جام تختی قبلی همه را بردم اما در یک کشتی نزدیک به ناصر علیزاده باختم اما کسی که در چرخه نبود را به تورنمنت بردند اما من را اعزام نکردند.

مدعی وزن 87 کیلوگرم تیم ملی فرنگی خاطرنشان کرد: اینکه در یک وزن چند مدعی حضور داشته باشند، به نفع آن وزن است. اگر مدعی نباشد نفری که انتخاب شده آن‌چنان که باید، با چالش مواجه نمی‌شود و از کارایی‌اش در مسابقات کاسته می‌شود. رقابت به پیشرفت کشتی‌گیر کمک می‌کند. این آسودگی خاطر که از نداشتن رقیب پیش می‌آید، تاثیر خوبی ندارد. 3،4 کشور از من خواستند که دو اردو کنارشان باشم و با کشتی‌گیران 82 و 87 کیلوگرم‌شان تمرین کنم که آنها آماده شوند، هزینه‌ها را هم پرداخت می‌کنند، خب اگر به من اجازه شرکت در جام تختی را می‌دادند، با آن تمریناتی که انجام داده بودم، آنجا اول می‌شدم، به اردوی تیم ملی خودمان دعوت می‌شدم، می‌توانستم به ملی‌پوش این وزن لااقل کمک کنم. به عنوان حریف تمرینی که می‌توانستم به اردو بیایم.

حسین نوری اضافه کرد: من 20 سال است که کارم همین است، کشتی می‌گیرم. بد هم باشم لااقل جزو 2،3 تای اول وزنم هستم. من با علی محمدی مدیر تیم‌های ملی هم صحبت کردم و گفت مشکلی نداری، چون در چرخه بودی اما سرمربی تیم ملی با حضورم در جام تختی موافقت نکرد. علیرضا نجاتی هم بیرون ماند. او کشتی‌گیر بسیار خوبی است، حیف است بیرون بماند. اصلا او را به مسابقات جهانی نبرید اما اگر در اردو باشد، برای نفری که به مسابقه می‌رود خیلی خوب است که کنار نجاتی تمرین کند.

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا در خاتمه گفت: نیتم این بود که در جام تختی شرکت کرده و اول شوم. به عنوان حریف تمرینی به ملی‌پوش این وزن کمک می‌کردم، اصلا مرا به مسابقه جهانی نبرند اما دوست داشتم اردو باشم. حالا هم هرموقع دستور بدهند می‌آیم و کمک می‌کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.