«جایزۀ جهانی ادبیات فلسطین» جایزه‌ای است بین‌المللی و غیردولتی که با همکاری اتحادیه‌ها و تشکل‌های فرهنگی و ادبی برخی کشورهای اسلامی و دیگر کشورها برگزار می‌شود.

فراخوان دومین دوره جایزه جهانی ادبیات فلسطین

برای پاس‌داشت خون شهدای راه آزادی فلسطین و مقاومت و نیز برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مقابله با اشغالگری، کودک‌کشی و تبعیض‌نژادی رژیم صهیونیستی «جایزۀ جهانی ادبیات فلسطین» در آبان 1397 (نوامبر 2019) تأسیس شده است.

«جایزۀ جهانی ادبیات فلسطین» جایزه‌ای است بین‌المللی و غیردولتی که با همکاری اتحادیه‌ها و تشکل‌های فرهنگی و ادبی برخی کشورهای اسلامی و دیگر کشورها برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری آن، شناسایی و معرفی برترین‌ آثار ادبی منتشرشده دربارۀ موضوع فلسطین و مقاومت ملت فلسطین و آزادی قدس شریف و جنایت‌های صهیونیست‌ها در فلسطین و تقدیر از ادبا و نویسندگان و شاعران و ناشرانی است که در سراسر جهان، با قلم خویش، به دفاع از ملت مظلوم فلسطین برخاسته‌اند.

این جایزه متعلق به ملت‌های حامی فلسطین است. از نویسندگان، شاعران و ناشران سراسر دنیا دعوت می‌کنیم برای حمایت و دفاع از ملت فلسطین و قدس شریف، قبلۀ اول مسلمانان، به این مبارزۀ فرهنگی‌ادبی بپیوندند.

موضوعات جایزه

اکنون و در دومین دورۀ جایزۀ جهانی ادبیات فلسطین، بهترین آثار با موضوع فلسطین و مقاومت ملت فلسطین و آزادی قدس شریف و جنایت‌های صهیونیست‌ها در فلسطین که از در سال های 2021 و 2022 و 2023 میلادی تولید شده باشند، بررسی و انتخاب خواهند شد. در این جایزه، کتاب‌های ممتاز در گروه‌های زیر بررسی و داوری می‌شوند:

  1. داستان و شعر کودک
  2. مجموعه داستان‌های کوتاه
  3. رمان
  4. خاطره‌
  5. نمایش‌نامه چاپ‌شده
  6. دیوان شعر

مهلت و نحوۀ ارسال آثار

علاقه‌مندان به شرکت در جایزۀ جهانی ادبیات فلسطین باید متن اسکن‌شده آثار خود به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی، روسی، مالایی، اردو، ترکی، اسپانیایی، چینی و.. را در  قالب یک فایل پی‌دی‌اف یا وُرد یا اصل کتاب را در دو نسخه، حداکثر تا پایان مارس 2024 میلادی مقارن با 12 فروردین 1403 در سایت جایزۀ جهانی فلسطین به آدرس www.palintaward.com بارگذاری یا به دفتر دبیرخانه جایزه در تهران یا بیروت ارسال کنند.

آدرس دبیرخانه در تهران: تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان 12 فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک 140، طبقه سوم

اعلام نتایج و مراسم پایانی

مراسم اختتامیه و اعلام نتایج دومین دوره جایزه جهانی ادبیات فلسطین در سال 2024 میلادی برگزار خواهد شد. تاریخ دقیق و مکان برگزاری مراسم پایانی در سایت رسمی جایزه اطلاع‌رسانی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.