۸ تیر

۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸
کد خبر: 889115

خودروساز ژاپنی تویوتا موتور جهش ۱۰ درصدی در فروش جهانی ماه مه را نسبت به سال گذشته گزارش داد که عامل آن را رشد در داخل و سایر بازارهای کلیدی با توجه به بهبود عرضه تراشه و سایر قطعات اعلام کرد.

فروش جهانی تویوتا صعودی شد

به گزارش قدس آنلاین، این شرکت در ماه گذشته ۸۳۸ هزار و ۴۷۸ وسیله نقلیه در سراسر جهان در مقایسه با ۷۶۱ هزار و ۴۶۶ وسیله نقلیه در ماه مه ۲۰۲۲، از جمله برند خودروهای لوکس لکسوس فروخت.

فروش تویوتا در ژاپن، با جهش ۳۵.۱ درصدی به ۱۱۶ هزار و ۹۵۴ دستگاه در ماه مه رسید که از رشد ۲۱.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در آوریل پیشی گرفت.

فروش جهانی خودروهای هیبریدی ۲۵.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرد و به ۲۶۱ هزار و ۱۴۷ دستگاه رسید که تنها کمتر از یک سوم کل تعداد خودروهای فروخته شده در ماه گذشته در سراسر جهان بود.

این خودروساز ۹۹۲۳ خودروی برقی باطری‌دار در ماه مه، در سراسر جهان از جمله برند لکسوس خود فروخت که تعداد کل خودروهای باطری‌دار فروخته شده در پنج ماهه اول سال ۲۰۲۳ را به ۳۵ هزار و ۹۸۰ دستگاه رساند.

بر اساس گزارش رویترز، فروش چین در ماه مه ۹.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به ۱۶۲ هزار و ۳۸۱ دستگاه رسید که تا حد زیادی مطابق با فروش ۱۶۲ هزار و ۵۵۴ دستگاهی این شرکت در ماه آوریل در این کشور بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.