به نظر می‌رسد هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس از قوانین جدید نقل و انتقالات متضرر نشده است.

سه پرسپولیسی در لیست مازاد یحیی! / شوک بزرگی که به زودی وارد می‌شود

تیم پرسپولیس در روزهای گذشته شرایط خاصی را در نقل و انتقالات خود داشته است. در سه روز اخیر، سیامک نعمتی، کمال کامیابی‌نیا و احمد گوهری از جمع بزرگسالان پرسپولیس جدا شدند تا فهرست سرخپوشان کاملا دچار تغییر شود.

هم اکنون در لیست 19 نفره بازیکنان پرسپولیس، 18 نفر حضور دارند. این در حالی است که میلاد سرلک و عیسی آل‌کثیر بازیکنانی هستند که قراردادی با پرسپولیس ندارند و در صورت تمدید قرارداد به این فهرست اضافه خواهند شد.

نکته مهم در مورد لیست سرخپوشان این است که حالا با جدایی کمال، جا برای وحدت حنانوف نیز باز شده و یحیی گل‌محمدی او را در تیم حفظ کرده و یک سهمیه بزرگسالان را به وحدت داده است.

باتوجه به اینکه تنها 19 بازیکن می‌توانند در سهمیه بزرگسالان قرار بگیرند، پرسپولیس اکنون یک بازیکن اضافه در لیست خود دارد.

از بین بازیکنان پرسپولیس علیرضا بیرانوند، سینا اسدبیگی، مسعود ریگی، امید عالیشاه و سعید صادقی نفراتی هستند که قرارداد دو ساله با پرسپولیس دارند اما دیگر بازیکنان تنها یک سال دیگر تحت قرارداد پرسپولیس هستند و به عبارتی قرارداد 11 بازیکن در پایان فصل به اتمام خواهد رسید.

نکته دیگر اینکه لئاندرو پریرا تحت قرارداد پرسپولیس است اما به تمرینات فراخوانده نشده تا به این ترتیب در مسیر جدایی از سرخپوشان قرار بگیرد. باشگاه پرسپولیس در تلاش است تا راهی برای فسخ بی دردسر با این بازیکن پیدا کند و در این صورت او نیز از جمع بازیکنان پرسپولیس کنار می‌رود.

با این حال ابهام مهم در مورد مهدی عبدی و محمد عمری بود که باتوجه به انتقال از آکادمی به تیم اصلی و بر اساس قوانین جدید، این تصور می‌شد که دارای معافیت خواهند بود و در لیست سهمیه آزاد قرار خواهند گرفت اما پیگیری ها از اعضای کمیته نقل و انتقالات نشان می‌دهد که مهدی عبدی و محمد عمری در این دسته قرار ندارند.

البته از ظاهر قوانین اینطور برمی‌آمد که عبدی و عمری باتوجه به اینکه مستقیما از آکادمی به پرسپولیس آمده‌اند، در این معافیت جای خواهند گرفت اما یک عضو کمیته نقل و انتقالات اعلام کرد که این قانون شامل عبدی و عمری نمی‌شود - هرچند که شاید پرسپولیسی‌ها از این توضیح متقاعد نشوند.

باشگاه پرسپولیس در تلاش است عمری و عبدی را در لیست بازیکن آزاد قرار دهداما در غیر اینصورت این شوک نقل و انتقالات پرسپولیس را به طور کلی تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و قرمزها اکنون برای خرید مهاجم موردنظر، علاوه بر لئاندرو پریرا باید یک بازیکن دیگر را هم در لیست خروجی قرار بدهند یا از بین میلاد سرلک و عیسی آل‌کثیر، قید تمدید قرارداد با یک بازیکن را بزنند.

نکته عجیب اینکه سرخپوشان به دنبال جذب حسین کنعانی هم هستند که در این صورت باید منتظر تعداد بازیکن خروجی بیشتر در لیست بازیکنان پرسپولیس ماند و احتمالا باید منتظر چند خروجی غیرمنتظره دیگر بعد از کمال و گوهری هم ماند.

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.