«علیرضا ایروش» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در صوفیا استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور بلغارستان کرد.

تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور بلغارستان

به گزارش قدس آنلاین، «علیرضا ایروش» اخیرا عهده‌دار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان و جایگزین «سید محمدجواد رسولی محلاتی» شد.

او روز سه‌شنبه سوم مرداد ماه سالجاری استوارنامه خود را تقدیم «رومن رادف» رئیس جمهور بلغارستان کرد.

علیرضا ایروش سابقه سفارت ایران در مجارستان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هندوستان و همچنین در شانگهای، مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی سازمان صدا و سیما و معاون اداره کل توسعه نیروی انسانی را در کارنامه کاری خود دارد. 

رسولی محلاتی از سال ۱۳۹۷ عهده‌دار سفارت ایران در صوفیا بود.

ایروش اخیرا در اظهاراتی بلغارستان را مرز ورود به اروپا خواند و افزود: با فرآوری برخی از محصولات می‌توان به بازار بلغارستان وارد شد.

سفیر جدید ایران در صوفیا ۱۸ تیر ماه و پیش از عزیمت به محل مأموریت با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد.

تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور بلغارستان

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به اهمیت گسترش روابط با کشورهای اروپای شرقی، به ویژه با توجه به جایگاه و مسیر ترانزیتی بلغارستان، تلاش برای گسترش بیش از پیش مناسبات با این کشور در تمام زمینه‌ها، به خصوص تقویت همکاری‌های اقتصادی را مورد تأکید قرار داد.

علیرضا ایروش پیش از این در سمت‌های معاون اداره کل توسعه نیروی انسانی، معاون اداره کل آموزش و معاون اداره کل راهبردی، سرکنسول در حیدرآباد و شانگهای و همچنین سفیر در بوداپست خدمت کرده است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و «نیکولای میلکوف» وزیر امور خارجه بلغارستان ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۱ در گفت‌وگویی تلفنی، آخرین تحولات و مناسبات دوجانبه و بین‌المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو بر اهمیت روابط دوجانبه در آستانه یکصد و بیست و پنجمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور تأکید کرد. (اینجا بخوانید)

پایان پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.