۸ تیر

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد امنیت در جامعه است باید مسائل اجتماعی و مهارت‌های زندگی ِ اجتماعی از سنین پایین آموزش داده شود.

امنیت جامعه در گروی آموزش‌های زندگی ِ اجتماعی از سنین پایین

به گزارش قدس آنلاین، مسعود حمیدی نژاد بعد از ظهر امروز جمعه در سی و هفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور ضمن تاکید بر نقش و جایگاه تعلیم و تربیت در جامعه اسلامی بیان کرد: همه آحاد جامعه استان خوزستان مخاطب آموزش و پرورش هستند و بر این اساس طرح‌های و برنامه‌های تربیتی و عقیدتی بر گستره وسیعی از مردم جامعه تأثیرگذاری بالایی خواهد داشت.

وی با اظهار اینکه راه حل بسیاری از چالش‌های حوزه فرهنگی از طریق کمک به آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های فرهنگی مرتفع می‌شود، توضیح داد: امروز اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد امنیت در جامعه است باید مسائل اجتماعی و مهارت‌های زندگی اجتماعی از سنین پایین آموزش داده شود و مهمترین نقش در این حوزه را آموزش و پرورش تحولی ایفا می‌کند؛ البته نقش آفرینی فعال آموزش و پرورش در مسائل فرهنگی تربیتی می‌تواند کمک شایانی به موفقیت طرح‌های جامع و بزرگ نهاد فرهنگی در جامعه خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: آموزش مهارت‌های زندگی اجتماعی و انتقال آموزه‌های تربیتی به دانش آموزان می‌تواند مسائل مربوطه به حوزه عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و همچنین مسائلی مربوط به حفظ محیط زیست را به صورتی اثربخش در جامعه نهادینه خواهد کرد.

وی با اظهار اینکه مراقبت دائمی از انقلاب یک وظیفه و واجبی همگانی و فراگیر است؛ توضیح داد: مقام معظم رهبری در سخنان امیدآفرین اخیر خود فرمودند «شیب تند را گذر کردیم و به قله‌ها نزدیک شدیم، نباید خسته بشیم» و بر این اساس متولیان حوزه تعلیم و تربیت در سراسر خوزستان باید در پاسخ به دغدغه‌های معظم‌له تمام تلاش خود را در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین را به کار ببندند.

حمیدی نژاد گفت: تربیت دانش آموزانی در تراز مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی غایت و هدف اصلی مجموعه تعلیم و تربیت کشور است و بر این اساس توجه ویژه به مسائل تربیتی اعتقادی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است‌.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.