معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: در دستگاه‌های اجرایی استان ۷۹ هزار و ۲۲ پست اجرایی وجود دارد که از این تعداد، ۴۱ هزار و ۹۵۴ پست تصدی شده و ۳۷ هزار و ۶۸ پست بلاتصدی است.

بیش از ۳۷ هزار پست اجرایی خالی در خراسان رضوی وجود دارد

به گزارش قدس خراسان، سید محمد موسوی در رابطه با تعداد پست‌های اجرایی در استان اظهار کرد: در دستگاه‌های اجرایی استان ۷۹ هزار و ۲۲ پست اجرایی وجود دارد که از این تعداد، ۴۱ هزار و ۹۵۴ پست تصدی شده و ۳۷ هزار و ۶۸ پست بلاتصدی است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی بیان کرد: در استان ۱۴۵ هزار و ۴۲۴ کارمند شامل رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین وجود دارد که از این تعداد ۷۶ هزار و ۴۴۵ نفر مرد و ۶۸ هزار و ۹۷۹ نفر زن هستند.

وی افزود: آمار کارمندان رسمی در خراسان رضوی ۱۱۳ هزار و ۳۲۸ نفر، کارمندان پیمانی ۲۱ هزار و ۱۵۴ نفر و کارمندان قرارداد کار معین ۱۰ هزار و ۹۴۲ نفر هستند. ۵۹ هزار و ۵۷۸ نفر از مردان کارمند رسمی، ۱۰ هزار و ۸۰۱ نفر پیمانی و ۶۰۶۶ نفر قرارداد کار معین بوده و در بین زنان نیز ۵۳ هزار و ۷۵۰ نفر کارمند رسمی، ۱۰ هزار و ۳۵۳ نفر پیمانی و ۴۸۷۶ نفر قرارداد کار معین هستند.

موسوی بیان کرد: از تعداد کارمندان در استان از نظر تحصیلات ۵۳۷۰ نفر دکتری و بالاتر، ۳۲ هزار و ۲۴۶ نفر فوق لیسانس، ۷۳ هزار و ۸۰۳ نفر لیسانس، ۷۹۵۵ نفر فوق دیپلم، ۲۲ هزار و ۱۴۷ نفر دیپلم و ۳۹۰۳ نفر زیر دیپلم هستند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در استان ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر مدیر فعالیت دارند، تصریح کرد: این مدیران شامل مدیران کل، معاونین مدیر کل، روسای اداره و روسای گروه می‌شوند که از تعداد کل آن‌ها ۵۶۱۳ نفر زن و ۸۰۸۷ نفر مرد هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.