پلیس تونس رهبر یک حزب سیاسی این کشور را مقابل درب ورودی کاخ ریاست جمهوری تونس بازداشت کرد.

تداوم بازداشت رهبران احزاب سیاسی در تونس

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، حزب « قانون اساسی آزاد» یکی از احزاب لیبرالی تونس است که خانم« عبیر موسی» رهبری آن را به عهده دارد. به رغم اینکه حزب مزبور از عملکرد نظام حاکم بر تونس انتقاد می‌کند اما به شدت با اسلامگرایان این کشور مخالف است.

« نافع العریبی» وکیل و حقوقدان تونسی گفت: هنگامی که خانم «عبیر موسی» رهبر حزب قانون اساسی آزاد می‌خواست متن تظلم ( دادخواهی از طریق نوشتن نامه به مقامات سیاسی )  این حزب را به دفتر ریاست جمهوری ارائه دهد، پلیس او را در ورودی کاخ ریاست جمهوری بازداشت کرد.

وی بازداشت موکلش ( عبیر موسی ) را « آدم ربایی» در مقابل کاخ ریاست جمهوری خواند و اظهار داشت: عبیر موسی در مقر پلیس در محله حلق الوادی در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، ده‌ها تن از هواداران حزب قانون اساسی آزاد در مقابل مقر پلیس در حلق الوادی ( محله‌ای در پایتخت تونس ) تجمع کردند و علیه قیس سعید رئیس جمهور تونس شعار دادند و خواستار آزادی عبیر موسی شد.

 عبیر موسی یکی از طرفداران « زین العابدین بن علی » دیکتاتور سابق تونس است که در جریان انقلاب سال ۲۰۱۱ سرنگون شد.

حزب قانون اساسی آزاد طی ماه‌های اخیر علیه قیس سعید تجمعات اعتراض آمیز  برپا کرده و معتقداست او به شیوه دیکتاتوری بر تونس حکومت می‌کند.

نظام حاکم بر تونس شماری از سیاستمداران این کشور را به اتهام توطئه علیه امنیت کشور بازداشت کرده‌ است که برخی آنان در اعتراض به  این بازداشت دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.